بیش از یک موضوع بین ایران و آمریکا در وین باقی مانده است/ برجام در اتاق احیا است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خطیب‌زاده: *اگر قرار بود خطوط قرمز را رد کنیم توافق چندین ماه قبل بدست می‌آمد *بیش از یک موضوع بین ایران و آمریکا در وین باقی مانده است *هنوز متنی نهایی نشده *برجام زنده است و در اتاق اورژانس و احیا است *نمی‌دانیم که آیا به توافق می‌رسیم یا نه

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی با تبریک ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای تصریح کرد: به رغم تمامی محدودیت ها و مشکلاتی که نظام سلطه بین المللی برای پیشرفت جوانان این مرز و بوم ایجاد کرده، جوانان ایران توانسته‌اند مرز دانش را در حوزه های مختلف از جمله فناوری هسته‌ای در قلمرو ایران بزرگ گسترش دهند و این باعث افتخار است.

وی تأکید کرد: اگر قرار بود خطوط قرمز را رد کنیم توافق چندین ماه قبل به دست می آمد و ما با پافشاری بر خطوط قرمز خود مذاکرات را جلو می بردیم. سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال ایسنا در مورد خبر منتشر شده از سوی یکی از خبرگزاری ها مبنی بر این که قرار است با سفر وزیر خارجه یکی از کشورهای منطقه به تهران در روز سه شنبه، مقدمات آزادی سازی چندین میلیارد دلار از دارایی های ایران فراهم شود، گفت: من از سفری که اشاره کردید بی اطلاع هستم، دستگاه دیپلماسی بی‌اطلاع است و سفری در دستور کار قرار ندارد.

خطیب زاده ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی در این زمینه رأی منفی داد از این بابت که جلوگیری کند که حقوق بشر قربانی اصلی این اقدامات سیاسی شود. این قطعنامه تماما سیاسی بوده و برای سوءاستفاده از سازوکارهای ملل متحد برای پیشبرد اهداف سیاسی کشورهای غربی بوده است. ما تأکید بر این داریم که حقوق بشر باید در چارچوب خود پیگیری شود و کسی اجازه ندهد که چنین قطعنامه هایی، عضویت در شورای حقوق بشر را مشمول ملاحظات سیاسی کند. این خلاف جهان شمولی ارزش والای حقوق بشر است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخی از تبلیغات در فضای مجازی ایران و افغانستان در ارتباط با افغانستان هراسی و ایران هراسی تصریح کرد: ایران در طول چهار دهه گذشته میزبان کریمی برای همسایگان و دوستان و خواهران افغانستانی بوده است و بهترین شاهد برای این رفتار کریمانه و میزبانی محترمانه موج بلاانقطاعی از آوارگان افغانستانی است که در این مدت به ایران سفر کرده اند. همه ما در کنار خودمان اتباع افغانستانی را می بینیم.

خطیب زاده همچنین در پاسخ به سخنان یک خبرنگار سوری مبنی بر اینکه سوریه به صورت مکرر در معرض تجاوزات رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم مواضع مختلفی در سوریه را بمباران کرده ولی شورای امنیت سازمان ملل در این ارتباط سکوت کرده است، گفت: متأسفانه شورای امنیت سازمان ملل در موارد مختلفی نشان داده است که از مسئولیت پذیر کردن رژیم اشغاگر قدس ناتوان است و متأسفانه رژیم اشغالگر قدس به اشکال مختلف به تهدیدهای خود علیه برخی کشورهای غرب آسیا ادامه می دهد.

خطیب زاده همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با موضوع برجام تصریح کرد: برجام زنده است و در اتاق اورژانس و احیا است و ما نمی دانیم که چه سرنوشتی برای آن متصور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واقعیت هم همین است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش مجدد قیمت دلار در ایران در پی بی‌خبری از پیشرفت مذاکرات وینبا افزایش قیمت دلار در بازار تهران به بیش از 28 هزار تومان، یک کارشناس بازار مالی، بی‌خبری از پیشرفت مذاکرات وین را دلیل این افزایش دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادستانی اوکراین از کشف بیش از «۱۲۰۰ جسد» در اطراف کی‌یف در روز یکشنبه خبر دادمناطقی که اجساد در آن‌ها کشف شده است، تا هفته پیش در کنترل قوای نظامی روسیه بود اما با خروج آن‌ها، فرصت برای تحقیقات در مورد تعداد قربانیان فراهم شد. این عکس چیه ؟ مسیحیان مگه مرده را کفن میکنن؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

توضیح سفیر ایران در کابل در مورد 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران - BBC News فارسیبهادر امینیان، سفیر ایران در کابل در دیدار با امیرخان متقی وزیر امور خارجهٔ طالبان در مورد گزارش‌های 'بدرفتاری' با مهاجران افغان در ایران توضیح داده است. در همین حال، سفارت ایران در افغانستان در بیانیه‌ای خبرها و 'کلیپ‌های منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر آزار و اذیت اتباع افغانستان' در داخل آن کشور را رد کرده و آن را اقدامی 'هدف‌مند وبرنامه‌‌ریزی‌شده' با هدف 'ضربه‌زدن' به روابط دو کشور خوانده است. ای بی بی سی ای تاجر خبر ای نون به نرخ روز خور ای ای ای و هزاران ای ما ایرانی‌ها نژاد پرست هستیم و همیشه با مردم افغانستان در ایران خیلی بد رفتار کردیم!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایران: با روسیه توافق کردیم در مذاکرات وین مانع ایجاد نکنندوزیر امور خارجه ایران گفت توافق ما با طرف روس این شد اگر در مذاکرات وین به نقطه توافق رسیدیم روسیه هیچ مانعی برای توافق نخواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرگ بیش از ۱۱۰۰ تن در تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ / افزایش قربانیان نسبت به نوروز ۱۴۰۰مرگ بیش از ۱۱۰۰ تن در تصادفات نوروزی ۱۴۰۱ پزشکی قانونی آمار اولیه جانباختگان تصادفات نوروزی را اعلام کرد که بر اساس آن بیش از ۱۱۰۰ نفر در تصادفات نوروز سال ۱۴۰۱ جان خود را از دست داده‌اند. قابل توجه دولت که نمیتونه کوچکترین حرکتی برای رفاه مردم بکنه واردات و آزاد بکنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهش XE کرونا هنوز به ایران نرسیده است/«ماسک» همچنان ضروری استعضو کمیته علمی کرونا با اشاره به جهش XE سویه امیکرون و با بیان اینکه به احتمال زیاد این سویه‌های ترکیبی هنوز به کشور ما نیامده است، گفت: اکنون از دیدگاه سرایت پذیری سویه‌های ترکیبی از جمله سویه XE بین ۱۰ تا ۴۰ درصد سرایت بیشتری دارند، اما از نظر کشندگی و افزایش شدت بیمای خوشبختانه هنوز گزارشی نداشتیم که بگوید شدت در این زمینه بیشتر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »