تائید پیروزی بایدن در کنگره، تضمین ترامپ برای انتقال قدرت | DW | 07.01.2021

07/01/2021 02:15:00 ب.ظ

با تائید نتیجه انتخابات سوم نوامبر در کنگره جو بایدن ۲۰ ژانویه به عنوان ۴۶مین رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید می‌شود. ترامپ که حامیانش به ساختمان کنگره حمله کرده‌اند قول داده انتقال قدرت قاعده‌مند انجام شود.

کنگره آمریکا, انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

با تائید نتیجه انتخابات سوم نوامبر در کنگره جو بایدن ۲۰ ژانویه به عنوان ۴۶مین رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید می‌شود. ترامپ که حامیانش به ساختمان کنگره حمله کرده‌اند قول داده انتقال قدرت قاعده‌مند انجام شود.

با تائید نتیجه انتخابات سوم نوامبر در کنگره جو بایدن ۲۰ ژانویه به عنوان ۴۶مین رئیس جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید می‌شود. ترامپ که حامیانش به ساختمان کنگره حمله کرده‌اند قول داده انتقال قدرت قاعده‌مند انجام شود.

این کالج ۵۳۷ عضو دارد و برنده انتخابات کسی است که دست‌کم ۲۷۰ رای آنها را از آن خود کند. در انتخابات سال ۲۰۲۰ نامزد حزب دموکرات موفق شد ۳۰۶ رای کسب کند.رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته نیز هواداران خود را دعوت به اعتراض در مقابل ساختمان کنگره کرد که حمله خشونت‌بار به بالاترین و مهم‌ترین نماد دموکراسی ایالات متحده در پی این فراخوان شکل گرفت.

دونالد ترامپ هفتم ژانویه در یک بیانیه رسمی ضمن به رسمیت شناختن تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کنگره، اطمینان داد که جریان انتقال قدرت در بیستم ژانویه به صورت قاعده‌مند انجام شود.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدحمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

تمامی راههای داخلی آمریکا برای مانده ترامپ در قدرت بسته شده و فقط یک راه برای ترامپ باقی مانده است . آنهم حمله به جمهوری اسلامی است جوری که آیت الله دویچه وله (برادران توده ای سابق= یار غار خمینی و دشمنان سابق امپریالیسم) راجب ترامپ خبر میزنن، آدم حس میکنه خبرگزاری فارس نوشته . از جایزه ی آزادی بیانتون فهمیدیم کی هستید. ترامپ

موندم چطور مردم آمریکا به یکی شبیه جنتی رای دادن هرچی سعی میکنم به کتم نمیره خیر !ترامپ حق داره تقلب وحشتناکی شده

ترامپ اعلام کرد که در مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه حضور نخواهد داشتدونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه حضور نخواهد داشت

ترامپ در نشست محافظه کاران: جو بایدن در برابر ایران سهل‌انگار استکنفرانس سالانه کمیته اقدام سیاسی محافظه کاران آمریکا معروف به «سی پک» از روز 25 تا 28 فوریه در شهر هر گونه مماشات با این رژیم ضد بشری به ضرر مردم ایران و جهان خواهد بود.

جو بایدن مذاکره کننده ارشد ترامپ در امور افغانستان را در سمت خود حفظ خواهد کرداگرچه معمولا هر دولتی در آمریکا بر سر کار آمده، افراد جدیدی را برای پست‌های مهم، به‌ویژه در حوزه سیاست خارجی بر مسند امور گذاشته، اما حفظ مذاکره کنندۀ کنونی گفتگوهای صلح افغانستان، به معنای پایبندی دولت بایدن به توافق صلح واشنگتن و طالبان است. خبر بد برای آینده افغانستان! چون خلیلزاد معمار اصلی کنفرانس بن در ۲۰۰۱ نیز بود و نتیجه آن کنفرانس کشوری ست با ۹۰ درصد نفوس زیر خط فقر که فساد، مواد مخدر، اعتیاد، فرار از کشور و جنگ روز افزون در آن بیداد می کند. البته ایشون از زمان اوباما مسئولیت داشتند. خلیل ذاد/ زی یکی از فاشیستان قبیله است که برای تداوم حاکمیت پشتون سخت تلاش می‌کند، ایشان یک گروهک تروریستی افراطی اوغان را به سویه بین المللی تبلیغ کرد. این خبر اگر واقعیت داشته باشد یکی از بزگترین اشتباهات حکومت بایدن در سیاست خارجی مربوط به افغانستان می‌باشد

نخستین گروه پناهجویان در دولت بایدن از دیوار ترامپ در مرز مکزیک گذشتنددونالد ترامپ با طرح «در مکزیک بمانید» مانع ورود پناهجویان از مرز مکزیک شده بود، اما دولت جو بایدن قانون ورود این دسته از پناهجویان را اصلاح کرد. + دیوار ترامپ در خط مرزی مکزیک مشابهت به برنامه های اقتصادی تابوت ساز دارد که حریم بازگشت آن لایتناهی است . بایدن شارلاتان برای خورش رای جمع میکنه چون می دونه دموکراتها بین آمریکایها از اعتبار افتاده پناه آورده به پناهجویان

جو بایدن: عدم حضور ترامپ در مراسم تحلیف «امر خوبی» استجو بایدن گوه خورد کی اینو به پشمش حساب می کنه

نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر با یورش حامیان خشونت‌گرای دونالد ترامپ برای چند ساعت به تعویق افتاد.08.اورلاندو ایالت فلوریدابرگزار شد.دولت بایدن بازنگری در تروریستی خواندن حوثی‌ها را آغاز کرد آنتونی بلینکن، گزینۀ پیشنهادی جو بایدن برای پست وزیر خارجه آمریکا نیز در جریان جلسه بررسی صلاحیتش در کمیته روابط خارجی سنا، اگرچه بار دیگر تعهد بایدن را برای پایان دادن به جنگ افغانستان تکرار کرد، اما افزود که هنوز از جزئیات توافق صلح طالبان و واشنگتن آگاه نیست.

این نشست پس از دخالت پلیس و بیرون راندن هواداران دونالد ترامپ از ساختمان کنگره صبح پنج‌شنبه، هفتم ژانویه (به وقت اروپای مرکزی) ادامه یافت و پیروزی جو بایدن در انتخابات به طور رسمی و نهایی تائید شد. مطابق تشریفات انتخاباتی ایالات متحده نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و آرای اعضای کالج الکترال در هر ایالت باید به تائید کنگره برسد.2021 خبرگزاری آناتولی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه حضور نخواهد داشت. این کالج ۵۳۷ عضو دارد و برنده انتخابات کسی است که دست‌کم ۲۷۰ رای آنها را از آن خود کند. ترامپ با اشاره به سیاست خارجی بایدن، از تسهیل سیاست کارزار فشار حداکثری در برابر ایران انتقاد کرد. در انتخابات سال ۲۰۲۰ نامزد حزب دموکرات موفق شد ۳۰۶ رای کسب کند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید دونالد ترامپ، رقیب شکست خورده جو بایدن در مجموع ۲۳۲ رای الکترال بیشتر به دست نیاورد. در توافقنامه دولت ترامپ و طالبان اعلام شده است که همه نیروهای ایالات متحده و ناتو باید این کشور را تا ماه مه ترک کنند و این مسأله با خواست بایدن و تیم سیاست خارجی او که خواستار حفظ بخشی از نیروهای امریکایی در افغانستان هستند، در تضاد است.

ترامپ بارها بدون ارائه مدرک و سند ادعا کرده اعلام پیروزی بایدن حاصل تقلب و دستکاری آرا بوده است. ترامپ ادامه داد: اولین ماه ریاست جمهوری جو بایدن بیش از هر رئیس جمهور دیگری در عصر مدرن فاجعه بار بوده است. رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته نیز هواداران خود را دعوت به اعتراض در مقابل ساختمان کنگره کرد که حمله خشونت‌بار به بالاترین و مهم‌ترین نماد دموکراسی ایالات متحده در پی این فراخوان شکل گرفت. تکرار ادعاهای بی سند ترامپ درباره تقلب در انتخابات و دزدیده شدن"پیروزی قاطع" او باعث شد که مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی، از جمله توئیتر، فیسبوک و یوتیوب در یک اقدام کم‌سابقه پست‌ها و پیام‌های او با این ادعاها را حذف کنند. تضمین ترامپ برای انتقال قدرت دونالد ترامپ هفتم ژانویه در یک بیانیه رسمی ضمن به رسمیت شناختن تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در کنگره، اطمینان داد که جریان انتقال قدرت در بیستم ژانویه به صورت قاعده‌مند انجام شود. ما حزب جمهوری خواه را داریم که با اتحاد از هر زمان دیگری قوی‌تر خواهد شد. ترامپ در عین حال در همین بیانیه بار دیگر تاکید کرده که"به هیچ وجه" نتیجه انتخابات را قبول ندارد و"حقایق" نظر او را تائید می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در این بیانیه نیز هیچ دلیل و مدرکی که تقلب در انتخابات را تائید کند ارائه نکرده و می‌گوید انتقال قدرت"سرآغاز نبرد ما" برای بازگرداندن عظمت به ایالات متحده خواهد بود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید برخی ناظران معتقدند ترامپ خود را آماده نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ خواهد کرد. او در مورد نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: «کسی چه می‌داند شاید دوباره در انتخابات شرکت کنم و برای بارسوم دموکرات‌ها را شکست دهم». دونالد ترامپ در آن زمان ۷۸ ساله خواهد بود. این احتمال نیز مطرح می‌شود که او تلاش کند از نفوذ و محبوبیتش در بین بخشی از شهروندان آمریکا راه موفقیت نزدیکانش در رقابت‌های سیاسی را هموار کند. فارغ از این که آینده ترامپ با وجود ده‌ها پرونده قضائی و اتهام‌های جدی چگونه رقم بخورد، با تصمیم امروز کنگره جو بایدن از بیستم ژانویه رئیس جمهوری ایالات متحده خواهد بود. اشاره ترامپ به حساب کاربری وی در تویتر و صفحه فیسبوک او است که در جریان انتخابات اخیر آمریکا به دلیل برخی اظهاراتش از سوی مسدود شدند.

حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا به روایت تصویر حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره .