بیش از 1000 عضو جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو خلع سلاح شدند

16/06/1398 08:27 ب.ظ

هزار و شصت نفر از اعضای جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو در منطقه خودمختار بانگسامورو در مجموع 920 قبضه سلاح خود را به ناظران مستقل خارجی تحویل دادند. - خبرگزاری آناتولی

هزار و شصت نفر از اعضای جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو در منطقه خودمختار بانگسامورو در مجموع 920 قبضه سلاح خود را به ناظران مستقل خارجی تحویل دادند. - خبرگزاری آناتولی 07.09.2019 کوالا لامپور/ عمر فاروق یلدیز/ خبرگزاری آناتولی دومین مرحله خلع سلاح جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو (MILF) در منطقه خودمختار بانگسامورو امروز طی مراسمی در استان سلطان کودارات از توابع جزیره میندانائو به طور رسمی آغاز شد.

در این راستا، 1060 نفر از اعضای جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو در مراسم مذکور خلع سلاح شده و در مجموع 920 قبضه سلاح به ناظران مستقل خارجی تحویل داده شد.

به گزارش رسانه‌های فیلیپین، رودریگو دوترته، رئیس جمهور این کشور طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه حمایت دولت از اعضای جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو طی روند صلح ادامه خواهد یافت، گفت: چون خلع سلاح شده‌اید، نباید امیدتان را از دست دهید. دیگر این دولت مال شما است.

حاجی مراد ابراهیم، نخست‌وزیر منطقه خودمختار بانگسامورو نیز قبل از مراسم مذکور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: «از آرمان خود صرف نظر نکردیم. می خواهم بر این نقطه تاکید کنم که روند خلع سلاح به معنی تسلیم شدن نیست.» headtopics.com

جبهه آزادی‌بخش اسلامی مورو در حال حاضر 40 هزار عضو و 7 هزار قبضه سلاح دارد. انتظار می رود تا آوریل سال پیش‌رو 12 هزار عضو این گروه خلع سلاح شوند و 2100 قبضه سلاح نیز به ناظران مستقل تسلیم داده شود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رئیس قوه قضاییه: انقلاب اسلامی یکی از جلوه‌های عاشوراسترئیس قوه قضائیه: *نمی‌توان «به من چه، به‌ تو چه» را در مملکت اسلامی پیاده کرد *فردی که بگوید «به من چه» مرده محسوب می‌شود *جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر نکند، جامعه مرده است

عکس‌هایی اختصاصی از یکی از زیباترین قصرهای هند | DW | 06.09.2019'قصر میسور' یکی از بزرگترین و دیدنی‌ترین قصرهای هند است. مسافری از هند عکس‌های اختصاصی‌اش از این معبد را برای دویچه‌وله فرستاده است:

ویدئو؛ خانواده‌ باهامایی پس از فرار از طوفان دوریان به خانه برگشتندیک خانواده باهامایی برای در امان نگهداشتن عکس‌های خانوادگی خود یک روز پس از فرار از طوفان دوریان به خانه خود برگشتند.

پرزیدنت ترامپ از کنار رفتن «جیسون گرین‌بلات» از دولت خبر دادپرزیدنت ترامپ از کنار رفتن «جیسون گرین‌بلات» از دولت خبر داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، در پیامی در توئیتر از کناره‌گیری جیسون گرین‌بلات نماینده ویژه ایالات متحده در امور خاورمیانه، از سمت خود خبر داد و برای آقای گرین‌بلات آرزوی موفقیت کرد.

بریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کردبریتانیا از برنامه ایران برای کاستن از تعهداتش در برجام ابراز نگرانی عمیق کرد دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور از برنامه ایران برای برداشتن یک گام دیگر در جهت کاستن تعهدات خود در توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ با قدرت‌های جهانی، ابراز ناامیدی و نگرانی عمیق کرد.

فغانی: پوست کلفت تر از آن هستم که از چیزی فرار کنمفغانی: *پوست کلفت‌‌تر از آن هستم که از چیزی فرار کنم *اگر موضوع ادامه تحصیل و حضور در مقطع دکتری نبود بعد از جام جهانی از ایران رفته بودم *با توجه به شرایطی که در کشور استرالیا فراهم شد به فکر مهاجرت افتادم