بیکار بودیم؛ معتاد شدیم/ ماندگاریِ ترک اعتیاد، بدون شغل محال است

12/11/1400 11:12:00 ق.ظ

پای درد دل معتادان بهبودیافته؛ بیکار بودیم؛ معتاد شدیم/ ماندگاریِ ترک اعتیاد، بدون شغل محال است

در دوره جوانی‌ام کار و بار درست و حسابی نداشتم و در کل همیشه بیکار بودم و با دوستانی رفت و آمد داشتم که درست و حسابی نبودند. همان موقع بود که گهگاهی پای بساط آن‌ها می‌نشستم و کم کم تا به خودم آمدم، دیدم معتاد شده‌ام. برای گفتگو با مددجویان به کارگاه‌ها و گلخانه‌ای می‌روم که مددجویان در آن مشغول به کار هستند.

تا به خودم آمدم دیدم معتاد شده‌ام احمد ۳۷ساله و مجرد است و درباره شغلش ادامه داد: «قبل از اینکه دستگیر شوم حدود ۴ سالی بود که در مغازه برادرم مشغول به کار بودم.»

این جوان بهبودیافته درباره هزینه موادش خاطرنشان می‌کند: «روزی ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان هزینه مواد می‌دادم که البته اخیرا گران شده بود. من انواع مواد را مصرف کرده‌ام. گاهی که پای بساط می‌نشستیم تعارف می‌کردند که مواد دیگری را مصرف کنم و من هم مصرف می‌کردم.»

همسرم می‌گوید اگر پاک شوی من برمی‌گردم. من هم برای پاکی‌ام تلاش می‌کنم و امیدوارم بتوانم همسر و پسرم را برگردانم. وی ادامه می‌دهد: «همسرم وقتی دید که من اصلاح نمی‌شوم طلاق گرفت. من که کار درست و حسابی نداشتم و نتواستم پسرم را پیش خودم نگه دارم او را به خانواده‌ام سپردم که آن‌ها هم پسرم را به بهزیستی دادند. چند وقت پیش با همسرم تماس گرفتم؛ همسرم می‌گوید: اگر پاک شوی من برمی گردم. من هم برای پاکی‌ام تلاش می‌کنم و امیدوارم بتوانم همسر و پسرم را برگردانم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

با «متوشالح» مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان آشنا شوید🔺با «متوشالح» مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان آشنا شوید ▪️ماهی‌ای که عاشق خوردن انجیر تازه است، دوست دارد که شکمش را بمالند، و آن طور که گفته می‌شود مسن‌ترین ماهی آکواریومی جهان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

۲۰ تا ۳۰ میلیون سپرده بگذار، بدون ضامن وام بگیر!در شرایطی که بانک‌های دولتی مکلف به پرداخت تسهیلات خرد بدون دریافت ضامن برای کارکنان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران بخش دولتی، عمومی و خصوصی شده‌اند اما گزارش‌ها و اعلام مشتریان حاکی از آن است که برخی از بانک‌ها بهانه‌های مختلفی چون بسته شدن پرداخت وام جدید در روزهای پایانی سال، ابلاغ نشدن بخشنامه، داشتن میانگین گردش حساب و سپرده حداقل نصف مبلغ وام مورد نظر و ... را مطرح می‌کنند. آخوند جاکش

حیدری: ستاد کل نیروهای مسلح مخالف خرید سربازی استیک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱: *ستاد کل نیروهای مسلح مخالف خرید سربازی است *ستاد کل از این جهت مخالف است که نیروهای مسلح به سرباز نیاز دارد با این قیمتی که گذاشتن فقط شامل آقازاده ها میشه ونجومی بگیران .

خوشحالم که نماد مادران ورزشکار در ایران شدم/ تیم ملی هند با کرونا مقابل ما قرار گرفته بود/ شرمنده مردم شدیم ولی جبران می‌کنیمالهام فرهمند در گفتگو با ایلنا: خوشحالم که نماد مادران ورزشکار در ایران شدم/ تیم ملی هند با کرونا مقابل ما قرار گرفته بود/ شرمنده مردم شدیم ولی جبران می‌کنیم جای افرین دارد.

پیشنهاد ما افزایش ۳۵ درصدی حقوق کارگران در ۱۴۰۱ استرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: تمام سعی ما این است که با توجه به بحث حذف ارز ترجیحی، بحث گران شدن کالاهای اساسی و همچنین تورم انتظاری که تحت تاثیر عوامل مختلف ایجاد خواهد شد تا حد امکان عدد افزایش حقوق را به قانون نزدیک کنیم.

اسحاق هرتزوگ: مبادلات تجاری اسرائیل و امارات از یک میلیارد دلار فراتر رفته استاسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل در سفر خود به دبی گفت، حجم تجارت اسرائیل با امارات متحده عربی از یک میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.رئیس‌جمهوری امارات ادیان_ابراهیمی اورشلیم_القدس بیت_لحم مکة_المکرمة الکعبة پیمان_اسلو سازمان آزادیبخش فلسطین درپیمان اسلودولت اسرائیل را برسمیت شناخته وکاربردخشونت رامحکوم کرد. اسرائیل نیزساف رابعنوان نماینده قانونی مردم فلسطین به رسمیت شناخت.