تاثیر کرونا در ایران بر دانش‌آموزان افغانستانی؛ عدم توانایی خرید گوشی‌های هوشمند و اینترنت

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

با شیوع کرونا و برنامه‌ریزی‌های دولت در تقویت وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در ایران، به ضرر دانش‌آموزان افغانستانی شده که توان خرید گوشی‌های هوشمند یا بسته‌های اینترنتی را ندارند. گزارش دانیال دایان👇 اخبار_ایران شهروندخبرنگار تبعیض کرونا_در_ایران شاد

تبعیض‌ تحصیلی علیه مهاجران افغانستانی در ایران سال‌ها است که باعث بازماندن بسیاری از آن‌ها از تحصیل می‌شود. حالا هم با شیوع ویروس کرونا و برنامه‌ریزی‌های دولت در تقویت وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در ایران، به ضرر دانش‌آموزان افغانستانی شده است. آن‌ها توان خرید گوشی‌های هوشمند یا بسته‌های اینترنتی را ندارند و خدمات رایگان را هم نمی‌توانند به همین دلیل دریافت کنند.

او از ترس ابتلا به بیماری کووید-۱۹ به مدرسه نمی‌رود. می‌گوید از نرم‌افزار «شاد» استفاده می‌کند. شاد نرم‌افزاری است که دولت ایران برای یادگیری دروس مدارس برای دانش‌آموزان راه‌اندازی کرده است. «رضا» دانش‌آموز افغانستانی دیگری است که ۱۶سال دارد و توانایی در اختیار داشتن تلفن هوشمند ندارد. او هر از گاهی از طریق گوشی‌ تلفن برادر بزرگ‌ترش از نرم‌افزار شاد استفاده می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اینفوگرافی| جهان در موج دوم کرونا و ایران درگیر سومین موج کرونا!بررسی‌ها نشان می‌دهد که موج دوم کرونا در سایر کشورهای جهان آغاز شده اما نکته قابل تامل درباره ایران است که برخلاف دیگر کشورها با موج سوم کرونا روبروست.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مدارس، خانه جدید ویروس کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسیدکرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا و توهم توطئه در ایران؛ نگاه آیت‌الله خامنه‌ای و حکومت به یک ویروس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۲۰۷ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۴۰۷۹ تن در وضعیت شدید بیماریشناسایی ۳۶۷۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۶۷۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۰۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۳۶۳۷ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۷۸۷۲۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۹۸۶ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا طی یک ‌روز در هند 1178 و در برزیل 863 قربانی گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »