بی‌کس‌ترین زندانیان سیاسی در ایران پس از دو دهه آزاد شدند

01/09/1398 01:28:00 ب.ظ

محمد نظری و عثمان مصطفی‌پور، از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران به ترتیب پس از تحمل ۲۵سال و ۲۸سال زندان روز پنجشنبه ۳۰ آبان از زندان مرکزی ارومیه آزاد شدند. این دو زندانی کرد از زمان بازداشت تاکنون از حق مرخصی محروم بودند. گزارش نیلوفر رستمی👇 اخبار_ایران

محمد نظری و عثمان مصطفی‌پور، از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی ایران به ترتیب پس از تحمل ۲۵ سال و ۲۸ سال زندان روز پنجشنبه ۳۰ آبان از زندان مرکزی ارومیه آزاد شدند.

هر دو آنها به اتهام «عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران» در ابتدا به اعدام محکوم شدند اما در دادگاه تجدیدنظر حکم محمد نظری از اعدام به حبس ابد و حکم عثمان مصطفی‌پور از اعدام به ۳۵ سال حبس تبدیل شد.

این دو زندانی کرد از زمان بازداشت تاکنون از حق مرخصی محروم بودند و درخواست‌های مکرر آنها برای مرخصی، آزادی مشروط و اعاده‌دادرسی از سوی قوه قضاییه رد شده بود. عثمان مصطفی‌پور، متولد ۱۳۴۶، در تیرماه ۱۳۷۰ در دره آسن گران از سوی نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شد.

او پیش از بازداشت ازدواج کرده و دارای یک نوزاد دختر بود که ساکن کردستان عراق بودند. با این حال از زمان بازداشت هرگز دخترش را ندید. به گفته منابع نزدیک به این زندانی، او در تمام دوران زندانش حتی یک بار هم ملاقاتی نداشته است. headtopics.com

دیگه ببین چقدر جمعیت زندانها تو این چند روز زیاد شده که اینها رو آزاد کردن

محمد نظری، متولد ۱۳۵۰ و اهل شاهین دژ از توابع استان آذربایجان غربی در سن ۲۳ سالگی توسط ماموران سپاه پاسداران در شهر بوکان بازداشت شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

دو زندانی سیاسی ایرانی پس از ربع قرن آزاد شدندفعالان کرد ایرانی خبر می‌دهند که عثمان مصطفی‌پور و محمد نظری، که به ترتیب ۲۸ سال و ۲۵ سال زندانی بودند، مورد عفو قرار گرفته و آزاد شده‌اند. اتهام آنها عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران بود.

دو زندانی سیاسی ایرانی پس از ربع قرن آزاد شدندفعالان کرد ایرانی خبر می‌دهند که عثمان مصطفی‌پور و محمد نظری، که به ترتیب ۲۸ سال و ۲۵ سال زندانی بودند، مورد عفو قرار گرفته و آزاد شده‌اند. اتهام آنها عضویت در حزب دموکرات کردستان ایران بود.

آمریکا خواستار تهیه مستندهایی از نقض حقوق بشر و سرکوب اخیر در ایران شدپس از انتشار آمار و گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن بیش از 100 تن از تظاهرکنندگان در نقاط مختلف ایران در بفرمایید سند نه_به_ویرانی‌طلبی

آزادی دو زندانی کُرد پس از نزدیک به سه دهه زندانعثمان مصطفی پور و محمد نظری از سال‌های ۱۳۷۰ و ۱۳۷۳ بازداشت و تاکنون بدون یک روز مرخصی در زندان بودند.

کامیل احمدی آزاد شدتهران- ایرناپلاس- کامیل احمدی، پژوهشگر پس از سه ماه بازداشت موقت، عصر یکشنبه آزاد شد.

ایران...اتصال به اینترنت در استان هرمزگان برقرار شدپس از گذشت قریب به 5 روز از قطع «تقریبا کامل» اینترنت در ایران، رسانه‌های این کشور روز پنج‌شنبه 21