بی‌بی‌سی مجری خود را به خاطر «نقض بی‌طرفی» توبیخ کرد؛ چهره‌های مشهور از بی‌بی‌سی انتقاد کردند

05/07/1398 11:05 ب.ظ

بی‌بی‌سی مجری خود را به خاطر «نقض بی‌طرفی» توبیخ کرد؛ چهره‌های مشهور از بی‌بی‌سی انتقاد کردند حالا به نوشته آسوشیتدپرس، روزنامه نگاران و چهره های مشهور، حمایت خود را از خانم مانچتی اعلام کرده اند.

شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی به خاطر اینکه یکی از مجریانش را که در انتقاد از پرزیدنت ترامپ صحبت کرده بود، توبیخ کرده و گفته است او بی طرفی این رسانه را نقض کرده، مورد سرزنش قرار گرفته است. به گزارش اسوشی پرزیدنت ترامپ پس از چند روز حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به کاخ سفید بازگشت. بازگشت رئیس جمهوری آمریکا با جلسه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، که به تاخیر دولت در ارسال شکایت افشاگر به کنگره می پرداخت، همزمان بود.

مبنای این شکایت این است که پرزیدنت ترامپ در مکالمه ای تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهوری جدید اوکراین خواسته درباره جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، و پسرش، هانتر بایدن، تحقیقاتی را انجام دهد؛ تحقیقاتی که به چشم انداز پیروزی بایدن در کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و به چالش کشیدن ترامپ لطمه می‌زند.

به گزارش واشنگتن پست، پرزیدنت ترامپ دست کم یک هفته پیش از این مکالمه تلفنی به رئیس دفتر خود گفته بود حدود ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را متوقف کند تا رهبر آن کشور را زیر فشار بگذارد؛ ادعایی که ترامپ به شدت رد می کند. headtopics.com

رئیس جمهوری آمریکا در «پایگاه هوایی اندروز» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، روش دموکرات ها را «یک فضاحت» خواند و ادم شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، را به «داستان سرایی» متهم کرد: «این یک فضاحت برای کشور ما است. یک مچ گیری دیگر است. یک ماجرای دوباره. ادم شیف و کارکنانش داستان سرایی می کنند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمریکا اجازه عیادت ظریف از تخت‌‎روانچی را به آزادی یک زندانی منوط کردوزارت خارجه آمریکا تایید کرده است که در ازای اجازه به محمدجواد ظریف برای فراتر رفتن از محدودیت ترددش، خواهان آزادی یک شهروند آمریکایی زندانی در ایران شده است. آقای ظریف می‌خواسته به عیادت مجید تخت‌روانچی برود که در بیمارستان بستری است.

مالک کشتی بریتانیایی آزادی آن را از ایران تائید کردخبرگزاری رویترز روز جمعه ۵ مهر به نقل از مالک سوئدی نفتکش اعلام کرد که نفتکش تحت پرچم بریتانیا که تیر ماه گذشته از توسط سپاه پاسداران توقیف شده بود، راهی دوبی شده است تا کارکنان آن از آنجا به کشورهای

کویت: ایران باید حاکمیت کشورها را محترم شمرده و تنش‌ها را کاهش دهدشیخ جابر المبارک الحمد الصباح رئیس شورای وزیران کویت روز پنجشنبه 26 سپتامبر 2019 طی سخنانی در مجمع خاشقچي را من کشتم بن سلمان محمد بن سلمان می‌گوید از آنجا که قتل جمال خاشقجی توسط مجموعه زیر نظر او انجام شده مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. او در عین حال ادعا کرده که قتل این روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان با اطلاع قبلی او انجام نشده است. انکه به ما........................... بود کلاغ .................. دریده بود

الکساندر چفرین؛ آکاردئون را دزدید، آخرین تیر را شلیک کرد و حامی حقوق زنان شد

خطوط هوایی ژاپن امکان دور نشستن از بچه‌های گریان را فراهم کردخطوط هوایی ژاپن با ارایه خدماتی جدید به مشتریان خود اجازه می‌دهد که در صورت تمایل صندلی خود را دورتر از محل نشستن کودکان خردسال انتخاب کنند؛ به این ترتیب که صندلی رزرو شده برای کودکان زیر دو سال بروی نقشه کابین با ایموجی کودک مشخص شده تا سایر مسافران حق انتخاب داشته باشند. خخخخخخ😂😂 خطوط هوایی حق ندارند هویت سایر مسافران را افشا کنند. غیر قانونی است.

ترامپ ورود مقام‌های ارشد حکومت ایران و بستگان آن‌ها را به آمریکا ممنوع کرددونالد_ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، با صدور فرمانی ورود مقام‌های ارشد حکومت ایران و بستگان درجه یک آن‌ها را به ایالات متحده ممنوع کرد. دمش گرم پسر ظریف و بقیه حضرات حالا باید چه کنند!!!! احسنت

صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ، خشمگین از شکایت فرد افشاگری که منجر به آغاز تحقیقات برای استیضاح او در مجلس نمایندگان شده است، پس از بازگشت به واشنگتن دموکرات های کنگره و رسانه های خبری را به باد انتقاد گرفت و تلویحا از مجازات مقام های دولتی که به فرد افشاگر در متهم کردن رئیس جمهوری به سوءاستفاده از اختیاراتش کمک کرده اند، سخن گفت.

پرزیدنت ترامپ پس از چند روز حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به کاخ سفید بازگشت. بازگشت رئیس جمهوری آمریکا با جلسه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، که به تاخیر دولت در ارسال شکایت افشاگر به کنگره می پرداخت، همزمان بود.

مبنای این شکایت این است که پرزیدنت ترامپ در مکالمه ای تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهوری جدید اوکراین خواسته درباره جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، و پسرش، هانتر بایدن، تحقیقاتی را انجام دهد؛ تحقیقاتی که به چشم انداز پیروزی بایدن در کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و به چالش کشیدن ترامپ لطمه می‌زند.

به گزارش واشنگتن پست، پرزیدنت ترامپ دست کم یک هفته پیش از این مکالمه تلفنی به رئیس دفتر خود گفته بود حدود ۴۰۰ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را متوقف کند تا رهبر آن کشور را زیر فشار بگذارد؛ ادعایی که ترامپ به شدت رد می کند.

رئیس جمهوری آمریکا در «پایگاه هوایی اندروز» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، روش دموکرات ها را «یک فضاحت» خواند و ادم شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، را به «داستان سرایی» متهم کرد: «این یک فضاحت برای کشور ما است. یک مچ گیری دیگر است. یک ماجرای دوباره. ادم شیف و کارکنانش داستان سرایی می کنند.»

پرزیدنت ترامپ پیش از ترک نیویورک به کارکنان نمایندگی آمریکا در سازمان ملل گفته بود می خواهد بداند چه کسی به فرد افشاگر، اطلاعات رسانده است و گفت هر کسی چنین کرده باشد «تقریبا یک جاسوس» است و «در دوران گذشته» با جاسوس ها رفتار دیگری می شد.

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا پیش از جلسه پنج شنبه با حضور سرپرست «اطلاعات ملی» متن شکایت افشاگر را منتشر کرد.

فرد افشاگر در نامه شکایت خود نوشته است: «طی انجام وظایف حرفه‌ای‌ام، از مقام های متعدد دولت آمریکا اطلاعاتی دریافت کرده ام که رئیس جمهوری ایالات متحده از اختیارات خود برای جلب کمک یک کشور خارجی به منظور مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده استفاده کرده است.» در این شکایت افزوده شده که رودی جولیانی، وکیل شخصی پرزیدنت ترامپ، چهره ای محوری در این تلاش بوده و به نظر می رسد ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، هم در آن نقش داشته است.

در متن شکایت همچنین ذکر شده که کاخ سفید متن این مکالمه تلفنی را برای پرهیز از دسترسی عمومی از کامپیوترهای معمول برای حفظ چنین اسنادی به سیستم الکترونیک دیگری که فقط برای اطلاعات محرمانه با «ماهیت با حساسیت ویژه» استفاده می شود، منتقل کردند.

در شکایت به نقل از یک مقام کاخ سفید گفته شده در آن تماس تلفنی، از منظر امنیت ملی، به هیچ عنوان اطلاعات حساسی نبود.

به گفته این افشاگر این اولین بار نبود که مقام های دولت پرزیدنت ترامپ متن صحبت های رئیس جمهوری را صرفا به دلیل حفاظت از اطلاعات حساس سیاسی، به جای اطلاعات حساس امنیت ملی، در سیستم رمزگذاری شده قرار دادند.

کاخ سفید این شکایت را چیزی بیش از مجموعه ای از روایت های دست چندم از رویدادها نمی داند و می گوید همه این حرف ها نشان می دهد هیچ امر نادرستی اتفاق نیافتاده است.