بیماری گسترده و کاهش چشمگیر جمعیت زنبور عسل در ایران | DW | 09.01.2022

19/10/1400 09:13:00 ب.ظ

شیوع بیماری‌های گوناگون، افزایش شدید بهای دارو و کاهش منابع شهد جمعیت زنبور عسل در ایران را به شدت کاهش داده است. به گفته رئیس کانون زنبورداران جمعیت زنبور عسل در ایران طی یک سال ۴۰ درصد کاهش یافته است.

شیوع بیماری‌های گوناگون، افزایش شدید بهای دارو و کاهش منابع شهد جمعیت زنبور عسل در ایران را به شدت کاهش داده است. به گفته رئیس کانون زنبورداران جمعیت زنبور عسل در ایران طی یک سال ۴۰ درصد کاهش یافته است. رئیس کانون صنعت زنبور عسل ایران می‌گوید چندین نوع ویروس و بیماری در بین زنبورها شایع است که از...

رئیس کانون صنعت زنبور عسل ایران می‌گوید چندین نوع ویروس و بیماری در بین زنبورها شایع است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به انگل"واروآ" اشاره کرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در ایران مشکل دیگری به این معضلات اضافه شده و آن گران شدن شدید قیمت داروهایی است که برای مقابله با بیماری‌ها و آفت‌های شایع در میان زنبوران عسل به کار گرفته می‌شوند.

رئیسی سرحدی در این باره به ایلنا گفت: «بدون اغراق تمام زنبورستان‌های ایران بیمار هستند و از آنجایی که هزینه دارو ۳۰۰ درصد گران شده بسیاری از تولیدکنندگان عسل چاره‌ای ندارند جز اینکه داروی‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت چینی به زنبورها بدهند تا کلنی‌هایشان حفظ شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شما چقدر دلسوز ما هستید این همه وقت و انرژی میزارید بدون حقوق بدون منت که ما رو آگاه کنید. واقعا چه جوری جبران کنیم؟ واقعا سپاسگزاریم از این رسالت شما که همه چی رو سیاه نما جلوه میدید.

مدیر مسئول کیهان به جرم توهین به مدیر جمعیت امام علی به مجازات محکوم شدوکیل پرونده شکایت شارمین میمندی‌نژاد، مدیر جمعیت امام علی از مدیر مسئول روزنامه کیهان، از محکومیت حسین شریعتمداری در دادگاه خبر داده است. رضا شفاخواه در توییتی که شامگاه... خب حالا محکوم شد، دست راست خامنه ای رو زندان میکنن یا شلاق میزنن!!!؟؟؟ محکوم به چی ؟ لابد به این محکوم شده که بیشتر پاچه مردم رو بگیره و بدتر فحاشی کنه .این سگ دست پرورده نظامه استخون از جلوش ور میدارن گوشت میذارن جلوش خدارو شکر نشان داد قوه قضاییه مستقل هست (:

شریعتمداری به خاطر توهین به جمعیت امام علی محکوم شد

واردات و مصرف گوشی در کشور کاهش یافتواردات و مصرف گوشی در کشور کاهش یافت سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد واردات و مصرف گوشی در آذرماه نسبت به آبان سال جاری، ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داشته است.

باقری: موارد اختلاف در حال کاهش استمعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان شنبه شب مقابل هتل کوبورگ در پاسخ به این پرسش که چند درصد از اختلاف ها بر سر پرانتزهای باز حل شده است؟ و آیا این مساله رو پیشرفت است تایید کرد که مسایل مورد اختلاف و پرانتزها رو به کاهش است. موارد اختلاف کی با کی در حال کاهشه شما با ۴+۱ یا روسیه با امریکا با کارت بازی شما بی لیاقتان تاریخ ایران زمین

سناتور آمریکایی: کاهش تحریم‌ها علیه تهران اقدامی «شرم‌آور» استبیل هاگرتی، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با اشاره به حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، از عملکرد دولت جوبایدن به‌دلیل مجبوری سناتور عزیز آمریکا دیگه آمریکای 40 سال پیش نیست عزیز دلم

باقری: موارد اختلاف در مذاکرات رفع تحریم‌ها رو به کاهش است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمذاکره‌کننده ارشد ایران: موارد اختلاف در مذاکرات رو به کاهش است مذاکرات رو به جلو و در حال پیشرفت است JCPOA شتر در خواب بیند ... من امیدوارم پایان این نشست‌ها به خوشحال شدن امام زمان عج و شهدا و رهبر ختم بشه و پوزه ابر قدرتهای به خاک مذلت مالیده شود و روح سردار شهید شاد شود آره همه چیز در این دست روس ها و پیشرفت حاصل شده معلوم نیست چه قراردارد ننگینی با روس‌ها امضا کردید.