بی‌خبری از میثم کاظمی، شهروند بازداشت‌شده بهبهانی

12/10/1400 03:37:00 ب.ظ

فعالان حقوق بشر در مورد سرنوشت میثم_کاظمی، شهروند بهبهانی که روز سیزدهم آذرماه در پی احضار به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان بازداشت شده بود، ابراز نگرانی کرده‌اند. اطلاع‌_رسانی شهروندخبرنگار گزارشی از مریم داوودی

آذر به بازداشتگاهی در اهواز منتقل شد و خانواده‌اش از او بی‌خبرند. این احتمال وجود دارد که او برای اعتراف تلویزیونی علیه خود تحت فشار قرار گرفته باشد. ۱۳۹۶ به پایان رسید.

یک نفر از جریان دستگیری میثم ویدیو گرفت و این ویدیو در سطح گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بعد از آن بود که نام او را بر سر زبان‌ها انداخت. آن تجمع اگر به خاطرتان مانده باشد، در اعتراض به گرانی و سیاست‌های اقتصادی حسن روحانی بالا گرفته بود.»

با اینکه میثم کاظمی در پرونده دی‌ماه سال ۱۳۹۹ ساله بین ایران و چین» برگزار شد، مجددا تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. مریم و علی کاظمی پس از «محمدعلی» که از مطلعان و شاهدان ماجراست، می‌گوید که میثم می‌دانست قرار است به ناحق دستگیر بشود، به همین دلیل هم از سوی اهالی منطقه پناه داده شد و در این مدت، دست نیروهای امنیتی به او نرسید.

از جمله موارد اتهاماتی که این بار، متوجه او شده بود، «تبلیغ علیه نظام» از طریق انتشار اطلاعات بازداشتی‌های تیرماه سال احضار، بازداشت و بی‌خبری گفت وکلای مورد اعتماد رییس دستگاه قضا) نباشید، نمی‌توانید در این پرونده اعلام وکالت کنید.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

وزارت خارجه از بازگشت ۹ شهروند ایرانی گرفتار شده در سوریه خبر داد

۲۰هزار شهروند افغانستان در انتظار انتقال به آلمان هستند | DW | 01.01.2022چهار ماه و نیم از سیطره طالبان می‌گذرد و هزاران تن از کارکنان محلی نهادهای آلمانی همراه فعالان مدنی، دانشگاهیان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران برای خروج از کابل روزشماری می‌کنند. پروازهای مستقیم به دشواری انجام می‌شوند.

20 هزار شهروند افغانستان در انتظار انتقال به آلماندولت آلمان اعلام کرد که 20 هزار افغان در انتظارند تا از افغانستان به آلمان انتقال داده شوند.به گزارش «دویچه‌وله»، وزارت داخله آلمان به این خبرگزاری گفته

لاپید: اسرائیل برای دفاع از امنیت خود از کسی اجازه نمی‌گیردیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته است کشورش هر اقدامی که لازم باشد برای حفظ امنیت خود انجام خواهد داد و برای این کار به «اجازه» کسی «نیاز ندارد».لاپید،

بارش های گسترده در سراسر هرمزگان از امروز شدت می‌گیردبارش‌های گسترده در سراسر هرمزگان از امروز شدت می‌گیرد کارشناس هواشناسی استان هرمزگان: از اواخر روز جاری، شنبه با ورود یک موج بارشی جدید، بارش‌های گسترده در سراسر استان آغاز خواهد شد که شدت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.

رونمایی از مجسمه کریستیانو رونالدو در ایالت گوای هند جنجال‌آفرین شدایالت گوا تا سال ۱۹۶۱ میلادی تحت سلطه پرتغال بود و سرانجام نیز با حمله ارتش هند و وقوع جنگی دو روزه آزاد شد.