تأثیر حکم مدیرعامل آپارات بر اقتصاد کسب‌وکارهای پلتفرمی

07/08/1399 11:08:00 ق.ظ

خبر محکومیت مدیر آپارات نشان می‌دهد کسب‌وکارهای کاربرمحور همچنان در مسیر ناهمواری حرکت می‌کنند. به گفته دبیر انجمن فین‌تک، در کسب‌وکارهای کاربرمحور حوزه فین‌تک، برخورد قضایی با پلتفرم به جای کاربر، زیان‌های اقتصادی مستقیم و غیرمستقیمی را به‌همراه دارد

تهران ایرناپلاس- خبر محکومیت مدیر آپارات نشان می‌دهد کسب‌وکارهای کاربرمحور همچنان در مسیر ناهمواری حرکت می‌کنند. به گفته دبیر انجمن فین‌تک، در کسب‌وکارهای کاربرمحور حوزه فین‌تک، برخورد قضایی با پلتفرم به جای کاربر، زیان‌های اقتصادی مستقیم و غیرمستقیمی را به‌همراه دارد. کسب‌وکارهای پلتفرمی در سال‌های اخیر در زمینه‌های گوناگونی از وبلاگ‌نویسی گرفته تا اشتراک‌گذاری...

کسب‌وکارهای پلتفرمی در سال‌های اخیر در زمینه‌های گوناگونی از وبلاگ‌نویسی گرفته تا اشتراک‌گذاری ویدئو، خدمات پرداخت و تبلیغات گسترش یافته‌اند. با این حال تعارض کاربر-پلتفرم در تخلف‌هایی که در بستر این کسب‌وکارها شکل می‌گیرد، هنوز به قوت خود باقی است.

ماجرای محکومیت مدیر آپارات چیست؟ با این حال، پرونده ویدئوی ساخته شده توسط این گروه با گذشت بیش از یک سال، محکومیت ۱۰ ساله‌ای را برای مدیر و مؤسس آپارات به همراه آورد. براساس دادنامه‌ای که در رسانه‌ها منتشر شده، مدیر تارنمای آپارات درخصوص «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به تحمل یک سال حبس، درخصوص «تشویق به فساد» به ۱۰ سال حبس و در زمینه انتشار «محتویات مبتذل» به تحمل یک سال حبس محکوم شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حبس آپاراتحکم حبس برای جواد_شکوری‌مقدم، بنیان‌گذار آپارات و فیلیمو، مهم‌ترین اتفاق این روزها در محافل اقتصادی است. او یکی از موفق‌ترین و موثرترین مدیران جوان در استارت‌آپ‌های کشور است. گزارش هانیه کلهر را ببینید.

حبس آپاراتحکم حبس برای جواد_شکوری‌مقدم، بنیان‌گذار آپارات و فیلیمو، مهم‌ترین اتفاق این روزها در محافل اقتصادی است. او یکی از موفق‌ترین و موثرترین مدیران جوان در استارت‌آپ‌های کشور است. گزارش هانیه کلهر را ببینید.

سعید آذری از فعالیت‌های فوتبالی محروم شدمدیرعامل فولاد خوزستان از انجام هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد و یک هفته فرصت اعتراض به این حکم را دارد. یعنی گل کوچیک و PES و Fifa هم نمی تونه بازی کنه؟ متاسفم برای این فوتبال کی میگه؛ در مملکت ما فسادنهادینه نیست؟

ارزش فلزات انباشته شده در سایکی ۱۶ «یک میلیون برابر» اقتصاد جهان استاخترشناسان بنا بر داده‌های جدید از تلسکوپ هابل تخمین می‌زنند که سیارک فلزی «سایکی ۱۶» انباشته از فلزاتی به ارزش یک میلیون برابر اقتصاد فعلی جهان باشد. کشف اینجور سیارک ها در حال حاضر خیلی به درد بشر نمیخوره و برای وقتی خوبه که بشر تونسه سفینه های فضایی درست کنه و در حال اکتشاف منظومه های اطراف خودش هست و میتونه با استخراج اینجور مکان ها مواد اولیه سفینه های خودش رو تامین کنه .

تاثیر کرونا بر اقتصاد اسپانیا؛ نزدیک به ۴ میلیون نفر بیکارندآخرین آمار دولت اسپانیا نشان می دهد که نرخ بیکاری در این کشور از مرز ۱۶ درصد نیز عبور کرده است و تا پایان سال میلادی به هفده درصد هم خواهدرسید.

فوری؛ سعید آذری تا اطلاع ثانوی از فعالیت فوتبالی محروم شد!مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با دستور موقت از فعالیت فوتبالی محروم شد.