تابعیت مادرانه

29/08/1399 09:08:00 ق.ظ

شنبه این هفته، اولین شناسنامه برای فرزندی با مادر_ایرانی و پدر خارجی، صادر شد. این کار، اقدامی بسیار مهم برای پایان پدیده بی‌شناسنامگی بود ببینید:

شنبه این هفته، اولین شناسنامه برای فرزندی با مادر ایرانی و پدر خارجی، صادر شد. این کار، اقدامی بسیار مهم برای پایان پدیده بی‌شناسنامگی بود.

دریافت 124 MB معاونت حقوقی رییس جمهور در راستای سیاست های دولت دوازدهم در دفاع از حقوق شهروندی و حل این مشکل، لایحه‌ تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را به مجلس دهم تقدیم کرد تا این لایحه با تلاش نمایندگان این مجلس دوم مهرماه سال گذشته به تصویب برسد..به گزارش ایسنا، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون جدید تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی غیر ایرانی اظهارکرد: مادران ایرانی مزدوج با مردان غیر ایرانی و خانواده هایشان همواره نگرانی‌هایی در خصوص تعیین تکلیف تابعیت فرزندان خود و برخورداری آنان از حقوق شهروندی داشتند از این رو به دنبال تصویب قانون مورد نظر بخشی از این نگرانی‌ها مرتفع شد..به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری پس از دریافت گزارش وزیر کشور از اقدامات انجام شده در راستای اجرای قانون و آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، تأکید کرد: تابعیت از طریق مادر هیچ تفاوتی با تابعیت از طریق پدر ندارد و نباید مبنای هیچ تبعیضی در اشتغال و حقوق شود..به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رییس جمهور ضمن تشکر از اقدامات رحمانی فضلی وزیر کشور و همکارانش در این خصوص تصریح کرد: به نتیجه رسیدن انتقال تابعیت از طریق مادر از بهترین اتفاقات اخیر در کشور بود..

در گزارشی که زینب صفری تهیه کرده، روایت مادری را که حالا برای دریافت شناسنامه فرزندش ثبت نام کرده، روایت یک پژوهشگر اجتماعی از اهمیت این اقدام، و روایت جوانی ۳۲ ساله را که خود شناسنامه ندارد، ببینید...سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: وزارت کشور با تعریف فرایند یکپارچه برای اجرایی کردن قانون و آیین نامه با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و نظرخواهی از استانداری‌های سراسر کشور شیوه‌نامه هماهنگی در اجرای آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را تصویب و جهت اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد..

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

امکان ثبت نام اینترنتی برای متقاضیان دریافت تابعیت ایرانی/ پرونده ۱۲ هزار نفر تکمیل شده استسخنگوی وزارت کشور از ایجاد امکان ثبت نام افراد مشمول قانون جدید تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی غیر ایرانی در پایگاه اطلاع رسانی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور خبر داد و گفت: افراد مشمول برای ارائه درخواست خود باید ابتدا به این سامانه مراجعه کرده و در ادامه سایر مراحل درخواست خود را طی کنند.

معاون اول رییس جمهور:انتقال تابعیت ایرانی از طریق مادر از بهترین اتفاقات اخیر بودجهانگیری: انتقال تابعیت ایرانی از طریق مادر از بهترین اتفاقات اخیر بود تابعیت از طریق مادر هیچ تفاوتی با تابعیت از طریق پدر ندارد و نباید مبنای هیچ تبعیضی در اشتغال و حقوق شود تازه رسيدين به اين نتيجه ؟ كى ميفهمين كه نبايد كسى رو به خاطر عقايد سياسى اعدام كنيد ؟ خوبه دستان خالي جناب 4200 واسه تبليغات انتخاباتي

انتقال تابعیت ایرانی از طریق مادر از بهترین اتفاقات اخیر در کشور بوددکتر اسحاق جهانگیری پس از دریافت گزارش وزیر کشور از اقدامات انجام شده در راستای اجرای قانون و آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، تأکید کرد: تابعیت از طریق مادر هیچ تفاوتی با تابعیت از طریق پدر ندارد و نباید مبنای هیچ تبعیضی در اشتغال و حقوق شود.

آغاز ثبت نام برای اخذ تابعیت ایرانی فرزندان دارای مادر ایرانی در نمایندگی‌های دیپلماتیک ایرانوزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که ثبت نام برای صدور شناسنامه فرزندان دارای مادر ایرانی در نمایندگی‌های این کشور در خارج آغاز شده است. - خبرگزاری آناتولی

جنیدی: اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج با مردان غیر ایرانی هم مانع شرعی نداردبا حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس سازمان ثبت احوال و چندتن از استانداران جلسه توجیهی و ارزیابی نحوه اجرای قانون اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برگزار شد. یه سخن از کشتزار نظام : مسلما زودتر از این باید این مسئله حل میشد