بیش از ۷۰ سرباز ارتش نیجر در حمله «اسلامگرایان افراطی» کشته شدند

12/12/2019 12:50:00 ق.ظ

بیش از ۷۰ سرباز ارتش نیجر در حمله «اسلامگرایان افراطی» کشته شدند

آفریقا, نیجر

بیش از ۷۰ سرباز ارتش نیجر در حمله « اسلامگرا یان افراطی» کشته شدند

شورای وزیران نیجر روز سه شنبه وضعیت فوق العاده در بسیاری از بخش‌های این کشور را که از سال ۲۰۱۷ به منظور مقابله با حملات نیروهای جهادی وضع شد به مدت سه ماه دیگر تمدید کرده بود.

شمال منطقه «تاهووا» و بخش همجوار آن موسوم به «تیلابری» در غرب نیجر مدت‌هاست که هدف حملات متعدد نیروهای جهادی قرار می‌گیرند. این نیروها عمدتا از کشور مالی وارد خاک نیجر شده و یا از پایگاه‌های خود در نوار مرزی این حملات را سازماندهی می‌کنند.

ناامنی موجود در این مناطق سبب شده تا کاروان سازمان‌‌های بشر دوستانه از ماه اکتبر گذشته تاکنون نتوانند بدون همراهی نظامیان در منطقه تردد کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اینا اسلامگرایان افراطی نیستند مسلمانان افراطی هستند چون اسلام دیگه با مسلمانان فاصله داره سوئدی ها و فنلاندی ها بیشتر رفتار اسلامی دارند تا مسلمانان جواب های ،هوی است ! وقتی که دولتمردان و نظامیان نیجریه بدستور اسراییل غاصب مردم عادی رو در عزاداری محرم و یا در مساجد در حین نماز میکشه و شیخ زکزاکی رو بی دلیل مجروح و زندانی میکنه ،معلومه که بی پاسخ نمیمونه ، حالا جواب کشتن را با کشتن دادند و اینها افراطی نیستن .

تصاویر ماهواره‌ای از تونل‌های در دست احداث ایران برای ذخیره موشک‌ها در سوریهشبکه تلویزیونی فاکس نیوز «Fox News» آمریکا سه‌شنبه 10 دسامبر تصاویری ماهواره‌ای از تونل‌های در دست بسیار کار درست و هوشمندانه‌ای است؛ چون از سوریه خیلی راحت‌تر میشه اسرائیل رو زد تا از ایران 🙂 کاری به این ندارم که ذخیره کردن موشک کار درستیه یا نه چیزی که متعجبم میکنه اینه که چرا رسانه یک کشور عربی که داعیه رهبریت اسلام را داره (المملكه_العربيه_السعوديه ) اینقدر بی غیرت شده که از مثلا کشف این تونل ها 'خر کیف' میشه.

نگرانی اهالی تل‌ابیض از حمایت آمریکا و روسیه از تروریست‌های ی.پ.گ/ پ.ک.ک

ایران طبق برجام از سال آینده می‌تواند خرید و فروش موشک را از سر بگیردیک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود که با حضور محمد جواد ظریف در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی قصد دارد در کنار آزمایش‌های موشکی، راه‌های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد. از سال آینده «ایرانیان خوشبخت» می‌توانند موشک بخورند! در صورت توافق سایر اعضا یه بار متنو بخونید متوجه میشید ما رو باش فکر میکردیم کشورمون صلح دوسته و اصلا مثل امریکا و اسراییل نیست .میگم چرا اینقدر نتانیاهو و ترامپ و مکرون و ال سعود خودشونو جِرواجر میدن که ایران منطقه رو نا ارام میکنه آخه رو دستشون بلند شده

از معلم بپرس: چند درصد از معلمان با تنبیه دانش آموزان مخالفند؟

صالحی: تعداد زیادی از هنرمندان درآمدی کمتر از کارمندان دارنداظهارات جدید وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان: تعداد زیادی از هنرمندان درآمدی کمتر از کارمندان دارند و حقوق‌های آنان به صورت منقطع است می‌توانند مشمول معافیت مالیاتی شوند. چون گاهی کار می‌کنند و گاهی کار نمی‌کنند آره گاهی دم انتخابات فعال میشن خیلی کار میکنن و درآمدشون زیاد میشه و در دوران بعد از انتخابات بیکار میشن و حقوقشون منقطع میشه. درسته؟ مشکلی نداره که هنرمندان هم با کد ملی خودشان اظهارنامه مالیاتی ثبت کنند. آنهایی که درآمد کمتر از کارمندان داردند، معاف می شوند. بعد جناب وزیر بهتر نیست به عنوان یک مقام مسئول با عدد و رقم صحبت کنید، دقیقا چند درصد هنرمندان حقوق کمی دارند؟ هنرمندان کدام هنر درآمد کمی دارند؟، اصلا آمار هنرمندان را دارید؟

روایت قتل کارگر افغانستانی در ایران؛ با بدنی پر از ساچمه، جان داد؛ قاتل آزاد شدواي خدا، نميدونم چي بگم نفسم گرفت اشكم جاري شد، چه ظلمي به اين پسر شده عكسهاش رو ديدم قلبم گرفت😔اون بيمار رواني كه اين بلا روسرش آورده الان آزاد هست، مطمئنم هر كس كه نقشي در اين فاجعه دردناك داشته به بلايي بدتر از اين دچارميشه تف به ذاتت حكومت كه هيچ ارزشي برا انسانهاقائل نيستي با عرض سلام عسی خان نعمتی هستم تابعه افغانستان ولایت بلخ مزار شریف ! چهار سال قبل دو پسرم به اسمهای نجیب الله نعمتی و محیب الله نعمتی در کشور جمهوری اسلامی ایران در چهار محال بختیاری در یک کار گاه پرورش ماهی کاری گری میکرد نجیب الله کمتر از سه سال میشد که آنجا کار میکرد بعد از نشر این پست فیسبوکم از طرف کدام شخص خدا نترس هک شده!

تمدید وضعیت فوق العاده سبب شده است تا نیروهای امنیتی در این کشور اختیاراتی بیشتری جهت تامین امنیت داشته باشند.احداث ایران برای ذخیره‌سازی گسترده موشک‌ها و انواع تسلیحات در سوریه منتشر کرد.ساکنان تل‌ابیض سوریه در عین حال که از آزادسازی این منطقه خوشحال‌اند، نگران تهدید گروه تروریستی ی.به گزارش ایسنا، شهروز برزگر در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه در محل وزارت خارجه و با وزیر خارجه برگزار شد که مسائلی همچون برجام و نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل درباره آزمایش موشک‌های بالستیک ایران مورد بحث قرار گرفت؛  این نامه در حالی تنظیم شد که اقدامات ایران بر اساس پروتکل‌های جهانی بوده است.

ایجاد محدودیت های تردد در مناطق پرخطر، گشت زنی های مضاعف و بازرسی شبانه و روزانه منازل از جمله این اختیارات عنوان شده است. شمال منطقه «تاهووا» و بخش همجوار آن موسوم به «تیلابری» در غرب نیجر مدت‌هاست که هدف حملات متعدد نیروهای جهادی قرار می‌گیرند. بعضی از این تصاویر ماهواره‌ای به ویژه اولین آنها در تاریخ 5 اکتبر گذشته از سوی ماهواره‌های وابسته به شرکت Image Sat International که به اختصار با حروف «ISI» شناخته شده، منتشر شده است. این نیروها عمدتا از کشور مالی وارد خاک نیجر شده و یا از پایگاه‌های خود در نوار مرزی این حملات را سازماندهی می‌کنند.ک. ناامنی موجود در این مناطق سبب شده تا کاروان سازمان‌‌های بشر دوستانه از ماه اکتبر گذشته تاکنون نتوانند بدون همراهی نظامیان در منطقه تردد کنند.5 و عمق 4 متر به وضوح دیده می‌شود که دو هفته پس از آن و در عکس‌هایی دیگر سایبانی احداث شده تا ورودی تونل را استتار کند. اسلامگرایان افراطی موسوم به نیروهای جهادی مدت ها است که برغم حضور نظامیان فرانسوی کشورهای منطقه ساحل از حمله مالی، نیجر و بورکینافاسو را هدف حملات مرگبار قرار می‌دهند. به گفته وی‌، در این جلسه درباره تحریم فروش نفت ایران هم گفت‌وگو شد و تحلیل ‌هایی درباره وضعیت آمریکا با ترامپ و بی ترامپ و در شرایط حکومت دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان ارائه شد.

. با ادامه عملیات حفاری برای تکمیل احداث این تونل منابع اطلاعاتی غربی بر این باورند که ایران احداث این گونه تونل را با هدف ذخیره‌سازی موشکها و تسلیحات در تاسیساتی زیزمینی در داخل «پایگاه نظامی امام علی» در شرق سوریه دنبال می‌کند که تقریبا در نزدیکی مرز با عراق است.12.