بیمارستان ورزشی فوق‌مدرنی که اعضای بدن وارد می‌کند

13/06/1398 04:49:00 ق.ظ

برخلاف بیشتر ساختمان‌های خیره‌کننده‌ای که پایتخت قطر با آن‌ها شناخته می شود، بیمارستان سبیتار را با هدف جلب توجه طراحی نکرده‌اند. این ساختمان نه از سنگ مرمر ایتالیایی ساخته شده، نه ۵۰ طبقه است و نه حتی در تاریکی شب چشمک می‌زند. در خط افق خیره‌کننده شهر دوحه، بیمارستان سبیتار حضوری نامرئی دارد.

برخلاف بیشتر ساختمان‌های خیره‌کننده‌ای که پایتخت قطر با آن‌ها شناخته می شود، بیمارستان سبیتار را با هدف جلب توجه طراحی نکرده‌اند. این ساختمان نه از سنگ مرمر ایتالیایی ساخته شده، نه ۵۰ طبقه است و نه حتی در تاریکی شب چشمک می‌زند. در خط افق خیره‌کننده شهر دوحه، بیمارستان سبیتار حضوری نامرئی دارد. سایر بخش‌های این بیمارستان شبیه یک استودیوی ساخت فیلم است که فیلمبرداری یک فیلم هالیوودی پرفروش با...

سایر بخش‌های این بیمارستان شبیه یک استودیوی ساخت فیلم است که فیلمبرداری یک فیلم هالیوودی پرفروش با استفاده از تکنولوژی"سی‌جی‌آی"(فیلمبرداری با استفاده از تکنولوژی‌های کامپیوتری) در آن جریان دارد. این اطلاعات برای برآورد احتمال مصدومیت بسیار مهم هستند و در عین حال می‌توان از آن‌ها به عنوان مرجعی برای درمان‌های آینده بهره برد.

این دست از ارزیابی‌ها به ویژه در میان باشگاه‌های فوتبال محبوب هستند. گاهی اوقات بازیکنان به عنوان بخشی از تمرینات پیش‌فصل یا به منظور انجام معاینات پزشکی قبل از بستن قرارداد به این بیمارستان فرستاده می‌شوند. پاری‌سن‌ژرمنی‌ها از جمله مشتریان ثابت سبیتار هستند.

۲۵ اتاق این بیمارستان مجهز به چنین امکاناتی هستند. این اتاق‌ها می‌توانند شرایط ارتفاع ۵۰۰ تا ۴۵۰۰ متر از سطح دریا را بازسازی کنند. آن‌ها برای کاهش غلظت اکسیژن در هوا از سیستم تصفیه استفاده می‌کنند. حق نشر عکس headtopics.com

دستگاه‌ها هم‌زمان بدن فرد را به تولید گلبول‌ قرمز بیشتر تحریک می‌کنند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

پای صحبت‌های مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت و درد دل‌های رضا بابک- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سامانه اموال مسئولان فعال شد / اتهام‌زنی بدون سند، به روند مبارزه با فساد ضربه می‌زند / رفع تحریم‌ها و گشایش اقتصادی، مقدمه اقدام بعدی است، نه نتیجه آنرئیس قوه‌قضائیه با تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در کشور، اتهام زنی‌های بدون سند را موجب وارد آمدن ضربه به روند مبارزه با فساد دانست و گفت: کسانی که به هر دلیل دچار هوای نفس شده و به اموال مردم با اخذ رشوه، پورسانت، اختلاس و ... دست اندازی کرده اند، بهتر است قبل از اینکه دستگاه قضایی به سراغشان برود، خودشان این اموال را بازگردانند.

باشگاه تراکتور: حرکت بیرانوند را پیگیری می‌کنیمباشگاه تراکتور: حرکت بیرانوند را پیگیری می‌کنیم به دنبال انتشار فیلمی از حرکت علیرضا بیرانوند خطاب به هواداران تراکتور در بازی روز جمعه (۹۸/۶/۸) معاونت حقوقی باشگاه تراکتور خبر از پیگیری این قضیه داد.

آمریکا سه سازمان مربوط به برنامه فضایی ایران را تحریم کردواشنگتن ادعا می‌کند که این مراکز «پوششی» برای توسعه برنامه‌ موشک‌های بالستیک ایران هستند.

زن اهل جمهوری چک، 117 روز پس از مرگ زایمان کردپزشکان بیمارستان دانشگاهی شهر برونو در جمهوری چک اعلام کردند توانسته‌اند زنی که 117 روز پیش دچار مرگ

واکنش آمریکا به اقدام تلافی‌جویانه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«واکنش آمریکا به اقدام تلافی‌جویانه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی» فرستاده آمریکا در امورخاورمیانه: *موشکهایی که از لبنان بسمت اسرائیل شلیک شدند،صلح را تضعیف میکند *ایران وابستگانی در لبنان و غزه دارد و تلاش میکند از طریق آنها به اسرائیل ضربه وارد کند

توضیحات معاون مطبوعاتی درباره تغییر سیاست‌ها در زمینه یارانه رسانه‌هامعاون مطبوعاتی از هدفمند شدن توزیع یارانه به رسانه‌ها خبر و توضیح می‌دهد که از این به بعد صرف اسم یا چاپ رسانه، ملاک دریافت حمایت نخواهد بود؛ بلکه محتوا و اثر یک رسانه شاخص خواهد بود.\r\nبه گفته او این تصمیم ظرف یکی ـ دو هفته آینده اجرایی خواهد شد؛ ضمن اینکه شاخص‌های کیفی برای درجه‌بندی رسانه‌ها، از قبل وجود داشته و در حال تکمیل است.\r\nبا این حال محمد خدادی در مقام معاون مطبوعاتی همچنان مصر است که نباید در اخذ مجوز سخت‌گیری کرد، بلکه باید همه رسانه‌ها در میدان وارد شوند ولی مهم این است که در محتوا رقابت کنند.