تاثیر قراردادهای موقت بر تعاونی‌های مصرف کارگری/ روزگاری کارگران سفره‌های نسبتاً رنگینی داشتند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ تاثیر قراردادهای موقت بر تعاونی‌های مصرف کارگری/ روزگاری کارگران سفره‌های نسبتاً رنگینی داشتند

در خصوص کاهش تعداد تعاونی‌های مصرف کارگری گفت: همزمان با رونق گرفتن قراردادهای موقت کار و کاهش کارگران رسمی، تعاونی‌های مصرف کارگری تضعیف شد و به مرور زمان از صحنه خارج شد.

مشاور عالی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارگری گفت: در گذشته که کارگر رسمی وجود داشت، نمایندگان کارگری از کارفرما مطالبه خدمات رفاهی می‌کردند و یکی از مواردی که نمایندگان کارگری با جدیت دنبال می‌کردند، تشکیل تعاونی مصرف کارگری در کارخانه بود. وی با تاکید بر اینکه کارفرمایان مرام و گذشت سابق را ندارند، گفت: امروز کارفرمایان حاضر نیستند محلی را برای تعاونی مصرف قرار دهند و نیرو برای ارائه کالا به کارگران و تهیه کالا اختصاص دهند.

دولتشاهی با اعلام اینکه کارگران نیز انگیزه‌ای برای ایجاد تعاونی مصرف ندارند، گفت: وقتی کارگر برای ایجاد تعاونی مصرف و خرید کالا با قیمت مناسب باید به کارفرما التماس کند و در نهایت هم با برخورد نامناسب کارفرما روبه‌رو شود، ترجیح می‌دهد تن به این کار ندهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فروردین خشک و کم بارش کشور/ در مصرف آب صرفه‌جویی کنیمرییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی: مجموع بارندگی‌های امسال ۱۵.۵ درصد کمتر از حد نرمال بوده است فروردین سال آینده نیز ماهی نسبتا خشک همراه با بارندگی‌های کمتر از نرمال خواهد بود از هم اکنون ضروری است دستورالعمل‌های صرفه‌جویی را به جد رعایت کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فاصله‌ ۲۸ درصدی مزد با سبد معیشت/ اعمال باقیِ متناسب‌سازی پس از افزایشِ مستمری/ هر کارگر ماهانه باید ۹۵ هزار و ۷۰۰ تومان مالیات بپردازد/ لزوم تعیین سقف معافیت مالیاتی برابر با هزینه سبد معیشترئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مطرح کرد؛ فاصله‌ ۲۸ درصدی مزد با سبد معیشت/ اعمال باقیِ متناسب‌سازی پس از افزایشِ مستمری/ هر کارگر ماهانه باید ۹۵ هزار و ۷۰۰ تومان مالیات بپردازد/ لزوم تعیین سقف معافیت مالیاتی برابر با هزینه سبد معیشت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دولت به دنبال متناسب‌سازی حقوق کارکنان و کارگران استرئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش همه دستگاه‌ها برای ریشه کردن فقر مطلق، گفت: برای دهک‌های زیر خط فقر لازم است متناسب‌سازی انجام شود و در این راستا دولت به دنبال متناسب‌سازی حقوق کارکنان و کارگران است؛ ضمن اینکه در بودجه سال آینده رشد اقتصادی ۸ درصدی پیش‌بینی شده که تلاش برای تحقق آن می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش قدرت اقتصادی مردم داشته باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ به واکنش‌های اتاق بازرگانی/ افزایش ۵۷.۴ درصدی دستمزد بازهم کمتر از سبد معیشت است/ اجازه‌ی «تعدیل» و حمله به حداقل دستمزد را نمی‌دهیمعلی خدایی مطرح کرد؛ پاسخ به واکنش‌های اتاق بازرگانی/ افزایش ۵۷.۴ درصدی دستمزد بازهم کمتر از سبد معیشت است/ اجازه‌ی «تعدیل» و حمله به حداقل دستمزد را نمی‌دهیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران مذاکرات با عربستان را متوقف کردایران مذاکرات با عربستان را متوقف کرد نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که این کشور به صورت یک طرفه گفتگوها با عربستان سعودی را موقتا تعلیق کرده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صدور حکم اعدام برای یک عضو سابق حزب کارگران کُردستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »