بی‌اعتنایی بازار نهاده‌های دامی به توقف کشتی‌های ایرانی در بنادر برزیل / شکست تلاش‌های امریکا علیه امنیت غذایی ایران

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چند روز پیش دو کشتی ایرانی حامل نهاده‌های دامی در یکی از بنادر برزیل متوقف شد. علت توقف این کشتی‌ها عدم سوخت رسانی توسط برزیلی‌ها به دلیل تحریم‌های سختگیرانه امریکا است. با توجه به اینکه برزیل بزرگترین تامین کننده نهاده‌های دامی کشور است انتظار می‌رفت شاهد شوک به بازار نهاده‌های دامی و افزایش قیمت باشیم، اما بازار تا امروز نسبت به این مشکل بی‌اعتنا بوده است، بی‌اعتنایی که به گفته کارشناسان دلیل آن رفتار هوشمندانه ایران برای تامین به موقع ذخایر قبل از ایجاد بحران توسط امریکا است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، 80 درصد خوراک دام مورد نیاز صنایع دام و طیور کشور از طریق واردات تامین می‌شود و برزیل بزرگترین تامین کننده نهاده‌های دامی کشور ما است. عمده نهاده‌های دامی که از برزیل به کشور وارد می‌شود ذرت و سویا هستند که نقش بسیار مهمی در تولیدات دام و طیور و بقای صنعت دامپروری دارند.

توقف کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی اولین اقدام امریکا علیه امنیت غذایی ایران علی‌رغم تمام ادعاهای بشردوستانه این کشور نیست. پیش‌تر نیز آمریکا بانک کشاورزی را وارد لیست تحریم‌ها کرد و این اقدام به معنای واقعی تحت تاثیر فشار قرار دادن تامین مواد غذایی بود چرا که بانک کشاورزی یکی از بانک‌های عامل نقل و انتقال پول در بخش کشاورزی است.

از جمله این تصمیمات هوشمندانه واردات مقادیر قابل توجه‌ای نهاده‌های دامی از سال گذشته تا کنون است. این تصمیم که توسط برخی رسانه‌های مخالف دولت به باد انتقاد گرفته شد اکنون راه نجات صنعت استراتژیک دام و طیور شده است. به گفته کارشناسان با وجود سر و صدای فراوان رسانه‌های معاند در توقف این کشتی‌ها و بزرگنمایی این مشکل بازار نهاده‌های دامی در ثبات کامل است و نسبت به این اتفاق بی‌اعتنا بوده است.

اسدالله نژاد مهمترین علت عدم تاثیر توقف کشتی‌های حامل نهاده های دامی در بنادر برزیل را فروانی آن‌ها در داخل کشور دانست. به گفته وی؛ در حال حاضر علاوه بر پر بودن انبارها در سراسر کشور، تعداد زیادی کشتی‌ حامل نهاده‌های دامی نیز در بندر عباس در انتظار تخلیه هستند. وی گفت: تا امروز تولیدکنندگان نه با مشکل تامین و نه با مشکل قیمت روبه‌رو شده‌اند و نهاده‌های دامی به وفور و با قیمت‌های قبل در دسترس دامداران است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیدی موهایم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد/می‌گفتند اگر کنسرت برگزار کنی مردم نمی‌آیند و آبرویت می‌رود!/اگر مردم مرا نخواهند می‌روم+قطعه «به تو می‌رسم دوباره»حسین زمان شب گذشته (پنج‌شنبه سوم مرداد) پس از هفده سال در مرکز همایش‌های برج میلاد با استقبال بسیار مخاطبان، روی صحنه رفت و خطاب به حاضران در سالن گفت: افراد بسیاری تلاش کردند مرا از اجرای کنسرت پشیمان کنند. می‌گفتند تو به نسل قبل تعلق داری و راه دشواری را در پیش گرفته‌ای و در بازار امروز و فضای فعلی جایی نخواهی داشت. من نیز در پاسخ به آنها گفتم فکر بازار نیستم، بلکه فقط به فعالیت‌های هنری‌ام فکر می‌کنم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شدزن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شد او ادعا می کند پس از آنکه همسر سابقش، پسرشان را به قیمت ۷ هزار یوان به قاچاقچی انسان فروخت ، تصمیم گرفت برای نجات کودکان بی سرپرست دست به کار شود. زرشک... اینم که خلافکار از آب در اومد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا کاهش نرخ دلار 'ارزانی' می‌آورد؟! / سبد معاش هر ماه بیش از ۱۰ درصد جهش قیمتی داشته استگرچه سبد معاش در فروردین ماه بیشترین میزان جهش قیمتی را -۵۷ درصد- داشته است اما پس از آن نیز روند افزایش قیمت‌ها تداوم داشته است؛ در ماه دوم، ۱۵.۴۳ درصد و در ماه سوم، ۱۱.۴۳ درصد. پس در سه ماه نخست ۹۸، هیچ‌گاه، ثبات بازار ارز یا به عبارت دقیق‌تر، ثبات نسبی بازار ارز، منجر به توقف افزایش هزینه‌های خانوار نشده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حکم دادگاه عالی بریتانیا درباره قرارداد قدیمی فروش تانک‌های چیفتن به ایراندادگاه عالی بریتانیا با صدور حکمی به نفع یک شرکت تسلیحاتی بریتانیایی، اعلام کرد که این شرکت نباید همه سود ناشی از مبلغی را که بابت فروش تانک به ایران دریافت کرده، به تهران پرداخت کند. این شرکت پیش از این بر پایه حکم دیوان بین‌المللی تجارت به پرداخت سود به ایران محکوم شده بود. این انگلیس چقدر دزده چهل و پنج ساله پول ایران رو گرفته که تانک بده اما تانک ها رو داده به صدام که ایرانی ها رو بکشه. بعد از 45 سال اصل پول ایران رو هم پس نمیده FarKashani انگلیسیهای دزد،حیا کنید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »