بیش از ۳۰ درصد از قطارهای مترو پایتخت نیازمند اورهال هستند

19/08/1398 02:05 ب.ظ

رییس شورای شهر تهران: - مسئله خرابی قطارها و اتوبوس‌ها در شهر تهران موضوعی حاد است - بیش از ۳۰ درصد از قطارهای مترو نیازمند اورهال هستند - روزانه ۳۰۰ مورد خرابی اتوبوس در تهران داریم که منجر به پیاده شدن مسافران میشود - مسئولین شهری باید باید پاسخگو باشند

تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیش از ۳۰ درصد از قطارهای مترو نیازمند اورهال هستند. وی گفت: هزار و ۳۰۰ واگن شهر تهران به دلیل اینکه از یک میلیون کیلومتر بیشتر کار کردند دچار خرابی شدند. هاشمی افزود: امروز بیش از ۳۰ درصد از واگن‌های قطار شهری از یک میلیون کیلومتر بیشتر کار کردند که نیازمند اورهال هستند.

رییس شورای تهران تاکید کرد: به دلیل کمبود قطار در برخی مواقع مجبور هستیم قطارهایی استفاده کنیم که ممکن است دچار خرابی شوند. هاشمی ادامه داد: از مدیریت شهری، دولت، سازمان برنامه بودجه، وزارت کشور و بانک مرکزی می‌خواهیم که مصوبه دولت مبنی بر تامین ۶۳۰ واگن برای مترو تهران است جدی‌تر بگیرند.

وی گفت: ما روزانه ۳۰۰ مورد خرابی اتوبوس در تهران داریم که منجر به پیاده شدن مسافران می شود. رییس شورا اظهار داشت: مسئولین شهری باید بدانند که عذرخواهی فایده ندارد و باید پاسخگو باشند و فشار بیاورند تا مصوبه دولت در خصوص تامین واگن قطار اجرا شود. headtopics.com

هاشمی با اشاره آلودگی هوای شهر تهران خاطرنشان کرد: در خصوص مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا قوانین خیلی خوبی داریم اما متاسفانه اکثر این قوانین اجرا نمی‌شود.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

سی سال پس از فروپاشی دیوار برلین، مرکل از اروپا خواست پای دفاع از آزادی بایستدامروز بسیاری از رهبران کشورهای اروپایی در آلمان گردهم آمدند تا سی امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین را گرامی دارند. خخخخخخخ مرکل خودش 30 سال قدرت رو دستش گرفته از آزادی حرف نزنه سنگین تره

بیش از 50 میلیون نفر در آفریقا با خطر گرسنگی روبرو هستندبیش از 50 میلیون تن در 18 کشور آفریقایی به دلیل تغییرات آب و هوایی، فقر و درگیر‌ی‌های خشونت آمیز با خطر گرسنگی روبرو هستند. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ها به سخنان جنجالی ماکرون؛ از دفاع آمریکا از ناتو تا استقبال مسکوماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن استقبال از سخنان رئیس جمهوری فرانسه از آن به عنوان «سخنان طلایی» یاد کرد. حتی رئیس‌جمهور فرانسه هم دو کلمه اشتباهی حرف حساب بزن‌ه، این‌چنین سرخ و برشته‌ش می‌کنند!

اردوغان: ترکیه پس از خروج سایر کشورها از سوریه عقب‌نشینی نخواهد کردرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی که شامگاه جمعه 8 نوامبر انتشار شد، تاکید کرد کشورش پس این خوی حیوان صفتی ترکهای مغول در منطقه است که اگر خطری بیشتر از تروریزم جمهوری اسلامی نداشته باشد به مراتب کمتر نیست و باید دولت رسمی سوریه چه خوب چه بد همراه با نیروهای خلق دمکراتیک SDF و گروه‌های کُرد در روژآوا با یک اتحاد این پلیدی را از خاک خود بیرون برانند طیب طیب الله احسنت بارک الله این سلطان عقب افتاده تا پایان استقرار سلطنت کبیر عثمانی از پای نخواهد افتاد!! گر کَنی ریشم،گر کنی دمبم بنده از جای خود نمیجنبم 😂😂😂😂😂😂

خشتی دیگر در دیوار؛ ۳۰ سال پس از اتحاد آلماناگر مردم شرق آلمان در مقایسه با ساکنان بخش‌های غربی کمتر خرید می‌کنند و هایپرمارکت‌های پرتخفیف را به فروشگاه‌های خرده‌پا ترجیح می‌دهند، اگر مدیریت دخل و خرج‌شان نسبت به غربی‌ها سخت‌تر است و اگر کمتر خودرو شخصی دارند، این نشان می‌دهد که اسب‌های لگام گسیخته پوپولیسم آبشخور مناسبی برای خود پیدا کرده‌اند.

۳۰ سالگی فروپاشی دیوار برلین؛ تاکید مرکل بر دفاع از آزادی و دموکراسیفروپاشی دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ میلادی که به نمادی از جنگ سرد تبدیل شده بود منجر به اتحاد دو آلمان در سال ۱۹۹۰ میلادی شد. ae kash in dewar ahanin khosham miyad ke alman ra 4 keshwar bibinam

«محسن هاشمی» روز یکشنبه در حاشیه یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران درباره خرابی‌های اخیر قطارهای شهری و اتوبوس‌ها در شهر تهران گفت: مسئله خرابی قطارها و اتوبوس‌ها در شهر تهران موضوعی حاد است و بارها در این خصوص تذکر داده شده است.

وی گفت: هزار و ۳۰۰ واگن شهر تهران به دلیل اینکه از یک میلیون کیلومتر بیشتر کار کردند دچار خرابی شدند.

هاشمی افزود: امروز بیش از ۳۰ درصد از واگن‌های قطار شهری از یک میلیون کیلومتر بیشتر کار کردند که نیازمند اورهال هستند.

رییس شورای تهران تاکید کرد: به دلیل کمبود قطار در برخی مواقع مجبور هستیم قطارهایی استفاده کنیم که ممکن است دچار خرابی شوند.

هاشمی ادامه داد: از مدیریت شهری، دولت، سازمان برنامه بودجه، وزارت کشور و بانک مرکزی می‌خواهیم که مصوبه دولت مبنی بر تامین ۶۳۰ واگن برای مترو تهران است جدی‌تر بگیرند.

وی گفت: ما روزانه ۳۰۰ مورد خرابی اتوبوس در تهران داریم که منجر به پیاده شدن مسافران می شود.

رییس شورا اظهار داشت: مسئولین شهری باید بدانند که عذرخواهی فایده ندارد و باید پاسخگو باشند و فشار بیاورند تا مصوبه دولت در خصوص تامین واگن قطار اجرا شود.

هاشمی با اشاره آلودگی هوای شهر تهران خاطرنشان کرد: در خصوص مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا قوانین خیلی خوبی داریم اما متاسفانه اکثر این قوانین اجرا نمی‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه به عنوان مثال در قانون هدفمندی یارانه قرار بود سالیانه بخشی از این هدفمندی به موضوع حمل و نقل عمومی داده شود اما تاکنون اجرا نشده است، گفت: در حوزه مدیریت مصرف سوخت و حمایت از حمل و نقل عمومی قرار بود چهار هزار میلیارد تومان تخصیص یافته در اختیار حمل و نقل عمومی باشد که متاسفانه اجرا نشده است.

هاشمی افزود: اگر قوانین حمایت از حمل و نقل عمومی به خوبی در تهران اجرا نشود همچنان آلودگی هوا را خواهیم داشت.