بیش از نیمی از بزرگسالان بریتانیایی واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

مت هانکوک وزیر بهداشت بریتانیا روز شنبه ۲۰ مارس با اعلام این مطلب تاکید کرد که بریتانیا بیش از کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده واکسن تزریق کرده است و این بدان معنا خواهد بود که روند کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای زودتر آغاز خواهد شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آقای هانکوک همچنین اعلام کرد که تا روز شنبه، ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از این کشور دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

بعد از آنکه شایعاتی در خصوص عوارض واکسن آسترازنکا منتشر شد، بوریس جانسون با انتشار تصویری از دریافت این واکسن خبر داد.این در حالیست که در هفته‌های اخیر افزایش شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی نگرانی‌ها را در خصوص نحوه کنترل و مدیریت بیماری کووید-۱۹ افزایش داده است و محدودیت‌های قرنطینه‌ای در کشورهایی چون فرانسه تشدید شده است.

آقای هانکوک با اشاره به وضعیت سایر کشورهای اروپایی تاکید کرد که بریتانیا باید همچنان هوشیار بماند. در عین حال او اظهار داشت: «فعلا نشانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد ما از برنامه از پیش تعیین شده عقب هستیم. در نتیجه امیدواریم از همان ۱۲ آوریل رستوران‌ها و بارها را بازگشایی کنیم.» برنامه دولت بریتانیا این است که تا اواسط ماه آوریل همه افراد بالای ۵۰ سال، دست‌کم یک بار واکسن کرونا را دریافت کرده باشند. همچنین دولت می‌گوید تا پایان ماه ژوئیه برنامه دارد که تمام افراد بزرگسال واکسن کرونا را دریافت کنند.

این در حالیست که وضعیت در کشورهای اروپایی چندان مساعد پیش نمی‌رود. این اتحادیه تلاش دارد تا برنامه تزریق واکسن آسترازنکا که هفته گذشته به دلیل نگرانی‌های پزشکی در چند کشور به تعلیق در آمد را بین همه اعضا دوباره فعال کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس خاك بر سر بقيه اروپا😂😂😂😂😂

المان با همه نظم و قانونش فعلا خیلی عقبه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارسال بیش از ۷۰۰هزار دز واکسن آسترازنکا از طریق کوواکس به تهرانسخنگوی سازمان غذا و دارو از بارگیری و ارسال اولین محموله واکسن کرونا از ساز و کار کوواکس به مقصد تهران خبر داد. کی بزنه کی نگاه کنه؟ ایشالا که خیره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آخرین اخبار از واکسن «کووپارس» رازی / احتمال تولید انبوه از نیمه مردادماهآخرین اخبار از واکسن «کووپارس» رازی معاون مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی: *تاکنون کسانیکه واکسن را دریافت کردند دچار مشکلی نشدند *شرایط بخوبی در حال پیشرفت است *برنامه‌ریزی ما برای تولید انبوه واکسن از اواخر مرداد است *این واکسن در ۳ دوز تهیه شده از واکسن مخبر کون گلابی خبری نشد!!!!! اثربخشی واکسن هم مهم است. با تزریق آب هم کسی دچار مشکل نمیشه. همش فریب همش دروغ جهت سرگرمی و امید کاذب نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آلمان استفاده از واکسن آسترازنکا را محدود کرد؛ مرگ یک نفر در فرانسه پس از تزریقانستیتوی پزشکی «پاول ارلیش» که در موضوعات مرتبط با واکسیناسیون به دولت آلمان مشاوره می‌دهد، در حال بررسی ۳۱ گزارشی است که از ایجاد لخته خون در افراد واکسینه شده دریافت کرده است. etedalgara اینو حتما تو اخبار ایران با افتخار اعلام میکنن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن «فایزر-بیون‌تک» پس از ۶ ماه از زمان تزریق همچنان «۹۱ درصد کارایی» داردشرکت «فایزر» همچنین از «کارایی بالای» واکسن تولید شده در برابر گونه‌ای جهش‌یافته از ویروس کرونا که در آفریقای‌جنوبی شیوع یافته خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »