بیش از ٩٠ پناهجو در آب‌های مدیترانه غرق شدند

14/01/1401 06:00 ب.ظ

🔺بیش از ٩٠ پناهجو در آب‌های مدیترانه غرق شدند ▪️سازمان پزشکان بدون مرز می‌گوید بیش از ٩٠ پناهجو که در قایقی در آب‌های مدیترانه عازم اروپا بودند، غرق شدند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سازمان پزشکان بدون مرز می‌گوید بیش از ٩٠ پناهجو که در قایقی در آب‌های مدیترانه عازم اروپا بودند، غرق شدند. چهار نفر از پناهجویان اوایل روز شنبه توسط یک نفت‌کش در آب‌های بین‌المللی نجات یافتند. نجات‌یافتگان از وجود حدود ١٠٠ نفر دیگر در آن قایق خبر داده‌اند.

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده است نفت‌کش به سوی لیبی در حرکت بود و به درخواست‌ها مبنی بر عدم بازگرداندن پناهجویان نجات‌یافته به لیبی توجهی نکرده است. این سازمان هشدار داده افراد نجات‌یافته ممکن است در لیبی بازداشت و مورد آزار و اذیت قرار بگیرند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ی مشت اختلاس گر بودن روحشون شاد توی ماه رمضون رفتن خوشا به سعادتشان😁

زلنسکی: بیش از ۳ هزار نفر از محاصره ماریوپل نجات یافته‌اندرئیس جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد که بیش از سه هزار نفر از شهر محاصره‌شده ماریوپل به مناطق امن منتقل شده‌اند.

استفاده از مخازن زیرزمینی پسماند در پایتخت/ افزایش تمایل به جمع‌آوری زباله در پی مشکلات اقتصادیمدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از احتمال تغییر در شیوه جانمایی مخازن پسماند خبر داد و گفت: در حال بررسی هستیم که اگر امکان‌پذیر باشد، مخازن را به مبادی تولید ببریم و یا از مخازن زیرزمینی استفاده کنیم.

بیشترین ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان مقطع کارشناسی است/ رونمایی از سایت 'همرسان' در سال ۱۴۰۱مدیر مرکز ازدواج و خانواده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: به طور کلی بیشترین استقبال از ازدواج دانشجویی در میان دانشجویان کارشناسی است و طبیعتا در این مقطع بیشترین آمار ازدواج را شاهد هستیم.

یک مرد ایرانی در آلبانی به اتهام حمایت از گروه‌های تروریستی محاکمه می‌شوددفتر دادستان آلبانی روز جمعه اعلام کرد که یک مرد ایرانی به حمایت از گروه‌های تروریستی و سو‌ءاستفاده از اطلاعات کامپیوتری متهم شده است. چه گروهی؟ سر دسته گروه تروریستی جهان آخوندهای حاکم بر ایران هستند

آغاز آتش بس دو ماهه در شبه جزیره عربستان؛ جو بایدن از آتش‌بس استقبال کردپیشنهاد صلح بین عربستان و حوثی‌های یمن با آغاز ماه رمضان اجرایی می شود. سازمان ملل متحد، هفته گذشته از طرفهای درگیر در جنگ عربستان و حوثی های یمن خواسته بود، به مناسبت ماه رمضان به مدت دو ماه اعلام آتش‌بس کنند. این پیشنهاد با موافقت ائتلاف عربستان و نیروهای حوثی تحت حمایت جمهوری اسلامی روبرو شد. به زودی قسمت ۱۷ ((برنامه حکم امسال صورتی دگر است )) موضوع ائتلاف با گروه‌های سیاسی این برنامه را میتوانید در یوتیوب سید محمد حسینی لیدر ری استارت ببینید 👇👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

عقب‌نشینی نیروهای روسیه از فرودگاه هوستومِل در نزدیکی کی‌یفنیروهای ارتش روسیه از روز جمعه از فرودگاه آنتونوف در هوستومِل در نزدیکی کی‌یف، پایتخت اوکراین، عقب‌نشینی کرده‌اند.

بنا بر اعلام روز شنبه این سازمان، این قایق هفته گذشته لیبی را به مقصد اروپا ترک کرده بود.

چهار نفر از پناهجویان اوایل روز شنبه توسط یک نفت‌کش در آب‌های بین‌المللی نجات یافتند. نجات‌یافتگان از وجود حدود ١٠٠ نفر دیگر در آن قایق خبر داده‌اند.

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده است نفت‌کش به سوی لیبی در حرکت بود و به درخواست‌ها مبنی بر عدم بازگرداندن پناهجویان نجات‌یافته به لیبی توجهی نکرده است. این سازمان هشدار داده افراد نجات‌یافته ممکن است در لیبی بازداشت و مورد آزار و اذیت قرار بگیرند.

بنا بر آمار سازمان جهانی مهاجرت، از ١ ژانویه تا ٢٨ مارس سال جاری حدود ٣٠٠ مهاجر در آب‌های مدیترانه غرق شده‌اند و حدود ٣ هزار و ١٠٠ نفر دیگر نیز بازداشت و به لیبی بازگردانده شده‌اند.