بیمارستان دشت برچی؛ «به دنیا آوردن نوزادان با وجود کشتار ادامه داشت»

14/05/2020 09:25:00 ب.ظ

🎥حمله به بخش زایمان بیمارستان دشت برچی؛ «به دنیا آوردن نوزادان با وجود کشتار ادامه داشت» بیشتر بخوانید:

افغانستان، حمله, افغانستان

🎥حمله به بخش زایمان بیمارستان دشت برچی؛ «به دنیا آوردن نوزادان با وجود کشتار ادامه داشت» بیشتر بخوانید:

دو نفر از این مادرها در اتاق زایمان به ضرب گلوله کشته شدند و یکی دیگر از آنان خود را به روی دستگاه انکباتوری که نوزادش در آن قرار داشت انداخت و مورد اصابت گلوله مهاجمان قرار گرفت.

آسوشیتدپرسRahmat Gulاقای مجروح که از اولین مقاماتی بود که پس ازحملهوارد بیمارستان شد به خبرگزاری فرانسه گفت: «من هنوز در شوک هستم.» وی افزود که با اینکه به دیدن اجساد عادت کرده‌ است، دیدن مادری که در حال به دنیا آوردن فرزندش مورد اصابت قرار گرفته چیز دیگری است.

هاجر یکی از این مادران کشته شده است. او که در حال به دنیا آوردن فرزند دومش بود بر اثر اصابت گلوله مهاجمان جان خود از دست داد. خانواده هاجر می‌گویند که هنو نتوانسته‌اند این خبر را به دختر شش ساله‌شان بدهند.سازمان پزشکان بدون مرز که اداره بخش زایمان این بیمارستان را بر عهده دارد این حمله را «خشونتی ناجوانمر‌دانه و عاری از احساس» توصیف کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

تا وقتی ایران و پاکستان هست، هموطن، افغانستان هیچ وقت روی خوش نمیبینه 🤬🤬🤬 آیا روزی خواهد رسید که ما امنیت داشته باشیم؟! جسما در بیرون کشورم ولی روحم زخمی و مجروح در کابل است. KilledMothersWithBabies!

هشدار جمعی از دانشگاهیان نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا در خوزستان

روایت پنجاه و یکم؛ ۹ سال پناه‌جویی در سوریه؛ از ربوده‌شدن تا پناه به نقاشیaidaghajar چرا اسم اون ورزشکار سرشناس برده نشده؟ به نظرم اینجور آدم‌ها باید رسوا بشند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از 4 میلیون و 400 هزار نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در ایران از 114 هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 4 میلیون و 441 هزار نفر گذشت

جزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپورجزئیات تازه از کشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور رییس سازمان بنادر و دریانوردی: آسیب وارد شده به کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به دلیل به گل نشستن بوده و اقدامات لازم برای بررسی این سانحه و نجات این کشتی در دستور کار قرار گرفته است. *عکس تزیینی است خدااااااااییییییییا!!!! چیکار دارن میکنن؟؟؟!!!!!

کشته‌شدگان حمله مردان مسلح به بخش زایمان بیمارن دشت برچی کابل آسوشیتدپرس Rahmat Gul اقای مجروح که از اولین مقاماتی بود که پس از حمله وارد بیمارستان شد به خبرگزاری فرانسه گفت: «من هنوز در شوک هستم.کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز طی بیانیه‌ای درباره همه‌گیری مجدد کرونا و عدم اعمال تصمیمات قاطع و تاثیرگذار توسط مسئولین استانی هشدار داد.» منتشر شده است.13.

» وی افزود که با اینکه به دیدن اجساد عادت کرده‌ است، دیدن مادری که در حال به دنیا آوردن فرزندش مورد اصابت قرار گرفته چیز دیگری است. هاجر یکی از این مادران کشته شده است.05. او که در حال به دنیا آوردن فرزند دومش بود بر اثر اصابت گلوله مهاجمان جان خود از دست داد. به گفته فرزانه، آن‌ها ارث پدربزرگ را در بازار به جریان انداختند تا بتوانند معیشت خود را تامین کنند. خانواده هاجر می‌گویند که هنو نتوانسته‌اند این خبر را به دختر شش ساله‌شان بدهند. به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، در این بیانیه آمده است: شوربختانه، امروزه شاهد آن هستیم که پس از یک دوره اعمال تصمیمات استانی و قرنطینه شهرهای استان به خصوص شهر اهواز و اعمال محدودیت‌های عمومی و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، به دلیل ساده انگاشتن این همه گیری ویروسی و عدم قاطعیت در خصوص تداوم این محدودیت های ضروری در استان توسط مسئولین و متولیان این امر در ستاد کرونای استان، مجددا با گسترش بی رویه بیماری کووید 19 در شهرهای مختلف استان خوزستان مواجه هستیم. سازمان پزشکان بدون مرز که اداره بخش زایمان این بیمارستان را بر عهده دارد این حمله را «خشونتی ناجوانمر‌دانه و عاری از احساس» توصیف کرد.

در بخش زایمان بیمارستان دشت برچی تحت نظر این سازمان تنها در سال گذشته ۴۵۰۰ نوزاد به دنیا آمدند. مسئولان ذیربط باید بدون هیچ مسامحه‌ای، تا کاهش معنی دار تعداد مبتلایان، دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب را در همه صنوف، سازمانها و ادارات و بانک‌ها به صورت جدی اعمال و ارزیابی و نظارت نمایند. بالاخره یک سال حقوق پدرم را به ما پرداخت کردند؛ اما از همان زمان مشکلاتم در دانشگاه شروع شد. .