تاثیرات منفی و مخرب اینستاگرام بر سلامت روحی دختران | DW | 16.09.2021

25/06/1400 10:32:00 ب.ظ

وال استریت ژورنال گزارشی درباره فشارهای روحی ناشی از استفاده از اینستاگرام بر روی نوجوانان منتشر کرده است. این گزارش متکی بر یک گزارش داخلی شرکت فیسبوک است. یکی از گزارش‌هایی که فیسبوک آگاهانه مخالف انتشار آن‌ها است.

اینستاگرام, فیسبوک

وال استریت ژورنال گزارشی درباره فشارهای روحی ناشی از استفاده از اینستاگرام بر روی نوجوانان منتشر کرده است. این گزارش متکی بر یک گزارش داخلی شرکت فیسبوک است. یکی از گزارش‌هایی که فیسبوک آگاهانه مخالف انتشار آن‌ها است.

وال استریت ژورنال گزارشی درباره فشارهای روحی ناشی از استفاده از اینستاگرام بر روی نوجوانان منتشر کرده است. این گزارش متکی بر یک گزارش داخلی شرکت فیسبوک است. یکی از گزارش‌هایی که فیسبوک آگاهانه مخالف انتشار آن‌ها است.

بسیاری از نوجوانان و به‌ویژه دختران جوان از آسیب‌های روحی ناشی از استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام سخن گفته‌اند. انتقاد از اینستاگرام و آنچه این شبکه اجتماعی با نوجوانان می‌کند، در آمریکا شدت گرفته است.در چنین شرایطی، شرکت مادر، فیسبوک و مدیر آن، مارک زاکربرگ، بر آنند تا نسخه جدیدی از اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال راه‌اندازی کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدانتقادها از اینستاگرام متنوع‌اند. برخی از نوجوانان از"مقایسه" سخن می‌گویند. مقایسه خود با دیگران. مقایسه‌ای که منجر به آسیب‌های روحی این دسته از کاربران جوان می‌گردد.برخی به علت آنکه از منظر زیبایی و تناسب اندام نمی‌توانند با دیگران رقابت کنند، خود را طرد شده و تنها حس می‌کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روایت آرش صادقی از شکنجه، بازجویی و مواجهه با پیکر بی‌جان مادر

«آرش صادقی»، فعال حقوق بشر در گفت‌وگو با «نرگس محمدی»، سخن‌گوی «کانون مدافعان حقوق بشر» به بخشی از شکنجه‌ها و بازجویی‌هایش پرداخته است. ... ادامه مطلب >>

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران با آژانس برای جلوگیری از صدور قطعنامه توافق کرده است«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» می‌گوید در حالی که بر اساس برآورد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تنها یک ماه تا تولید بمب اتم فاصله دارد، مقامات این کشور

گزارش پانزدهمین جلسه دادگاه حمید نوری؛ روایت رمضان فتحی از اعدام‌های تابستان ۶۷ در اوین🔺 پانزدهمین جلسه دادگاه حمید_نوری متهم به مشارکت در اعدام‌های تابستان ۶۷ روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر)، با ادای شهادت رمضان_فتحی، هفتمین شاهد این دادخواهی، در استکهلم سوئد برگزار شد. ⬇بیشتر بخوانید: دادگاه دژخیم حمید_نوری در استکهلم قطعا مقدمه محاکمه همه سران جنایتکار نظام پلید آخوندی از جمله خامنه‌ای، رئیسی_جلاد۶۷ و اژه‌ای به اتهام جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی، در دادگاه‌های بین‌المللی و یا در ایران آزاد فردا خواهد شد. ProsecuteRaisiNOW یه دادگاه و یک ایرانی: در ایران صاحب کرسی و به اصطلاح توجیه شده. خارج از ایران مجرم. من: داخل ایران مثلا مجرم.. نتیجه:... ایرانیها هم که مهم نیستن واسم. خوشحالم.

ساختار سازمان زندان‌ها باید نظارت‌پذیر شود/ در مجلس دهم طرح نظارت بر زندان‌ها را ارائه دادیم/ نفس اینکه نهادی غیر از قوه قضائیه از زندان‌ها بازدید کند، فتح باب خوبی استیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی طرح نظارت از سازمان زندان‌ها را به مجلس ارائه دادیم و درخواست داشتیم یک کمیته متشکل از دولت، قوه قضائیه، مجلس و سازمان‌های مردم نهاد از زندان‌ها بازدید کنند.

نخستین پرواز تجاری ایران پس از روی کار آمدن طالبان در کابل بر زمین نشستنخستین پرواز تجاری ایران پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان در کابل پایتخت این کشور بر زمین نشست. - خبرگزاری آناتولی

از هر 500 آمریکایی یک نفر بر اثر کرونا جان باختاوههه

«اینجا زندان است»؛‌ روایت خبرنگار تسنیم از حضور 2 روزه در اوین- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاینجا زندان است روایت خبرنگار تسنیم از حضور ۲ روزه در زندان_اوین: افراد مشهوری در بند ۴ حضور دارند از آقای «الف. ط» گرفته تا متهمان یا محکومان پرونده پتروشیمی، محیط زیست و «و»، «خ» که می‌گویند شاخ اینستاگرام بوده؛ اینها زندان را طور دیگری روایت می‌کنند مازنداپهارادانشگاه می کنیم .امام خمینی.حالا هراستاد دانشگاهی که درجه بالاتری درکشور یاجهان دارد دراوین است جالب نیست؟ بخشهایی از گزارش با اندکی تفسیر 1. سپیده قلیان ماههاست که از زندان اوین به زندان آبادان منتقل شده اما درخواست او برای مواد اولیه کیک، هنوز روی میز رئیس زندان اوین در تهران است! خبرنگار از حجم و تنوع نامه ها، روی میز رئیس زندان سخن می گوید اگر ایشان ماشین امضا هم بود باز هم نمی شد

اینستاگرام و تاثیرات روحی آن بسیاری از نوجوانان و به‌ویژه دختران جوان از آسیب‌های روحی ناشی از استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام سخن گفته‌اند.اخیرا به آژانس اجازه دادند بازرسی تاسیسات هسته‌ای ایران را از سر بگیرد، تنها به این دلیل که می‌خواستند از صدور احتمالیِ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه خود در جریان نشست شورای حکام آژانس که هم‌اکنون در وین در جریان است جلوگیری کنند.در آغاز دادگاه بندگت هسل بری، وکیل شاهد، با ارائه مدارک پزشکی و مشاوره‌های موکلش گفت که آقای فتحی به دلیل صدمات روحی وارده به او در زندان، از افسردگی و اضطراب و آسیب‌های پس از تروما رنج می‌برد و تحت درمان است و این جلسه نباید به درازا کشیده شود.محمودصادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره اظهارات رئیس قوه قضائیه در خصوص نظارت روی زندان و همچین بازدید معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری از زندان زنان، گفت: در مجلس دهم طرحی درباره اداره زندان‌ها ارائه دادیم و حتی به شخصه درباره اداره زندان‌ها در گذشته با آقای اژ‌ای مکاتباتی داشته‌ام.

انتقاد از اینستاگرام و آنچه این شبکه اجتماعی با نوجوانان می‌کند، در آمریکا شدت گرفته است. در چنین شرایطی، شرکت مادر، فیسبوک و مدیر آن، مارک زاکربرگ، بر آنند تا نسخه جدیدی از اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال راه‌اندازی کنند. آنها غنی‌سازی را از زیر پنج درصد آغاز می‌کنند، و بدون اینکه مراحل میانی را طی کنند، مستقیما به غنی‌سازی شصت‌درصدی می‌رسند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید انتقادها از اینستاگرام متنوع‌اند. فتحی گفت، حسینعلی نیری قاضی هر سه دادگاه او بود. برخی از نوجوانان از"مقایسه" سخن می‌گویند. به‌رغم ادعاهای مقامات این کشور مبنی بر «استفاده صلح‌آمیز» از تکنولوژی هسته‌ای، توسعهٔ فلز اورانیوم توسط ایران امری نگران‌کننده است، زیرا تولید فلز گامی کلیدی در ساخت سلاح هسته‌ای است. مقایسه خود با دیگران.  این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که باتوجه به یکدستی در قوا شاید در این بازدید‌های صورت گرفته از زندان‌ها مسائل و مشکلات آن طور که باید و شاید مطرح نشود، برای این‌که چنین اتفاقی رخ ندهد چه اقدامی باید صورت گیرد، اظهار داشت: نفس این که فضا باز شود  و نهادی غیر از خود قوه قضائیه در بازدید از زندان‌ها دخیل باشد، فتح باب خوبی است؛ مخصوصا از این‌که نهاد ریاست جمهوری انتخابی است حال کاری نداریم که در حال حاضر یکدست شده‌اند به طور کلی حائز اهمیت است و این امر اگر صورت گیرد، بسیار خوب است و باید استقبال کرد و در عمل هم باید منتظر باشیم که معاونت زنان چگونه می‌خواهد عمل کند.

مقایسه‌ای که منجر به آسیب‌های روحی این دسته از کاربران جوان می‌گردد. بدین ترتیب، ایران می‌تواند ظرف یک ماه اورانیوم غنی‌شدهٔ کافی برای بمب اول، ظرف سه ماه برای بمب دوم، و ظرف پنج ماه برای بمب سوم تولید کند. او دو بار - پانزدهم و بیست‌و‌پنجم مرداد ۶۷ - به راهروی مرگ برده شد، اما هرگز در برابر هیات مرگ قرار نگرفت. برخی به علت آنکه از منظر زیبایی و تناسب اندام نمی‌توانند با دیگران رقابت کنند، خود را طرد شده و تنها حس می‌کنند. آسیب‌های روحی اینستاگرام انتقاد از شبکه اجتماعی اینستاگرام، پدیده جدیدی نیست. بنابراین، علی‌رغم تعهد جدید ایران به آژانس برای نظارت بر تاسیسات هسته‌ای‌اش، فرایند «راستی‌آزمایی» می‌تواند با مشکلات‌ عمده‌ای روبرو شود، که احتمالاً توانایی آژانس برای کنترل فعالیت‌های هسته‌ای تسلیحاتی ایران را از بین ببرد. اما این بار، آنچه روزنامه وال استریت ژورنال منتشر کرده، بر دامنه این انتقادها افزوده است.» شاهد با اشاره به این که نوری به همراه لشگری فرم سوال و جواب او را پر کردند، یادآور شد که راهروی مرگ کاملا تحت کنترل لشگری، نوری، و ناصریان بود. در این گزارش، آسیب‌های روحی جوانان و نوجوانان مطرح شده است.

از آن جمله انتظارات غلطی که تصاویر منتشر شده در این شبکه اجتماعی در بین کاربران جوان خود ایجاد می‌کند. این تصاویر ناب، که هیچ‌گاه تصویری کامل از یک انسان نیستند، غیرمستقیم رفتار و روش خاصی را به کاربران جوان و کم‌تجربه تحمیل می‌کنند. شاهد در اظهارات خود چندین بار به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری فعلی ایران و دادستان وقت کرج، اشاره کرد. وال استریت ژورنال در گزارش خود نوشته است که به‌رغم اطلاع مدیران و مسئولان فیسبوک از آسیب‌های روحی نوجوانان در سایه استفاده از این شبکه اجتماعی، مدیران فیسبوک تلاش برای پنهان کردن این اطلاعات داشته‌اند. خبرنگاری که موفق به دست‌یابی به نسخه‌ای از گزارش داخلی فیسبوک شده است، جف هورویتز، در مصاحبه با فرستنده تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی آمریکا جمله‌ای از این گزارش را این چنین نقل کرده است: «ما تصویر نوجوانان دختر درباره بدن و پیکرشان را تخریب می‌کنیم.» روایت مارک زاکربرگ برخلاف گزارش وال استریت ژورنال درباره پیامدهای خطرناک و مخرب روحی استفاده از اینستاگرام و از جمله افسردگی و برهم زدن عادت غذایی جوانان، مارک زاکربرگ از نقش مثبت این شبکه اجتماعی در روابط گروهی نوجوانان سخن گفته است. رمضان فتحی که از سال ۲۰۱۶ برای مدت پنج سال، هفته‌ای دو بار به روانشناس و مشاور مراجعه کرده است، گفت: «بدترین اتفاق در گوهردشت این بود که دوستانم اعدام شدند و من زنده ماندم.

زاکربرگ در برابر نمایندگان کنگره آمریکا مدعی شده بود که گسترش روابط جمعی جوانان از طریق این شبکه اجتماعی توانسته سلامت روحی آن‌ها را سبب شود. حدود ۲۲ میلیون نوجوان فقط در ایالات متحده آمریکا از اینستاگرام استفاده می‌کنند. زاکربرگ می‌گوید این جوانان از این شبکه اجتماعی برای تماس با دوستان، برای سرگرمی و کسب اطلاعات استفاده می‌کنند. جدیدترین. فیسبوک مدعی است که ۸۱ درصد از کسانی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند، از ارتباط جمعی گسترده‌تری با دوستان خود برخوردارند. نگرانی فیسبوک مارک زاکربرگ و دیگر مسئولان فیسبوک نگران آن هستند که با محدود شدن دسترسی به اینستاگرام، بخش قابل ملاحظه‌ای از کاربران خود را از دست بدهند.

جورجیا ولز، خبرنگار وال استریت ژورنال گفته است حتی اگر اطلاعات خود فیسبوک ثابت کنند که اینستاگرام برای نوجوانان و به‌ویژه دختران مضر است، فیسبوک به تلاش خود برای جلب هر چه بیشتر کاربر ادامه خواهد داد. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید جاناتان هایدت، پروفسور روانشناسی می‌پرسد: «من نمی‌توانم محصولی را متصور شوم که به‌رغم آسیب رساندن به یک سوم مشتریان بالغ خود، مجوز فعالیت در بازار را داشته باشد!» گرچه به نظر نمی‌رسد این انتقادها مانع از فعالیت اینستاگرام شود، اما دست‌کم شاید به آنجا بیانجامد که مدیران فیسبوک از راه‌اندازی نسخه"اینستاگرام برای کودکان" چشم‌پوشی کنند. در همین زمینه: .