تأکید وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان بر حل وفصل مشکلات از طریق گفتگو و همکاری- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

20/07/1400 09:45 ب.ظ

تأکید وزرای خارجه ایران و آذربایجان بر حل مشکلات امیرعبداللهیان: توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیون‌ها مرتفع گردد وزیر خارجه آذربایجان پیشنهاد کرد مقامات گمرک دوکشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفت‌وگو نمایند

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود، تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند.

ایشان تصریح کرد دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

امیرعبداللهیان همچنین در این‌گفتگوی تلفنی خاطر نشان ساخت که توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیونها مرتفع گردد. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور افزود، تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل نمایند.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری اذربایجان نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه خواند و افزود، روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد. وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل وفصل مشکلات از طریق گفتگو و در فضائی آرام وصمیمانه تاکید کرد. headtopics.com

این فایل رو هر ایرانی باید ببیند گزارش پاندورا آگاهی_جمعی تمام انچه که در حال جریان است از جنگ ساختگی اذربایجان تاخاموش شدن فیس بوک و واتس_اپ و اینستاگرام.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است🔺وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است ▪️یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائيل، برای گفت‌و‌گو با مقامات آمریکایی و حضور در جشن سالگرد «توافق‌های_ابراهیم» عازم واشنگتن شده است. اخرین نفس های رژیم کودک کش صهیونیستی به سر رسیده

اعلام ترکیب ایران برای دیدار با کره‌جنوبی- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimاعلام ترکیب ایران برای دیدار با کره جنوبی علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش (کاپیتان) ، احمد نوراللهی، مهدی طارمی، وحید امیری، علی قلی‌زاده و سردار آزمون Qatar2022

برگرداندن دارایی‌های ایران بدون یک توافق جامع بعید به نظر می‌رسد/ کادر دیپلماسی ایران قوی نیستاستاد دانشگاه جورج تاون گفت: ایران همیشه این اشتباه را کرده است که فکر می‌کند با چانه زدن و بدون تغییر در سیاست‌هایی که مشکلات فعلی را به بار آورده می‌تواند به هدف خود دست یابد. برگرداندن دارایی‌های ایران بدون یک توافق جامع بعید به نظر می‌رسد. طرح این موضوع فقط سوءظن آمریکا و اروپا را به دولت جدید در ایران بیشتر می‌کند. ی مست دزد اونطرف نشستن دیر بجنبیم سرمایه های مملکتو هاپولی میکنن موضوع اصلی استمرار دادن بساط جاهلیت تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با فقر و فلاکتها کلان در ایران است نه برگرداندن دارائیهای ایران ایرانیان.

وزارت خارجه آمریکا: طالبان بر اساس رفتارش قضاوت می‌شودوزارت خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد هیاتی متشکل از نمایندگان چند نهاد آمریکایی در دیدار با نمایندگان طالبان در قطر به آنها گفته‌اند «ملاک قضاوت درباره این گروه رفتار و اقدامات آن است.» آمریکا همچنین خواستار مشارکت معنادار زنان در همه بخش‌های جامعه افغانستان شده است. با ایمیل هم میتونستن اینو بگن.....اینهمه راه رفتن نداشت!

دیدار چاووش‌اوغلو با وزیران خارجه پنج کشوروزیر امور خارجه ترکیه با همتاهای آذربایجانی، نپالی، گواتمالایی، لبنانی و عراقی خود دیدارهای دوجانبه انجام داد. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر اسرائيل برای گفت‌و‌گو در مورد «تهدید هسته‌ای ایران» به روسیه می‌رودنخست وزیر اسرائيل برای گفت‌و‌گو در مورد «تهدید هسته‌ای ایران» به روسیه می‌رود هفته گذشته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در مسکو دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: امیدوارم بنت این افتخار روبه دست بیاره که نسخه جمهوری اسلامی رو بپیچه. یک مسئله ؟چرا ما با روسیه دوستیم و با آمریکا دشمن در صورتی که هر دوشان دوست اسرائیل هستند اینجا هست که اصل دوست دوست من دوست من است و دوست دشمن من دشمن من است زیر سوال میرود به روسیه بروید. به مریخ بروید یا به کهکشان آندرومدا بروید - بالا بری پائین بری ایران باید کلاهک هسته ای داشته باشه. صهیونیست ها بیش از ۲۵۰ کلاهک هسته ای دارند. ایران باید داشته باشه.

، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در یک تماس تلفنی آخرین تحولات روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت احترام متقابل و استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها افزود، تهران و باکو دارای روابط دیرینه ای با یکدیگر هستند. ایشان تصریح کرد دو کشور باید مانع سوءتفاهم در مناسبات فی ما بین شده و شایسته است به سرعت روابط خود را در مسیر درست و رو به رشد ادامه دهند.

امیرعبداللهیان همچنین در این‌گفتگوی تلفنی خاطر نشان ساخت که توقع تهران این است که مشکل تردد ترانزیتی کامیونها مرتفع گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عمق روابط دو ملت و دو کشور افزود، تهران و باکو دشمنانی دارند و طرفین نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات بین دو کشور را بدهند و نگرانی ها را باید از طریق گفتگو و همکاری حل و فصل نمایند.

جیحون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری اذربایجان نیز در این مکالمه تلفنی رابطه با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه خواند و افزود، روابط با کشورهای دوست برای جمهوری آذربایجان در اولویت قرار دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان بر حل وفصل مشکلات از طریق گفتگو و در فضائی آرام وصمیمانه تاکید کرد.

جیحون بایراموف پیشنهاد کرد مقامات گمرک دوکشور برای حل مشکلات ترانزیت کالاهای ایرانی گفتگو نمایند وی بر پیگیری آزادی دو راننده کامیون ایرانی تاکید کرد.

وزرای امور خارجه دو کشور از یکدیگر برای سفر به تهران و باکو دعوت کردند.