بیماری مرموز در هند؛ فرضیه‌های مطرح چیست؟

19/09/1399 04:01 ب.ظ

بیماری مرموز در هند؛ فرضیه‌های مطرح چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

در هند، کشوری که دومین شیوع گسترده ویروس کرونا را در میان کشورهای جهان تجربه کرده، نه تنها نگرانی‌های عمومی به طور کامل فروکش نکرده بلکه تردیدها در مورد تکرار تجربه‌ای مشابه با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در ووهان چین هنوز وجود دارد. همچنین یک عضو مجلس ایالت آندرا پرادش در توییتر خود اعلام کرده که بر پایه گفتگو با مقام‌های بهداشتی فرضیه مسمومیت با سموم دفع آفات نیز مطرح است.

همچنین یک عضو مجلس ایالت آندرا پرادش در توییتر خود اعلام کرده که بر پایه گفتگو با مقام‌های بهداشتی فرضیه مسمومیت با سموم دفع آفات نیز مطرح است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اوففف، یک خبر خوش نمیشنویم، جهان به کدام سو روان اس؟ یاد روزگار شیرین .... وای خدای من الان هواپیمایی ماهان هرچی هندیه میاره ایران مثل جریان کرونا🥺 وای نه... سلام دکتر از مریض سرطانی مون قطع امید کرده گفته شده فقط این آمپول تزریقی شیمی درمانی کمک کننده است که هیچ جا نیست و گیر نمیاد،خواهشا ریتوئیت کنید بلکه جایی پیدا بشه Vials Darzalex

این بیماری از ۵ دسامبر و با علائم مختلفی از جمله حالت تهوع، تشنج، سرگیجه و از دست دادن هوشیاری در جنوب هند شیوع پیدا کرده است.گزارش‌های اولیه ارگان‌های بهداشت و درمان هند از شناسایی آثار سرب و نیکل در خون بیماران حکایت دارد. هر چند که هنوز منشا این آلودگی مشخص نشده ولی فرضیه مسمومیت گسترده با فلزات سنگین مطرح شده است.

همچنین یک عضو مجلس ایالت آندرا پرادش در توییتر خود اعلام کرده که بر پایه گفتگو با مقام‌های بهداشتی فرضیه مسمومیت با سموم دفع آفات نیز مطرح است.

در همین حال، گیتا پراسادینی، مقام ارشد بهداشتی این ایالت به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که بررسی فرضیه انتقال آلودگی از سبزیجات به انسان بر پایه آزمایش‌های انجام شده، در حال انجام است.البته تایید هیچ‌کدام از این فرضیه‌ها بر وقوع رخدادی بی‌سابقه در هند دلالت نخواهد کرد. سه سال پیش، بیش از ۷۰۰ کشاورز در یک ایالت غربی پس از قرار گرفتن در معرض آفت کش‌ها در بیمارستان بستری شدند. در موردی دیگر، ۲۲ کودک در سال ۲۰۱۳ در مدرسه‌ای در شرق هند پس از صرف غذای آلوده جان خود را از دست دادند. همچنین در حال حاضر، بیش از ۴۰ میلیون هندی در مناطق روستایی این کشور در معرض استفاده از آب آلوده به فلزات سنگین از جمله آرسنیک و نیترات قرار دارند.