بی‌خبری از مهران رئوف، فعال کارگری دوتابعیتی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

قریب به ۴ ماه از بازداشت مهران رئوف، فعال کارگری و شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی که مهر امسال بعد از دستگیری به بند دو الف سپاه منتقل شده، گذشته است و کماکان کسی از شرایط او خبر ندارد. گزارش Gholamhosinpour 👇 اخبار_ایران مهران_رئوف

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قریب به چهار ماه از بازداشت «مهران رئوف»، فعال کارگری و شهروند دوتابعیتی ایرانی-بریتانیایی که مهرماه سال جاری بعد از دستگیری به بند دو الف سپاه منتقل شده، گذشته است و کماکان کسی از شرایط او خبر ندارد.

او می‌گوید آقای رئوف را مهرماه، شبانه دستگیر می‌کنند. آن‌ها پس از تفتیش منزل او و ضبط وسایل شخصی‌اش مثل کامپیوتر و تلفن، مهران را با خودشان می‌برند. مهران رئوف مدتی بعد با یکی از اقوام دور خود تماس گرفته و گفته است که در بند دو الف سپاه زندان اوین زندانی است. همچنین بزرگ‌ترین کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری اسپانیا موسوم به «کمیسیون‌های کارگران» با بیش از یک میلیون عضو با انتشار بیانیه‌ای با کمیته حمایت از مهران رئوف اعلام همدلی کرده است.

ستار رحمانی می‌گوید با نگاهی به جریانات هفت‌تپه به‌خوبی قابل فهم است که در ایران کارگران به خاطر قراردادهای موقت و نداشتن امنیت شغلی تحت فشارند و حقوق کارگران با خط فقر فاصله معناداری دارد: «اخیرا برخی از فعالین کارگری خط فقر را از ۱۰ تا ۱۲میلیون تومان در ماه برآورد کرده‌اند؛ اما حداقل دستمزد یک کارگر دومیلیون و ششصدهزار تومان در ماه است. درد امثال رئوف، پیوند جنبش کارگری و تشکیل تشکلات واقعی است.

به گفته مهری جعفری، دوستان او در لندن نگران‌اند که دوتابعیتی بودن مهران هزینه بیشتری به او وارد کند و البته او پیش از بازداشت به یکی از دوستانش در لندن گفته بوده که در صورت دستگیری، در مورد او سکوت نکنند و تا آنجا که ممکن است در این مورد اطلاع‌رسانی کنندبه گفته مهری جعفری، مهران یک کنش‌گر اجتماعی است که فعالیت صلح‌آمیز داشته و اتهام وابستگی به یک گروه سیاسی به خودیِ خود جرم محسوب نمی‌شود. البته ما کماکان نمی‌دانیم اتهامات قطعی وارد شده به او چیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سانسور و سرکوب هفتگی؛ بی‌خبری از وضعیت یک کتاب‌فروش و اخراج یک مجری از تلویزیون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »