بی توجهی به ریاضیات، روزی گریبان همه را خواهد گرفت!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بی توجهی به ریاضیات، روزی گریبان همه را خواهد گرفت! احتمالا برای اغلب ما خبر تعطیلی رشته ریاضی برخی دبیرستان‌ها بدلیل عدم تقاضا چندان اهمیتی نداشته باشد.اما آنچه در سالهای اخیر بر سر ریاضیات آمده، آثاری خواهد داشت که دیر یا زود، گریبان همه‌ ما را می‌گیرد!

به گزارش ایسنا، علوم پایه که در رشته‌های دانشگاهی به گرایش‌های ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی گفته می‌شود، در سال‌های اخیر بازی را به رشته‌های پزشکی و تاحدودی مهندسی باخته است. اگر در سال‌های اخیر و میان دوست و آشنا، داوطلب کنکوری‌ای داشته باشید، خوب می‌دانید که انتخاب اول اغلب دانش آموزانی که رشته‌ی دبیرستانشان ریاضی بوده، مهندسی است و داوطلبان رشته‌ی تجربی هم رویای برتَن کردن روپوش سفید پزشکی و دندانپزشکی را در سر دارند.

قربانعلی نصیری، مدیر وقت خانه ریاضیات بروجن، در سال ۱۳۹۷ در گفت و گو با ایسنا و چند سال پیش از آن که آمار و ارقام کاهش داوطلبان رشته ریاضی به این مرحله وحشتناک برسد، گفته بود، کم طرفدار شدن رشته ریاضیات در میان دانش آموزان مهم‌ترین دغدغه وی است زیرا اگر بچه‌ها به ریاضیات علاقمند نباشند، آینده کشور به خطر می‌افتد. او معتقد بود یکی از مهم‌ترین دلایل این امر، دشواری‌های تامین شغل برای فارغ التحصیلان آن است.

فهم صحیح از ریاضیات فقط مختص دانش آموزانی نیست که رشته ریاضی را انتخاب می‌کنند. دانش آموزان علوم تجربی و انسانی و هنر هم بعدتر، رشته‌هایی را خواهند خواند که ریاضی نقش مهمی در درک دروس تخصصی آن ایفا خواهد کرد و سست شدن پایه‌های ریاضیات در دوران مدرسه، می‌تواند چندین نسل از علم آموزان کشور را در سال‌های آینده درگیر کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هیچ گریبانی نخواهد گرفت اونقدر مهندس شاغل در اسنپ و تپسی داریم که تا ۳۰ سال دیگه هم کسی رشته ریاضی نره ناوگان اسنپ و تپسی دچار مشکل نمیشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آنکارا یونان را به تجاوز مکرر به حریم هوایی کشورش متهم کرداین اتهام در حالی مطرح شده است که روز گذشته نخست وزیر یونان، کیریاکوس میتسوتاکیس، آنکارا را به تجاوز به حریم هوایی یونان و پرواز در نزدیکی جزایر یونانی متهم کرده بود. جناب اوردغان، حالا همین مانده که شما هم با یونان بجنگی.اخر دوستی و مهربانی که خیلی کم هزینه تر، از جنگ و دعوا ست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانمارک زندانیان خارجی را به کوزوو می‌فرستدوزیر دادگستری دانمارک می‌گوید قراردادی به مبلغ ۱۵ میلیون یورو در سال با کوزوو امضا شده که بر اساس آن زندانی‌های خارجی در دانمارک که قرار است پس از پایان دوران محکومیت خود از این کشور اخراج شوند، به زندانی در کوزوو فرستاده شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسیه: سیل تسلیحات غربی به سوی اوکراین ثبات و امنیت اروپا را تهدید می‌کنددر شصت و چهارمین روز از تهاجم نظامی همه‌جانبه روسیه علیه اوکراین، دامنه تنش‌های نظامی، سیاسی و دیپلماتیک میان روسیه از یک سو و اوکراین و کشورهای غربی و در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه حمله به کی‌یف در زمان بازدید گوترش را تایید کردروسیه تایید کرد که در حین بازدید دبیرکل سازمان ملل متحد از کی‌یف، این شهر را هدف حمله هوایی قرار داده است، رخدادی که در جریان آن یک روزنامه‌نگار نیز کشته شد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ بایدن لایحه درخواست کمک ۳۳ میلیارد دلاری برای اوکراین را به کنگره می‌بردجو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، طی یک سخنرانی در کاخ سفید اعلام کرد که از کنگره درخواست خواهد کرد ۳۳ میلیارد دلار کمک اضافی نظامی، اقتصادی و بشردوستانه برای حمایت از اوکراین «برای پنج ماه آینده» تصویب کند. پوتین_لاهه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تهاجم به اوکراین؛ روس‌ها خرید طلا را چهار برابر کردندخرید سکه و شمش طلا در ایران نیز طی سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۲ نسبت به دور مشابه پارسال،ه ۵۱ درصد افزایش نشان میدهد و به ۹ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم رسیده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »