بیمارستانهای دولتی همانند خصوصی‌ها در رسیدگی به بیمار عمل کنند

19/09/1400 01:22 ب.ظ

وزیر بهداشت: بیمارستانهای دولتی همانند خصوصی‌ها در رسیدگی به بیمار عمل کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در همه گیری ویروس کرونا، جامعه پزشکی و پرستاران نمره بسیار خوبی را دریافت کردند و صحنه‌های بی‌نظیری از فداکاری و ایثارگری را در خدمات رسانی به بیماران خلق کردند. وی با بیان اینکه در احادیث گهربار ائمه اطهار(ع) بارها تاکید شده است مراقبت از بیمار، ارزش و ثواب بالایی در نزد پروردگار متعال دارد تصریح کرد: این امر افتخاری برای جامعه پرستاری است که توانسته اند به درجه بالایی از ارزش ها نائل شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در نظام سلامت و بیمارستانها، پزشکان، تنها در زمان ویزیت بر بالین بیمار حاضر می شوند و این در حالی است که حضور پرستاران در کنار بیمار مستمر و ۲۴ ساعته است تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که تفاوتی میان بیمارستانهای خصوصی و دولتی در رسیدگی به بیماران وجود نداشته باشد.

عین اللهی تصریح کرد: بیشتر مراجعین به مراکز درمانی دولتی، افراد با درآمد متوسط و پایین هستند و بیمارانی که از سطح درآمد بالایی برخوردار هستند به بیمارستان های خصوصی مراجعه می کنند و انتظار می رود، بیمارستانهای دولتی همانند بیمارستانهای خصوصی در رسیدگی به بیمار عمل کنند. headtopics.com

وی با بیان اینکه بحث روانی ارتباط با بیمار از خود درمان بیماری بالاتر است و اعتمادی که بیمار به سیستم درمانی پیدا می کند می تواند در روند درمانی بسیار موثر باشد خاطر نشان کرد: سلامت معنوی باید در دانشگاه های علوم پزشکی مورد توجه قرار گیرد و در این راستا زیر بناهای بسیار قوی و غنی در فرهنگ کشورمان وجود دارد که باید از این موضوع حداکثر استفاده را نمود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

شمار روزنامه‌نگاران زندانی در جهان به بالاترین حد رسید؛ ایران در رده دهم فهرستشمار روزنامه‌نگاران زندانی در جهان به بالاترین حد رسید؛ ایران در رده دهم فهرست کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران‌ «سی پی جی» در نیویورک، پنجشنبه نهم نوامبر، گزارش سالانه خود را درباره وضعیت شغلی و ایمنی روزنامه‌نگاران در کشورهای مختلف جهان منتشر کرد.

فوت 78 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در ایرانطی شبانه‌‌روز گذشته 3 هزار و 228 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 78 بیمار جان باختند 3 هزار و 169 بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار فرمانده سنتکام در مورد افزایش حملات گروه‌های مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکا در عراقفرمانده ارشد ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه روز پنجشنبه اعلام کرد ایالات متحده ۲۵۰۰ نیروی نظامی فعلی خود را برای یک مدت قابل پیش‌بینی در عراق حفظ خواهد کرد و هشدار داد که انتظار می‌رود حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران علیه نیروهای آمریکایی و عراقی افزایش خواهد یافت. ژنرال فرانک کنت مک‌کنزی...

در ادامه سفر به کشورهای شورای همکاری خلیج؛ ولی‌عهد سعودی به کویت می‌رودمحمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در ادامه سفر به کشورهای شورای همکاری خلیج جمعه دهم دسامبر به کویت می‌رود.شیخ احمد ناصر محمد الصباح، وزیر خارجه کویت پیشتر خلیج فارس حیوان خلیج فارس پرشین گلف 👊👊👊 سواد نداری مادرجنده؟ خلیج فارسسسسس persian_gulf

تاج جواهر متعلق به همسر ناپلئون به قیمت بیش از ۷۰۰ هزار یورو به فروش رفتاین تاج که با جواهراتی با ارزش و کمیاب متعلق به دوران روم باستان تزئین شده است روز سه‌شنبه به یک فروشنده ناشناس فروخته شد.

تبدیل سوریه به «مکزیک جهان عرب»؛ «همکاری اسد و حزب‌الله در تولید و صادرات مواد مخدر»به ادعای نیویورک تایمز فرماندهان قدرتمند و نزدیکان بشار اسد روی خاکستر جنگ ۱۰ ساله در این کشور، یک صنعت پردرآمد و غیرقانونی را راه اندازی و با این کار، سوریه را به جوانترین کشور تولید و صادرکننده مواد مخدر در جهان تبدیل کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در نشست با پرستاران منتخب خراسان رضوی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و گرامیداشت مقام پرستار با بیان اینکه تقارن میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار افتخار جامعه پرستاری بوده و این موضوع نشان دهنده ارزش بالای کار پرستاران است خاطر نشان کرد: در نظام سلامت، گروه های مختلفی در حوزه های مختلف تشخیصی، درمانی، توانبخشی در حال خدمات رسانی هستند اما پرستاران ارزش ویژه ای در نظام سلامت دارند و علت آن این است که پرستاران با بیمار عجین می شوند و حضورشان در بالین بیمار، ۲۴ ساعته و مستمر است.

وی با بیان اینکه در احادیث گهربار ائمه اطهار(ع) بارها تاکید شده است مراقبت از بیمار، ارزش و ثواب بالایی در نزد پروردگار متعال دارد تصریح کرد: این امر افتخاری برای جامعه پرستاری است که توانسته اند به درجه بالایی از ارزش ها نائل شوند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در نظام سلامت و بیمارستانها، پزشکان، تنها در زمان ویزیت بر بالین بیمار حاضر می شوند و این در حالی است که حضور پرستاران در کنار بیمار مستمر و ۲۴ ساعته است تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به سمتی حرکت کنیم که تفاوتی میان بیمارستانهای خصوصی و دولتی در رسیدگی به بیماران وجود نداشته باشد.

عین اللهی تصریح کرد: بیشتر مراجعین به مراکز درمانی دولتی، افراد با درآمد متوسط و پایین هستند و بیمارانی که از سطح درآمد بالایی برخوردار هستند به بیمارستان های خصوصی مراجعه می کنند و انتظار می رود، بیمارستانهای دولتی همانند بیمارستانهای خصوصی در رسیدگی به بیمار عمل کنند.

وی با بیان اینکه بحث روانی ارتباط با بیمار از خود درمان بیماری بالاتر است و اعتمادی که بیمار به سیستم درمانی پیدا می کند می تواند در روند درمانی بسیار موثر باشد خاطر نشان کرد: سلامت معنوی باید در دانشگاه های علوم پزشکی مورد توجه قرار گیرد و در این راستا زیر بناهای بسیار قوی و غنی در فرهنگ کشورمان وجود دارد که باید از این موضوع حداکثر استفاده را نمود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همجواری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) فرصتی ارزشمند را برای توسعه سلامت معنوی و خدمات رسانی به بیماران داخلی و بین المللی فراهم نموده است اظهار کرد: زمانی که فردی دچار بیماری می شود، ارتباطش با خداوند متعال بیشتر می شود و این راستا می توان با فراهم نمودن مکان های عبادی و توجه به معنویات در مراکز درمانی این امر را تقویت کرد و پرستاران نیز در این زمینه می توانند نقش موثری را ایفا نمایند.

عین اللهی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حوزه علوم پزشکی بیشترین موفقیت را در میان سایر رشته ها کسب کرد و به درجات بالای علمی دست یافت و حضور بیماران بین المللی از کشورهای دیگر نشان دهنده موفقیت کشورمان در حوزه پزشکی است اظهار کرد: این در حالی است که پیش از انقلاب اسلامی، برای پیش پا افتاده ترین درمانها و عمل های جراحی نیازمند سایر کشورها بودیم و پزشکان خارجی با کم ترین کیفیت در مناطق مختلف کشورمان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در دوران همه گیری ویروس کرونا، در بسیاری از کشورها که درحوزه پزشکی و پرستاری الگوی سایر کشورها هستند، بیماران بر روی زمین ماندند و خدمات مناسبی را دریافت نکردند، تصریح کرد: این در حالی است که در این مدت با همت جامعه پزشکی و به ویژه پرستاران کشورمان هیچ بیماری روی زمین نماند و به طور حتم خدمات این قشر در تاریخ ثبت و ماندگار خواهد شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید برای پس از پاندمی کرونا نیز آمادگی های لازم را فراهم کرد تا با استفاده از تجربیات این دوران بتوانیم، تمامی حوزه های مرتبط را ارتقاء دادخاطر نشان کرد: در حوزه ثبت اطلاعات و مستند سازی، جامعه پرستاری با مشکلات متعددی روبروست که این امر را می توان با همکاری فناوری اطلاعات مرتفع کرد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به زیر ساخت های مناسبی که در این حوزه دارد می تواند پیشگام باشد.

عین اللهی، با تاکید بر توسعه مراکز تحقیقاتی وپژوهشی در حوزه پرستاری اظهار کرد: زیر بنای هر کار و اقدامی پژوهش است و انتظار می رود که مراکز تحقیقاتی در حوزه پرستاری گسترش یابد تا بتوانند در ارائه نظرات و رفع مشکلات حوزه سلامت بیش از پیش موفق عمل کنند.

به گزارش وبدا، وی با بیان اینکه در دوران همه گیری ویروس کرونا ۲۰۵ نفر از مدافعان سلامت به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که نیمی از شهدای مدافع سلامت از جامعه پرستاری است خاطر نشان کرد: تمام توان و تلاش خود را برای ارتقاء جامعه پرستاری انجام خواهیم داد و ان شاء الله این موضوع را در عمل خواهید دید.