تابعیت دوگانه نازنین زاغری و دعوای حقوقی ایران و بریتانیا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فصلنامه «مطالعات حقوق عمومی»، وابسته به دانشگاه «فردوسی» مطلبی با عنوان «ابعاد حقوقی حمایت دیپلماتیک بریتانیا از نازنین_زاغری» منتشر کرده که نشان‌دهنده نوع نگاه جمهوری اسلامی به حمایت‌ها و پیگیری‌های دیپلماتیک بریتانیا است. اطلاع_رسانی گزارش beehnam 👇

جمهوری اسلامی که منتقد و معترض حمایت‌های دیپلماتیک بریتانیا از «نازنین زاغری-راتکلیف» تبعه ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران است، بار دیگر مذاکرات با مقام‌های این کشور را به منظور دریافت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی از سر گرفته است. این مذاکرات به موازات تلاش بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری انجام می‌شوند.

دولت بریتانیا به دلیل تحویل ندادن تانک‌های مدل «چیفتن» که قرارداد آن بیش از چهار دهه پیش میان حکومت پهلوی و دولت وقت بریتانیا امضا شده بود، حدود ۴۰۰ میلیون پوند به ایران بدهکار است و مقام‌های این کشور در روز‌های اخیر هم اعلام کرده‌اند، قصد پرداخت این بدهی را دارند. مقام‌های جمهوری اسلامی امیدوارند با گذشت حدود پنج سال در نهایت بتواند بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی خود را از بریتانیا دریافت کرده و در ازای آن نازنین زاغری را آزاد کنند.

حمایت دیپلماتیک دامنه وسیعی از اقدامات را در برمی‌گیرد. این اقدامات شامل مذاکره، میانجی‌گری، رسیدگی‌های قضایی و داوری، اقدام متقابل و قطع روابط دیپلماتیک نیز می‌تواند باشد. براساس این تحقیق، بریتانیا اعلام کرده خانم زاغری در ایران به نحوی خودسرانه بازداشت و حقوق اساسی وی نسبت به اعمال دادرسی عادلانه نقض شده و این همین رو، پرونده وی به موضوعی حقوق بشری تبدیل شده است.

تحقیق فصلنامه مطالعات عمومی در نقد و رد این شروط براساس قوانین جمهوری اسلامی نوشته که «طبق مقررات ایران فرض تابعیت مضاعف در نتیجه ازدواج {با مرد خارجی} متصور نیست و خانم زاغری طبق قاعده از نظر مقررات ایران فقط تبعه ایرانی است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلمان و بریتانیا: هیچ پیشرفتی نداشتیم، مذاکرات وین آخرین فرصت ایران برای احیای برجام استوزیر امور خارجه آلمان می‌گوید زمان برای رسیدن به یک توافق با ایران بر سر احیای برجام رو به اتمام است. آمریکا یک طرفه از برجام خارج شده آخرین فرصت ایران برای احیای برجام!!!!! آن زمان که امریکا برجام را پاره کرد آلمان و بریتانیا چه گوهی میخوردند!!! شما اروپاییها خیلی بزدل هستید. روحانی خیلی روی شما حساب میکرد، اشتباه بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شاه و خامنه‌ای، مقایسه دو سیاست خارجی، پرگاردر مقایسه‌ی سیاست خارجی محمدرضا شاه پهلوی و جمهوری اسلامی به چه نتایجی می‌رسیم؟ انقلاب ایران یک گسست ایجاد کرد یا سیاست خارجی پیش و پس از انقلاب کمابیش در یک راستاست؟ مهمان‌های برنامه: فرهنگ جهانپور؛ تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه و علم صالح؛ استاد دانشگاه. در دوران پهلوی مگر سیاست خارجی وجود داشت!!!! عجب؟؟ مملکت دست امریکا و انگلیس بود، چه سیاست خارجی!!!!! تاریخ را ورق بزنید‌. شما از سياست هيج خبري نداريد چقدر این برنامه کثیف بود سیاست جدید بی بی سی (که بازوی پروپاگاندای ج.ا) این که شرارتهای ج.ا در منطقه را به پهلوی مرتبط کند تا بلکه مشروعیت و مقبولیت پیدا کند ajibzade MehdiMMJ Me_Hamed_Myself melliiun Yaar_ii zmajales2 mamlekate marzban316
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تائید مذاکره ایران و بریتانیا درباره بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی | DW | 10.12.2021به نوشته گاردین وزارت خارجه بریتانیا سخنان سفیر ایران درباره سفر محرمانه یک هیئت بریتانیایی به تهران را تائید کرد. ظاهرا هدف از این سفر رایزنی درباره راه بازپرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی بریتانیا به ایران بوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست جی-٧ با همتایان ژاپنی، ایتالیایی و استرالیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد🔺 وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست جی-٧ با همتایان ژاپنی، ایتالیایی و استرالیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد ▪️نشست دو روزه وزرای خارجه گروه-٧ از روز شنبه ٢٠ آذر در لیورپول بریتانیا آغاز شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر ورزش با استعفای علی‌نژاد موافقت کرد- اخبار رشته های ورزشی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimوزیر ورزش با استعفای علی‌نژاد موافقت کرد «مهدی علی‌نژاد» معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان روز گذشته از سمت خود استعفا کرد در پی این اتفاق، وزیر ورزش و جوانان با این استعفا موافقت کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پاراتکواندو قهرمانی جهان| نبوی نشان طلای جهان را بر گردن آویخت/ ایران با 4 نماینده در روز پایانی- اخبار رزمی - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimنبوی نشان طلای جهان را بر گردن آویخت مهتاب_نبوی دختر شایسته و با غیرت پاراتکواندو کشورمان با برتری برابر نماینده ترکیه، به مدال طلا این دوره از رقابت‌ها رسید و بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »