بیش از ۲۵ هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در آلمان در ۲۴ ساعت | DW | 25.12.2020

05/10/1399 09:43 ق.ظ

موسسه روبرت کخ آلمان صبح جمعه ۲۵ دسامبر (۵ دی) گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. در این مدت ۴۱۲ بیمار کرونایی نیز جانشان را از دست داده‌اند.

موسسه روبرت کخ آلمان صبح جمعه ۲۵ دسامبر (۵ دی) گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. در این مدت ۴۱۲ بیمار کرونایی نیز جانشان را از دست داده‌اند. تا کنون بالاترین رقم ابتلای روزانه در آلمان ۳۰ هزار مورد بوده است. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان از آغاز پاندمی تا کنون یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۶۴۸ نفر بوده است. تعداد کل فوت‌شدگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ نیز ۲۹ هزار و ۱۸۲ نفر است.

بالاترین تعداد فوت‌شدگان در عرض ۲۴ ساعت تا کنون مربوط به روز چهارشنبه ۲۳ دسامبر (۳ دی ماه) بود. در ۲۴ ساعت منتهی به صبح این روز ۹۶۲ نفر در آلمان در اثر کووید ۱۹ جانشان را از دست دادند. تا کنون در آلمان یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید نرخ ابتلا به ازای هر صد هزار نفر جمعیت در عرض هفت روز نیز هم اکنون در آلمان ۱۸۸.۸ است که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است. روز پنج‌شنبه این رقم ۱۹۶.۲ بود. این نرخ در آلمان بسیار تعیین کننده است چرا که دولت اعلام کرده زمانی که این رقم به ۵۰ برسد، محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی فراگیر را لغو خواهد کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »