بیعت دوباره برای لغو اعدام؛ «جان شما ارزشی برای رهبران جمهوری اسلامی ندارد»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در هجدهمین سالروز جهانی مبارزه برای لغو_حکم_اعدام، «سازمان حقوق بشر ایران» در آخرین گزارش خود اعلام کرده از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا دهم اکتبر امسال، دست‌کم ۲۰۹ نفر در ایران به حکم قانون اعدام شده‌اند. اخبار_ایران گزارش aidaghajar 👇

در مشهد اعدام شد و خبر اعدامش توسط منابع رسمی جمهوری اسلامی ایران تایید شد. «حسین حبیبی‌ شهری»، وکیل این زندانی، گفته بود که موکلش به خاطر شش مرتبه نوشیدن الکل در ۱۸ تیر ماه سال جاری اعدام شد.

جامعه حقوق بشری و مدنی ایرانی‌ها همواره نسبت به حکم قصاص اعتراض داشته است. به تعبیری دیگر، قصاص یعنی قضاوت در خصوص جان انسان را برعهده خانواده مقتول قرار دادن. طبق این حکم، اگر خانواده مقتول از خون عزیزشان بگذرند، قاتل از مرگ به حکم اعدام رها می‌شود، در غیر این صورت، خانواده‌ای داغ‌دیده دستور مرگ انسانی دیگر را می‌دهند.

در اردیبهشت ماه سال جاری، «سازمان عفو بین‌الملل» ایران را مسئول یک‌سوم کل اعدام‌های جهان معرفی کرد و با انتشار گزارشی خبر داد که در سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۲۵۱ انسان در ایران اعدام شدند. آمار جهانی نشان‌گر اعدام ۶۵۷ نفر در سال گذشته است که بالاترین آمار را کشور چین به خود اختصاص داده است. عربستان سعودی با ۱۸۴ اعدام، پس از ایران، در جایگاه سوم قرار دارد. طبق گزارش سازمان عفو بین‌الملل در سال گذشته ۱۳ نفر در ایران در ملاء عام اعدام شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ افزایش درخواست‌ها برای لغو اعدام در ایراندر آستانه روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام، «کانون مدافعان حقوق بشر در ایران» و همچنین «سازمان گزارشگران بدون مرز» از مقام‌های حکومت ایران خواستند به اعدام‌ها و از جمله اعدام زندانیان عقیدتی پایان دهند. جمهوری اسلامی: چشم. وقتی رییس قوه قضائیه ما جناب رییسی است دیگر این چیزها چیه مینویسید ؛؛ ایشان بهترین کارگزار نظام هستند ؛؛ زندانیان مهریه را ایشان آزاد کردند؛؛ کجای کار هستید؛؛ ایران باید همانند امریکا اعدام را لغو‌کنند ،تا کی نگاه متعصبانه اخه!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

محمود فکری؛ برای زنده ماندن یا برای زندگی؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

برآورد مناقشه‌برانگیز اوپک درباره افزایش تقاضا برای نفت | DW | 08.10.2020بسیاری از شرکت‌های نفتی معتقدند تقاضای جهانی برای نفت خام به نقطه اوج خود رسیده اما اوپک می‌گوید تقاضا افزایش می‌یابد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت برآورد می‌کند تقاضا برای نفت خام در دهه‌های آینده افزایش خواهد یافت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش همتی به تحریم ثانویه بانک‌های ایرانی/ برای تامین دارو از روش‌های دیگر استفاده می‌کنیمرئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تحریم ثانویه بانک‌های ایرانی گفت: از این پس در کنار بخش‌خصوصی، تمام تلاش خود را برای تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از روش‌های مختلف به کار می‌بندیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اطلاعیه خانه موسیقی و توییت همایون شجریان برای زمان و مکان خاکسپاری استاد شجریانخانه موسیقی درباره زمان اقامه نماز زنده‌یاد شجریان در بهشت زهرا اطلایه‌ای صادر کرد. همایون شجریان نیز در اینباره توضیحاتی داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

برخی بازنشستگان تامین اجتماعی برای گذران زندگی تکدی‌گری می‌کنندلعنت بر روح خبیث کفتار جماران خمینی ضد بشر با نظامی که بر ایران حاکم کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »