بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟ / ۵۴ صفحه بخشنامه علیه نیروی کار صنعت ساختمان/ ریزش بیمه کارگران ساختمانی تمامی ندارد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا گزارش می‌دهد؛ بیمه کارگران ساختمانی به کجا رسید؟ / ۵۴ صفحه بخشنامه علیه نیروی کار صنعت ساختمان/ ریزش بیمه کارگران ساختمانی تمامی ندارد

به گزارش خبرنگار ایلنا، ساخت و ساز یکی از اشتغال‌زاترین صنایع در ایران قلمداد می‌شود اما حوادث متعددی در مسیر این شغل تاکنون موجب آسیب، ازکارافتادگی و مرگ کارگران بی‌شماری شده است. بنا بر اظهارات کارشناسان ایمنی و بهداشت، حوادث صنعت ساختمان از نظر کمی در رده‌ی نخست حوادث کار قرار دارند که ثابت می‌کند شاغلان این صنعت باید از بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند. لذا بیمه کارگران ساختمانی اصلی ضروری است تا در صورت بروز حادثه، آسایشِ نسبی خانواده‌های کارگران را تا حدودی فراهم کند.

براساس مصوبه مجلس که در روزهای پایانی دی ماه ۹۹ اعلام شد، سهم ۲۰ درصدی کارفرما در بیمه کارگران ساختمانی درنظر گرفته شد. کارفرما موظف است ۸ درصد از مزد هر کارگر به ازای ساخت هر متر از ساختمان با ضریب بین نیم تا ۱۴ درصد را به عنوان سهم خود برای پرداخت حق بیمه کارگر ساختمانی پرداخت کند. ضریب تعیین شده برای پرداخت حق بیمه در مناطق مختلف با توجه به قیمت زمین و شرایط محیطی از ۰.۵ تا ۱۴ درصد متغیر خواهد بود.

شوکت معتقد است: سازمان تامین اجتماعی همواره دست بالا را گرفته است. به گفته وی، تامین اجتماعی به منظور اینکه اوضاع این گروه شغلی را وخیم نشان دهد با صدور بخشنامه‌های متفاوت اما یکجانبه، بیمه کارگران ساختمانی را با بهانه‌های مختلف قطع کرده است. به طور مثال، اعلام فرصت زمانی ۳ ماهه برای پرداخت حق بیمه توسط کارگران یکی از این بخشنامه‌ها است. اگر یک کارگر نمی‌توانست در فرصت زمان تعیین شده حق بیمه‌اش را پرداخت کند، بیمه او باطل می‌شد.

شوکت معتقد است: قانون بیمه کارگران ساختمانی، ساز و کار مشخصی دارد؛ عده‌ای کارگر ساختمانی نبودند اما از این خدمات استفاده می‌کردند؛ این موضوع از سال ۸۹ تا ۹۷ ادامه داشت اما پس از راه‌اندازی سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی و بازرسان انجمن صنفی این افراد شناسایی شدند و بیمه آن‌ها قطع شد. به گفته وی، در آن بازه زمانی با مرحوم نوربخش به این نتیجه رسیدیم که به تعداد افرادی که از پوشش بیمه خارج شده‌اند، کارگران واقعی تحت پوشش قرار گیرند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_پس_از_۱۰_سال_بلاتکلیفی

مردم نگرانند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو؛ آتش‌نشانان تهران به اعتراضات معیشتی پیوستند🔺سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو؛ آتش‌نشانان تهران به اعتراضات معیشتی پیوستند ▪️هم‌زمان با سالگرد حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، شماری از آتش‌نشانان با برگزاری تجمع در مقابل شهرداری تهران به سلسله اعتراضات معیشتی پیوستند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه برای تامین امنیت جام جهانی ۳ هزار نیروی ضد شورش به قطر اعزام می‌کندوزیر کشور ترکیه از اعزام ۳ هزار نیروی ضد شورش به قطر برای کمک به تامین امنیت جام جهانی خبر داد. ترکیه خودش نیرو لازم داره برا امنیت خودش چه گوهخوریا😂🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ذوالنوری: ایران فعلا علاقمند به بیان جزئیات توافق‌نامه با چین نداردذوالنوری: ایران فعلا علاقمند به بیان جزئیات توافق‌نامه با چین ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت این کشور در حال حاضر علاقه‌ای به انتشار جزئیات توافق‌نامه 25 ساله با چین ندارد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شکایت علیه مدیران صنعت خودرو/تبعات کارم را می‌پذیرم/ در کنار مردم هستمنماینده مرودشت: *شکایتی را علیه مدیران صنعت خودرو تنظیم کردم *در حال تلاش برای برخورد با متخلفان در این صنعت هستم *تبعات کارم را می‌پذیرم *در کنار مردم هستم *این چه صنعتی است که قطعات را مونتاژ کرده و سپس با ۴ برابر قیمت به مردم می‌فروشد؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز عملیات جدید ائتلاف عربی علیه مواضع حوثی‌ها در یمنائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از آغاز عملیاتی هوایی جدید علیه مواضع نظامی حوثی‌ها در مناطق مختلف یمن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سپاه پاسداران در میانمار چه می‌کند؟احتمال همکاری نظامی سپاه پاسداران با نظامیان میانمار در حالی مطرح می‌شود که ارتشیان میانمار متهم به خشونت گسترده علیه مسلمانان روهینگیا در آن کشور و کشتار وسیع آنان هستند. گوه خوریش به رادیو فردایی ها نیومده 😂🍆زن تو گاییدم هومن کونی هر جا خونی از مظلومی به زمین ریخته میشه ملکه هم شریک جرمه.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »