بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه دانشگاه آزاد 'اخراج شد' | DW | 05.09.2021

14/06/1400 05:16 ب.ظ

خبرگزاری مهر از اخراج بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل 'دفاع از نظام سلطنتی پهلوی' خبر داد. بنا بر این خبر، کد استادی او از ۱۳ شهریور ماه باطل شده است.

بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه دانشگاه آزاد"اخراج شد"خبرگزاری مهر از اخراج بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل"دفاع از نظام سلطنتی پهلوی" خبر داد. بنا بر این خبر، کد استادی او از ۱۳ شهریور ماه باطل شده است.خبرگزاری مهر یکشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) از اخراج بیژن عبدالکریمی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

خبرگزاری مهر از اخراج بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل"دفاع از نظام سلطنتی پهلوی" خبر داد. بنا بر این خبر، کد استادی او از ۱۳ شهریور ماه باطل شده است.خبرگزاری مهر یکشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) از اخراج بیژن عبدالکریمی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

در این خبر که ساعاتی بعد از خروجی خبرگزاری مهر حذف اما در سایر رسانه‌ها بازنشر شد آمده که علت اخراج این استاد دانشگاه"دفاع از نظام سلطنتی پهلوی" بوده است. در حکم اخراج او آمده است: «کد استادی بیژن عبدالکریمی از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهریورماه) باطل گردیده و رای صادره قطعی و لازم‌الاجراست.»

بیژن عبدالکریمی از سال ۱۳۸۰ در این دانشگاه مشغول به تدریس بوده است و حدود ۲۰ سال سابقه تدریس دانشگاهی دارد.او چندین کتاب تألیفی و ترجمه فلسفی در کارنامه خود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به"جست‌وجوی معاصریت"،"دن‌‌کیشوت‌های ایرانی" و"تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی" اشاره کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

خیلی زودتر باید اینکارو میکردن..

بیژن عبدالکریمی، به دلیل دفاع از نظام پهلوی از دانشگاه اخراج شد

ادامه بی‌خبری از وضعیت جواد لعل محمدی و عباس واحدیان شاهرودی پس از چهار روز بازداشت♦ ادامه بی‌خبری از وضعیت جواد_لعل_محمدی و عباس_واحدیان_شاهرودی پس از چهار روز بازداشت ◾ این دو آموزگار، فعال مدنی، و از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴» پس از چهار روز بازداشت همچنان در بی‌خبری و در «مکانی نامعلوم» نگهداری می‌شوند. ⬇ بیشتر بخوانید: ما که اصن فکر نمیکنیم (مکان نامعلوم) یعنی شکنجه گاه ... ما فکر میکنیم مثلا آقا اینها رو به قول رئیسیشون مورد عطوفت اسلامی قرار داده و برده پاستور یه نون و خاویاری با هم سق بزنن... جای آموزگاران شایسته و آگاه کلاس درس است نه زندان. معلم زندانی آزاد باید گردد.

بازداشت یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ در یمن هنگام بازگشت از ایرانمنابع امنیتی دولت قانونی یمن، روز شنبه، 4 سپتامبر اعلام کردند، نیروهای امنیت مرزی این کشور هفته گذشته « حسنعلی یحیی العماد» یکی از فرمادهان حوثی و بندازیدش برای همیشه تو زندان و کلید زندان را هم بندازید دور! مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی نه_به_جمهوری_اسلامی

تصاویری از تخلیه پناهجویان افغان و آفریقایی از چادرهایشان در پاریسحدود ۵۰۰ پناهجو از روز چهارشنبه در مقابل ساختمان فرمانداری «ایل دو فرانس» چادر زده بودند تا از مقامات فرمانداری بخواهند به وضعیت اسکان آنها رسیدگی کنند. شمار این پناهجویان و افراد بی‌خانمان طی روزهای بعد به هزار نفر افزایش یافته بود.

نگرانی از وضع قادر محمدزاده پس از ۳۵ روز اعتصاب غذا | DW | 04.09.2021قادر محمدزاده، زندانی سیاسی کرد ۳۵ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد. سلامتی او در خطر است. او به خاطر محرومیت از ابتدایی‌ترین حقوق یک زندانی اعتصاب کرده و گفته است: «پس از تحمل ۱۶ سال حبس داشتن مرخصی کمترین حق من است.» چقدر جنایات حکومت کثیف ج.ا زیاد و زیادتر می‌شه و یک دنیا در سکوت ۳۵ روز اعتصاب غذا .،.،.؟؟؟،،،!!!!! من ی بار اعتصاب کردم ۱۲ ساعت بعد خودم رفتم سر سفره سوئد پس از 5 سال هنوز اجازۀ صحبت تلفنی به کودکان داده نمیشود. جرم؟ نگارش کتاب در سوئد مجازات؟ محروم شدن از دیدن فرزندانم SR_Farsi_Dari Etilaatroz Jesper_Sunden stinablomgren SamirAbuEid NajwaShihab siwonchoi basuki_btp svt

شعر و سیاست انسنزبرگر؛ نمونه‌ای تازه از سانسور واژه و اندیشه | DW | 04.09.2021حذف واژه‌ها و سانسور فکر و اندیشه نیز جنایت است. چهار دهه است که سانسور در ایران هم‌چنان جنایت می‌آفریند. اسد سیف، نویسنده معتقد است که سانسور نوشته‌های انسنزبرگر، شاعر و اندیشمند آلمان، اما نمونه‌ای‌ست نو در این راستا. از وقتی که ج.ا روی کار اومد دیگه ایران و و کشورهای منطقه رنگ آرامش رو ندیدن

بیژن عبدالکریمی استاد فلسفه دانشگاه آزاد"اخراج شد"

خبرگزاری مهر از اخراج بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل"دفاع از نظام سلطنتی پهلوی" خبر داد. بنا بر این خبر، کد استادی او از ۱۳ شهریور ماه باطل شده است.خبرگزاری مهر یکشنبه ۱۴ شهریور (۵ سپتامبر) از اخراج بیژن عبدالکریمی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

در این خبر که ساعاتی بعد از خروجی خبرگزاری مهر حذف اما در سایر رسانه‌ها بازنشر شد آمده که علت اخراج این استاد دانشگاه"دفاع از نظام سلطنتی پهلوی" بوده است.

در حکم اخراج او آمده است: «کد استادی بیژن عبدالکریمی از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهریورماه) باطل گردیده و رای صادره قطعی و لازم‌الاجراست.»

بیژن عبدالکریمی از سال ۱۳۸۰ در این دانشگاه مشغول به تدریس بوده است و حدود ۲۰ سال سابقه تدریس دانشگاهی دارد.او چندین کتاب تألیفی و ترجمه فلسفی در کارنامه خود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به"جست‌وجوی معاصریت"،"دن‌‌کیشوت‌های ایرانی" و"تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی" اشاره کرد.

بیژن عبدالکریمی در سال‌های اخیر در برخی از سخنرانی‌های تخصصی‌اش با مقایسه مواردی در دو رژیم پهلوی و فعلی ایران انتقادهایی را به جمهوری اسلامی وارد کرده بود.