بنگلادش, آلودگی محیط زیست, صنایع نساجی, داکا

بنگلادش, آلودگی محیط زیست

بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی آلاینده در بنگلادش تعطیل می‌شوند | DW | 21.01.2020

دادگاه عالی بنگلادش حکم به تعطیلی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی داد که مسئول آلودگی شدید رودخانه 'بوری‌گانگا' محسوب می‌شوند. این واحدها اغلب در زمینه دباغی، نساجی، رنگرزی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند.

21/01/2020 11:12:00 ب.ظ

دادگاه عالی بنگلادش حکم به تعطیلی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی داد که مسئول آلودگی شدید رودخانه 'بوری‌گانگا' محسوب می‌شوند. این واحدها اغلب در زمینه دباغی، نساجی، رنگرزی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند.

دادگاه عالی بنگلادش حکم به تعطیلی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی داد که مسئول آلودگی شدید رودخانه 'بوری‌گانگا' محسوب می‌شوند. این واحدها اغلب در زمینه دباغی، نساجی، رنگرزی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند.

بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی آلاینده در بنگلادش تعطیل می‌شونددادگاه عالی بنگلادش حکم به تعطیلی بیش از ۲۳۰ واحد تولیدی داد که مسئول آلودگی شدید رودخانه"بوری‌گانگا" محسوب می‌شوند. این واحدها اغلب در زمینه دباغی، نساجی، رنگرزی و تولید پوشاک فعالیت می‌کنند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه

ورود حجم عظیم فاضلاب آلوده به مواد شیمیایی، رودخانه بوری‌گانگا در جنوب داکا را آلوده‌ترین رود جهان کرده استاز حدود دو دهه پیش واحدهای تولیدی نساجی، به خصوص کارگاه‌های دباغی و رنگرزی پارچه عامل اصلی آلودگی شدید رود بوری‌گانگا شناخته می‌شوند که در جنوب شهر داکا، پایتخت بنگلادش، جریان دارد.

از سال‌ها پیش بررسی‌های کارشناسان و فعالیت حامیان حفاظت از محیط زیست آشکار کرده بود که غلظت بالای فلزاتی چون سرب و کروم در آب رود بوری‌گانگا ناشی از فعالیت این واحدهای تولیدی است که اغلب به الزامات زیست‌محیطی بی‌اعتنا هستند."تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، سه‌شنبه اول بهمن (۲۱ ژانویه) گزارش داد که با حکم دادگاه عالی بنگلادش ۲۳۱ بنگاه تولیدی که در آلودگی‌های زیست محیطی سهم زیادی دارند بایستی تعطیل شوند. headtopics.com

دادگاه عالی بنگلادش از مسئولان محلی خواسته برق، گاز و آب لوله‌کشی این واحدها را قطع کنند. در میان این بنگاه‌های تولیدی شماری کارخانه لاستیک‌سازی نیز وجود دارند.یک موفقیت عظیم برای محیط زیستکمیسیون دولتی حفاظت از رودخانه‌های بنگلادش تصمیم دادگاه را"یک موفقیت عظیم" خوانده که موقعیت ماموران و مسئولان محلی در برخورد با کارخانه‌داران پرنفوذ را تقویت می‌کند.

سرازیر شدن پسماند و فاضلاب کارخانه‌های حومه داکا به رودخانه بوری‌گانگا در یک دوره طولانی باعث شده که این رود در جایگاه آلوده‌ترین رودخانه جهان قرار بگیرد.مطابق برآورد سازمان دیده‌بان حقوق بشر تنها دباغی‌های این منطقه روزانه بیش از ۲۱ هزار مترمکعب فاضلاب آلوده به سرب، کروم و مواد شیمیایی به رودخانه بوری‌گانگا سرازیر می‌کنند.

عکس آرشیوی از یک کارگاه تولید پوشاک ویران شده در بنگلادشبا افزایش فشارها و اعتراض‌های بین‌المللی از سال ۲۰۱۷ واحدهای دباغی از حریم رودخانه به مکان‌های دیگر منتقل شدند اما چنان که وکیل شاکیان به"تاگس‌شاو" گفته همچنان تعداد زیادی از آنها به طور غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بنابر این گزارش بنگلادش دومین کشور تولیدکننده محصولات نساجی و پوشاک در جهان به شمار می‌رود. نیروی کار ارزان و سهل‌گیری نهادهای نظارتی، بنگلادش را به بهشت بسیاری از برندهای مشهور تبدیل کرده است. فعالیت سازمان‌های حقوق بشری و برخی حوادث مانند آتش‌سوزی در ساختمان‌های فرسوده واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر اوضاع را تا حدی تغییر داده است. headtopics.com

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیم نتیجه یک پژوهش: افراد واکسینه شده می‌توانند به اندازه دیگران ناقل کرونا باشند ورزشکار کره‌ای از اینکه فروغی را «تروریست» نامید عذرخواهی کرد

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددولت شیخ حسینه واجد، نخست‌وزیر و  دختر مجیب‌الرحمن، بنیانگذار بنگلادش، در سال‌های اخیر تلاش برای حفاظ از آب و دور کردن صنایع و واحدهای تولیدی آلاینده از کنار رودخانه‌ها را افزایش داده است.بخشی از برنامه‌های دولت جلوگیری از ساخت و ساز بدون مجوز و تخریب ساختمان‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها بوده است. تنها در سال گذشته میلادی چهار هزار ساختمان بدون مجوز در کلان‌شهر داکا توسط ماموران تخریب شده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

وزرای خارجه آمریکا و بولیوی پس از بیش از یک دهه با هم دیدار کردند🔺وزرای خارجه آمریکا و بولیوی پس از بیش از یک دهه با هم دیدار کردند ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در کنفرانس ضدتروریسم وزیران خارجه کشورهای نیمکره غربی به کلمبیا سفر کرده است، با وزیر خارجه بولیوی دیدار کرد. استثمار بولیوی طرح جدید استعمارگر

کشته شدن 13 تن از جمله یکی از فرماندهان حوثی در شرق صنعانیروهای ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه 19 ژانویه 2020 اعلام کردند 13 شبه‌نظامی حوثی از جمله یکی از از این خبرا بزار🙂، خوشم میاد چه مسلمان کشی به سرعت ادامه دارد میدانم تا آخر دهه بیست نسل ما منقرض میشود همه مردم دنیا انسانیت آموختن و مثل انسان زنده گی کردن ما مسلمانها روز به روز بدتر و بدبخت تر شدیم بین اینها چه چیزی نا تقسیم مانده که اینهمه کشتن و ازهم دریدن ادامه دارد.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۸۰ درصد سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان محروم از آب سالم

پس از 9 سال؛ لیورپول از پاتریس اِورا بابت توهین نژادپرستانه سوارز عذرخواهی کردتیم لیورپول پس از گذشت 9 سال از توهین نژادپرستانه که سوارز مهاجم پیشین این تیم به پاتریس اِورا کرد، بعد 9 سال 😳 پاتریس اورا از فوتبال کناره گیری کرد رفت بابا ))))

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۸۰ درصد سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان محروم از آب سالمشیر برای سلامتی مفید نیست 😊 تازه همون مقدار کمش هم نمی‌دونیم پالم داره افلاتوکسین داره تب مالت داره ترا ریخته است، چیه؟ داشتم به ذهنیت اون دختر فکر میکردم که با صورتک مقوایی با پوشش آزاد و لب خندون دور گردنش و چهره واقعی و سرخورده و افسرده خودش چه حرفها واسه گفتن داره.

بیش از ۴۵ تن از رهبران کشورهای جهان این هفته در پنجمین مجمع جهانی هولوکاست در اورشلیم شرکت می‌کنندبیش از ۴۵ تن از رهبران کشورهای جهان این هفته برای شرکت در پنجمین مجمع جهانی هولوکاست که در یَد وَشِم، مرکز جهانی یادبود هولوکاست، در اورشلیم برگزار می‌شود، گرد هم می‌آیند. به گزارش رسانه‌های اسرائیل خامنه ای را دعوت نکردید؟ 🤣🤣🤣 ایااین چهل وپنج تن اجازه کنکاش درموردهولوکاست ادعایی اجازه دارندیانه هرکسی دراین موردبخواهدتحقیقی انجام بدهندسرنوشت نیسمان نصیبش میشود صهیونیست های جنایتکارقاضی نیسمان که درموردنفجارارژانتین تحقیق میکردرابقتل رساندندوخیلی ریلکس ازکنارش هم گذشتندارزوی مرگ صهیونیستهای جنایکاررادارم ای کاش که چند تن از ایرانیان برانداز هم تو این مجمع شرکت میکردن و از هلوکاست های این 40 سال سپاه تو ایران و ضد مردم رو به نمایش میزاشتن. هلوکاست_آبان هلوکاست اورشلیم