بیماری ملک سلمان سفر نخست‌وزیر عراق به عربستان را به تعویق انداخت | DW | 20.07.2020

30/04/1399 12:23:00 ب.ظ

مصطفی کاظمی قرار بود پس از دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان سعودی راهی تهران شود. همین موضوع به گمانه‌زنی پیرامون احتمال میانجیگری عراق در مناقشه بین ایران و عربستان دامن زده بود. اکنون این سفر به تعویق افتاده است.

مصطفی کاظمی قرار بود پس از دیدار و گفت‌وگو با رهبران عربستان سعودی راهی تهران شود. همین موضوع به گمانه‌زنی پیرامون احتمال میانجیگری عراق در مناقشه بین ایران و عربستان دامن زده بود. اکنون این سفر به تعویق افتاده است. ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی راهی بیمارستان شده است. این خبر از سوی وزارت امور خارجه عربستان رسانه‌ای شده است. گفته می‌شود که او از التهاب کیسه صفرا رنج می‌برد.

انتقال ملک سلمان به بیمارستان از جمله بر سفر مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق به عربستان تاثیر نهاده و این سفر را به تاخیر انداخته است.

روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) خبر انتقال رهبر ۸۴ ساله عربستان به بیمارستان رسانه‌ای شد. این در حالی است که گمانه‌زنی پیرامون وضعیت سلامتی ملک سلمان مدت‌ها جریان دارد. از این رو، تحلیلگران مسائل سیاست بین‌الملل رهبر واقعی عربستان را ولیعهد این کشور، محمد بن سلمان می‌دانند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در خبری که از سوی خبرگزاری رسمی عربستان منتشر شد تنها به موضوع التهاب کیسه صفرا ملک سلمان اشاره شده و توضیحات بیشتری در این باره منتشر نشده است. در این خبر آمده است که پس از انتقال ملک سلمان به بیمارستان، مقامات عربستان با مقامات عراق بر سر تاریخ سفر مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق، گفت‌وگو کرده و مشترکا توافق کرده‌اند، انجام این دیدار را به پس از مرخص شدن ملک سلمان از بیمارستان موکول کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

سفر ظریف به بغداد پیش از سفر نخست وزیر عراق به عربستانمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، امروز به عراق سفر کرد تا در دیداری رسمی با فواد حسین همتای عراقی خود ، مصطفی کاظمی، نخست وزیر و برهم صالح، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. سفر آقای ظریف به عراق در حالی انجام می‌گیرد که روز گذشته عراق اعلام کرد که مصطفی کاظمی قرار است فردا دوشنبه در راس یک هیات عالی‌رتبه به عربستان سعودی و پس از آن به تهران سفر کند.

ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد؛ تعویق سفر نخست‌وزیر عراق به ریاضملک سلمان از التهاب کیسه صفرا رنج می برد و در بیمارستانی در شهر ریاض تحت مداوا قرار دارد. با بستری شدن ملک سلمان پادشاه عربستان، سفر نخست وزیر عراق به این کشور که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاده است. بسیاری از کارشناسان سفر آقای کاظمی را نوعی تلاش برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان دانسته بودند.

جزئیات سفر ظریف به بغداد از زبان سخنگوی وزارت خارجه عراقسخنگوی وزارت امور خارجه عراق با اشاره به سفر آتی ظریف به بغداد، برخی جزئیات مربوط به این دیدار را بیان کرد.

ظریف: سفر الکاظمی به تهران فرصت خوبی برای توسعه روابط ایران و عراق استبغداد - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در دیدار با فائق الزیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق گفت که سفر آینده نخست وزیر این کشور به تهران بهترین فرصت برای توسعه روابط دو کشور است.

عراق: سفر الکاظمی به ایران انجام می‌شودبغداد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه عراق امروز (دوشنبه) گفت که سفر «مصطفی الکاظمی»، نخست‌ وزیر به جمهوری اسلامی ایران به تاخیر نخواهد افتاد و انجام خواهد شد.

سفر الکاظمی به ریاض به تأخیر افتادسفر برنامه ریزی شده مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ریاض به دلیل بستری شدن ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی در بیمارستان به تعویق افتاد. - خبرگزاری آناتولی