تاثیر تحریم‌های غرب بر روسیه چقدر جدی است؟ | DW | 30.04.2022

10/02/1401 07:37:00 ب.ظ

رئیس جمهوری روسیه ادعا می‌کند تحریم‌های غرب تاثیر قابل توجهی ندارند اما کارشناسان و برخی مقام‌های روسی خلاف آن را می‌گویند. شهردار مسکو تائید کرده بر اثر تحریم‌ها دست‌کم ۲۰۰هزار شغل در پایتخت روسیه در خطر قرار گرفته‌اند.

رئیس جمهوری روسیه ادعا می‌کند تحریم‌های غرب تاثیر قابل توجهی ندارند اما کارشناسان و برخی مقام‌های روسی خلاف آن را می‌گویند. شهردار مسکو تائید کرده بر اثر تحریم‌ها دست‌کم ۲۰۰هزار شغل در پایتخت روسیه در خطر قرار گرفته‌اند. در بیش از دو ماهی که از حمله می‌گذرد، رئیس جمهوری روسیه بارها مدعی شده که تحریم‌های غرب بی‌اثر...

در بیش از دو ماهی که از حمله می‌گذرد، رئیس جمهوری روسیه بارها مدعی شده که تحریم‌های غرب بی‌اثر مانده‌اند،"جنگ برق‌آسای اقتصادی" شکست خورده و وضعیت باثبات است. به گزارش شبکه خبری n-tv، ادعای ولادیمیر پوتین، مبنی بر این که اقتصاد روسیه استوار بر روی پاهای خود ایستاده به نظر شعار تبلیغاتی می‌رسد اما از آنجا که مسکو انتشار آمار درباره شاخص‌های اقتصادی را متوقف کرده ارزیابی دقیق پیامد تحریم‌ها دشوار است.

تاثیر تحریم‌ها؛در کجا و با چه شدت؟ بر همین اساس حدود ۹ هفته پس از شروع حمله روسیه و اعمال تحریم‌ها، این پرسش مطرح است که آیا تحریم‌ها واقعا موثر هستند و اگر آری، چه بخش‌هایی را و تا حد شدید تحت تاثیر قرار داده‌اند.

برند تسیزمر، روز جمعه، ۲۹ آوریل در تازه‌ترین پادکست خود زیر عنوان"ساعت صفر" منتشر می‌شود گفت: «تاثیر تحریم‌ها عظیم است اما آنها یک جنگ برق‌آسا نیستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه در جریان بازدید گوترش کی‌یف را بمباران کرد | DW | 29.04.2022حملات موشکی روسیه ب پایتخت اوکراین پس از دو هفته وقفه آن هم در زمان دیدار آدبیر کل سازمان ملل از سر گرفته شد. سخنگوی آنتونیو گوترش به خبرنگاران گفت او و همراهانش در امان هستند اما شوکه شده‌اند.

سازمان ملل: دست‌کم 2 هزار و 899 غیرنظامی در اوکراین طی حملات روسیه جان باخته‌اند

چین جایگزین روسیه در لیگ ملت‌های والیبال شدفدراسیون جهانی والیبال چین را جایگزین روسیه در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ کرد تا اژدهای زرد در نخستین مسابقه حریف تیم ملی ایران شود. حالا یه وقت پوتین ناراحت نشه ما جاش با چین بازی می‌کنیم؟ حالا پادوهای ابله چین به ورزشکاران دستور میدن مبادا در مقابل چین از خودتون تهور و جسارت نشون بدین و برنده بشین. سرتونو پایین میندازین و مثل ما تعظیم و پابوسی میکنید!

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کردروسیه تایید کرد که در حین بازدید دبیرکل سازمان ملل متحد از کی‌یف، این شهر را هدف حمله هوایی قرار داده است، رخدادی که در جریان آن یک روزنامه‌نگار نیز کشته شد.

لاوروف: کاروان‌های تسلیحاتی در خاک اوکراین هدفی مشروع برای نیروهای روسیه استسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که هر گونه محموله تسلیحاتی در خاک اوکراین هدفی مشروع برای نیروهای روسی به‌شمار می‌رود.لاوروف شامگاه جمعه 29 آوریل

روسیه: با آمریکا پس از پایان عملیات نظامی در اوکراین مذاکره می‌کنیمولادیمیر یرماکوف، رئیس اداره عدم انتشار و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، به محض اتمام «عملیات ویژه نظامی» روسیه در خاک اوکراین، گفتگوهای