تائید حکم قطع دست «سه سارق» در ارومیه

28/06/1399 09:27:00 ق.ظ

حکم قطع چهار انگشت دست راست سه زندانی متهم به سرقت در زندان ارومیه در شعبه ١٣ دیوان عالی کشور تأیید و برای اجرا ابلاغ شد. آنها در یک پرونده مشترک ازسوی شعبه ١ دادگاه کیفری یک ویژه اطفال ونوجوانان ارومیه محاکمه و به چنین مجازاتی محکوم شده‌اند. اخبار_ایران

هویت این سه متهم هادی رستمی، مهدی شرفیان و مهدی شاهیوند اعلام شده است.

این سه زندانی در یک پرونده مشترک از سوی شعبه ١ دادگاه کیفری یک ویژه اطفال و نوجوانان ارومیه محاکمه و به چنین مجازاتی محکوم شده‌اند. این حکم ۲۸ آبان‌ماه ٩٨ به این سه زندانی در زندان ارومیه ابلاغ شده بود.

مجازات سرقت در ایران براساس قوانین اسلامی می‌تواند منجر به قطع چهار انگشت شود. اجرای این حکم در سال‌های اخیر در برخی از شهر‌های ایران با انتقاد‌ها و اعتراض‌های فراوانی همراه شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کثافتای وحشی

آیا حکم زندان برای شرکت در تجمعات موجب اخراج از دانشگاه می‌شود؟

پرونده نجفی، عادی بود/حکم اعدام زم، اولیه و در حال بررسی استرئیس دیوان عالی کشور: *پرونده نجفی، عادی بود *حکم اعدام زم، اولیه و در حال بررسی است *در صورت تایید حکم دادگاه در شعب دیوان عالی کشور، این حکم لازم‌الاجرا خواهد بود

سرنوشت روحانیون مخالف حجاب اجباری؛ از صدور حکم اعدام تا طرد

بیانیه ۱۵۰ نفره: حکم اعدام افکاری و فرمان کشتار آبان‌ یک مرکز داشت | DW | 17.09.2020گروهی از فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری در بیانیه‌ای که منتشر کردند، گفتند فرمان اعدام نوید افکاری از همان مرکزی آمد که حکم شلیک و کشتار صدها نفر از معترضین آبان ماه ۹۸ را صادر کرده بود و هدفی جز ارعاب مردم نداشت.

تقاضای اعاده دادرسی حکم اعدام حیدر قربانی رد شد؛ سایه شوم اعدام بر سر یک زندانی دیگرتقاضای اعاده دادرسی حکم اعدام حیدر_قربانی رد شد؛ سایه شوم اعدام بر سر یک زندانی دیگر درخواست اعاده دادرسی وکیل مدافع حیدر قربانی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، توسط دیوان عالی کشور رد شد و این زندانی سیاسی نیز در معرض خطر اجرای حکم اعدام قرار گرفته است.

آمریکا دو نهاد و ۴۵ فرد مرتبط با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را تحریم کردآمریکا دو نهاد و ۴۵ فرد مرتبط با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را به اتهام دست داشتن در تهدید مخالفان در داخل و خارج ایران در فهرست تحریم‌های ثانویه خود قرار داد.