بیکاری در استان‌ها؛ سیستان و یزد اول شدند

08/10/2019 03:24:00 ب.ظ

بررسی وضعیت بیکاری در استان‌ها نشان می‌دهد سیستان و بلوچستان و یزد با بیش از ۱۵ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در اختیار دارند. این در حالی است که استان زنجان با ۵.۲، همدان ۵.۳ و فارس با ۷.۶ کمترین نرخ بیکاری را در تابستان به خود اختصاص داده‌اند. اخبار_ایران

آمارمرکز آمارنشان می‌دهد که نرخ بیکاری در تابستان به ۱۰.۵ درصد کاهش یافته است.در همین رابطه بررسی وضعیت بیکاری در استان‌های کشور از این حکایت دارد که سیستان و بلوچستان با ۱۵.۲، یزد ۱۵.۱ و هرمزگان با ۱۴.۲ درصد بالاترین میزان بیکاری را در اختیار دارد.این در حالی است که استان زنجان با ۵.۲، همدان ۵.۳ و فارس با ۷.۶ کمترین نرخ بیکاری را در تابستان به خود اختصاص داده‌اند.

جزئیات اشتغال نیز نشان می‌دهد که بالاترین نسبت اشتغال در زنجان با ۴۷.۶، همدان ۴۵ و آذربایجان شرقی و خراسان شمالی با حدود ۴۴ درصد بالاترین حد را دارند،در این میان استان‌های سیستان و بلوچستان با ۳۱ درصد و ایلام و لرستان با ۳۵ درصد کمترین نسبت اشتغال را دارا هستند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی ا‌ز هنجارشکنی‌های بی‌حجابی در جامعه- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ مرجع تقلید شیعیان ‌با انتقاد ا‌ز هنجارشکنی‌های بی‌حجابی در جامعه گفت: صداوسیما و مراکز اداری باید با هماهنگی با یکدیگر به ترویج عفاف و حجاب در جامعه بپردازند.

طرح تعطیلی پنجشنبه استان‌ها و شهرستان‌ها در کمیسیون اجتماعی تصویب شددبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تصویب امروز کمیسیون اجتماعی مبنی بر دو روزه شدن تعطیلات آخر هفته گفت: طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها، مانند تهران در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که قبلا هم در کمیسیون اجتماعی بررسی آن به تعویق افتاده بود امروز بررسی و تصویب شد. 😐😐😐😐 نه اینکه تعطیلی کم داشتم... اصن کار مال...... به قول پسرا تراکتوره. ☹️ خبر و درست بده یکی از کم کار ترین و کون کشاد ترین مردم دنیا در کار یک روز کمتر کار میکنند

مرگ شش فیل در حین نجات یکدیگر از سقوط در آبشاریک بچه فیل سه ساله نیز در میان فیل‌های مرده به چشم می‌خورد.

عراق: 165 کشته در ادامه تظاهارت ضد دولتی در عراقوزارت بهداشت عراق: مرگ حدود 165 نفر در اعتراضات اخیر در بیمارستان های ما به ثبت رسیده است

استان‌وایر- بررسی وضعیت بیکاری در استان‌ها نشان می‌دهد سیستان و بلوچستان و یزد با بیش از ۱۵ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در اختیار دارند.تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، روند نزولی نرخ بیکاری که از بهار گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد، به طوری که این نرخ از ۱۰.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید منابع محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان تایید کرده که دقایق قبل انفجاری در یکی از کلاس‌های درس دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده و تلفاتی نیز در پی‌داشته است.گیلان| ترویج بدحجابی از توطئه‌های دشمن برای کم‌رنگ کردن ارزش‌ها است استاد سطوح عالی حوزه علمیه با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: بی‌حجابی یکی از هنجارشکنی‌هایی است که در جامعه وجود دارد و در دین اسلام رعایت حجاب مورد تأکید است.

آمار مرکز آمار نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در تابستان به ۱۰.۵ درصد کاهش یافته است.۵ درصد در فصل تابستان ۱۳۹۸ کاهش یافته است. در همین رابطه بررسی وضعیت بیکاری در استان‌های کشور از این حکایت دارد که سیستان و بلوچستان با ۱۵. او از دیگران نقل قول می‌کند که پنج دانشجو کشته شده‌اند.۲، یزد ۱۵.۷ درصد در پائیز سال گذشته به ۱۲.۱ و هرمزگان با ۱۴.

۲ درصد بالاترین میزان بیکاری را در اختیار دارد. بر پایه این گزارش، در فاصله دو فصل تابستان اخیر، جمعیت بیکاران ایران بیش از ۴۵۵ هزار نفر کاسته شده و ۸۴۳ هزار نفر نیز به جمعیت شاغلان افزوده شده است. موضوعات مرتبط. این در حالی است که استان زنجان با ۵.۲، همدان ۵.۷ درصد به ۴۴.۳ و فارس با ۷.۶ کمترین نرخ بیکاری را در تابستان به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در فاصله دو فصل متوالی بهار و تابستان سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۰۰ هزار نفر از شمار بیکاران کاسته شده و این رقم به ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار نفر رسیده است.

جزئیات اشتغال نیز نشان می‌دهد که بالاترین نسبت اشتغال در زنجان با ۴۷.۶، همدان ۴۵ و آذربایجان شرقی و خراسان شمالی با حدود ۴۴ درصد بالاترین حد را دارند، در این میان استان‌های سیستان و بلوچستان با ۳۱ درصد و ایلام و لرستان با ۳۵ درصد کمترین نسبت اشتغال را دارا هستند.۹ درصد به ۱۷. در رابطه با وضعیت نرخ مشارکت اقتصادی نیز زنجان با ۵۰.۲ و آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی و کرمانشاه با حدود ۴۸ درصد بالاترین حد را در اختیار دارند.۹ درصد به ۱۷. در حال حاضر از جمعیت فعال ۱۵ ساله و بیشتر، ۲۴ میلیون نفر شاغل و حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیکار هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . در میان استان‌های ایران نیز همدان با ثبت نرخ بیکاری ۵.