بیش از 300 سرباز افغانستان به تاجیکستان گریختند

13/04/1400 12:49 ب.ظ

نیروهای مرزبانی تاجیکستان از ورود بیش از 300 سرباز افغانستان به خاک تاجیکستان خبر داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

نیروهای مرزبانی تاجیکستان از ورود بیش از 300 سرباز افغانستان به خاک تاجیکستان خبر داده‌اند. - خبرگزاری آناتولی کمیته امنیت ملی تاجیکستان امروز یک‌شنبه 4 جولای طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بیش از 300 نفر از سربازان افغانستان در پی حملات گروه طالبان به خاک تاجیکستان فرار کرده‌اند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که یگان‌های مرزی تاجیکستان به سربازان افغانستان اجازه ورود داده‌اند. از سوی دیگر وضعیت در مرز افغانستان و تاجیکستان تحت کنترل کامل نیروهای مرزی این کشور است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

از شراب تا پنیر در بازار روز فرانسوی؛ زندگی پساقرنطینه‌ای در زادگاه ناپلئون«در یک قسمت، شراب‌های اشتهاآور مثل شراب مورد و شراب شاه‌بلوط دارم. شراب رسیده یا بالغ کُرس هم که مشهور است. در قسمت نوشیدنی‌های گوارنده (دیجستیو)، نوشیدنی با طعم مورد، مال همین جاست که ما آن را بعد از غذا می‌نوشیم. با طعم بالنگ هم داریم.»

بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان پس از ۳۰ سال برنامه‌ریزی ساخته می‌شوددانشمندان در یکی از بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های اخترشناسی بین‌المللی، پس از ۳۰ سال برنامه‌ریزی کار احداث بزرگترین رادیوتلسکوپ جهان را آغاز کردند. اول زمین را نابود کردند حالا نوبت آسمان است مرگ بر اخوند و رسانه اخوند پرور

بحران کرونا؛ ورود از ۱۲ کشور به ایران ممنوع اعلام شدنوش دارو پس از مرگ سهراب

تصمیم تاریخی ۱۳۰ کشور جهان: اخذ مالیات حداقل ۱۵ درصدی از شرکتهای چندملیتیپنجشنبه ۱۳۰ عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برسر اخذ مالیات دست کم ۱۵ درصدی از شرکت های بزرگ و چندملیتی به توافق رسیدند. BrusselsBureau الان اگه ایران این کارو انجام میداد زمین وزمان را بهم میدوختن که داره دزدی میکنه. انگار جیب باکلاس های متمدن خالی شده وبه راهزنی از شرکت ها روی اوردن

اژه‌ای در رأس قوه قضائیه؛ خامنه‌ای شمشیر را از رو می‌بندد | DW | 02.07.2021موفقیت خامنه‌ای در فرستادن رئیسی به پاستور، او را مجاب کرد که دستگاه قضایی را به محسنی ‌اژه‌ای، از بدنام‌ترین چهره‌های امنیتی و قضایی نظام بسپارد. در حالی که ‌اژه‌ای از رئیسی خواسته بود «افراد جوان» را جای او بگذارد. از داستان سرایی ها تان مشخص شد کینه ای شتری از اژه ای دارید! فکر کنم همین کینه شما گویای درستی انتساب ایشان به قوه قضاییه هست! خداروشکر که دشمنان ما از شدت بغض و غضب درحال هذیان گویی هستند، دولت شما با بمب های شیمیایی اهدایی به صدام در جنایت کشتار هزاران نفر سهیم است، بقول عیسی مسیح عزیز، شما با آتش همدم خواهید بود. «لوقا» از نظر شما مگه رییسی خوشنام بود. افراد خوشنام موردنظر شما الان همه اروپا وامریکا تشریف دارن مثل کاوه موسوی. 🤣🤣🤣🤣

درباره خانواده فردوس که امروز از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شدند چه می‌دانیم

نیروهای مرزبانی تاجیکستان از ورود بیش از 300 سرباز افغانستان به خاک تاجیکستان خبر داده‌اند.تاشکند/ خبرگزاری آناتولی

کمیته امنیت ملی تاجیکستان امروز یک‌شنبه 4 جولای طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بیش از 300 نفر از سربازان افغانستان در پی حملات گروه طالبان به خاک تاجیکستان فرار کرده‌اند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که یگان‌های مرزی تاجیکستان به سربازان افغانستان اجازه ورود داده‌اند. از سوی دیگر وضعیت در مرز افغانستان و تاجیکستان تحت کنترل کامل نیروهای مرزی این کشور است.

گفتی است ماه گذشته نیز 134 نفر از سربازان افغانستان پس از سقوط گذرگاه «شیرخان‌بندر» به دست طالبان از جنوب تاجیکستان به خاک این کشور عقب‌نشینی کرده بودند.