بیست سال قبرکنی بدونِ یک روز بیمه!

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایلنا روایت می‌کند؛ بیست سال قبرکنی بدونِ یک روز بیمه!

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، نامش «محمدامین خدابخشیان» است؛ همه چیز زندگی‌اش درهم تنیده شده؛ در زندگی او همه چیز با درد و رنج شروع شده و با ریتم تند رنج جلو رفته است. او زندگی‌اش را در محروم‌ترین استان کشور در سیستان و بلوچستان می‌گذراند؛ در شهر زاهدان با همه سختی‌ها و محرومیت‌هایش، با شیرآباد و باباییان و حاشیه‌های بی‌شمارش.محمدامین امروز هفتادساله است؛ مردی رنجور و خمیده در آستانه‌ی هفتادسالگی. شغل او سالهاست که کندن قبر در «بهشت محمدِ» زاهدان است.

او می‌گوید: دیگرانی که با من شروع به کار کردند در همین بهشت محمد، حالا بازنشست شده‌اند؛ آنها نیروی شهرداری زاهدان بودند و حقوق ماهانه داشتند؛ حالا هم مستمری بازنشستگی می‌گیرند اما من هرگز قرارداد و حقوق ماهانه نداشتم؛ حالا که به سن هفتاد سالگی رسیده‌ام، هیچ چیز در دستم نیست؛ حالا دیگر نمی‌توانم قبر بکنم؛ فقط دفن می‌کنم؛ روزهایی هست که ده هزار تومان هم درآمد ندارم. از آینده می‌ترسم.

او دو، سه سالی هست که فهمیده با این شیوه کار کردن، هیچ آخر و عاقبتی نخواهد داشت؛ فهمیده که باید برای شهرداری کار کند. محمدامین می‌گوید: این چند سال آخر به همه جا مراجعه کردم؛ بارها شهرداری رفتم؛ حتی به امام جمعه نامه نوشتم؛ اما کسی به من پاسخ درستی نداد؛ جوابشان این بود: این مردِ تنها و کهنسالِ بهشت محمد زاهدان، فقط یک خواسته‌ی ساده دارد؛ خواسته‌ای که حق همه شهروندان ایران است: من را بازنشست کنند؛ همه می‌دانند که من بیش از بیست سال است در قبرستان زاهدان کار می‌کنم؛ کار کردن من در این گورستان بر هیچ کس پوشیده نبوده؛ حالا لااقل از بودجه‌های شهرداری حق بیمه سالیان من را بپردازند تا بتوانم سر پیری بازنشست شوم؛ به خدا دیگر درد کمر و مفاصل اجازه نمی‌دهد قبر بکنم؛ تازه اگر هم بتوانم با هزار زحمت دست به بیل ببرم و قبری بکنم، از مراجعان به بهشت محمد، بابت پول قبر و پول...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جریان اصلاحات برای بازتعریف هویت خود نیازمند گوشه‌نشینی نیست/ باید انتخابات‌مان را به تعریف جهانی‌ نزدیک کنیم/ بزرگ‌ترین عیب ما این است که خود را عاقل و دیگران را ناقص‌العقل می‌دانیمدبیرکل حزب اسلامی کار، گفت: در حال حاضر اینکه چه کسی در دولت یا مجلس یا شهرداری، در جایگاهی قرار می‌گیرد، بیشتر مورد توجه است و اینکه آن افراد بعد از حضور در کرسی مسئولیت چه کاری انجام خواهند داد و کار آن‌ها چه اثرات مثبت یا منفی در زندگی این ملت و کشور باقی می‌گذارد اصلا مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اینترپل به یورونیوز: درخواست ایران برای دستگیری ترامپ را نمی‌پذیریمدبیرخانه یورونیوز در پاسخ به پرسش یورونیوز اعلام کرد این سازمان درخواست‌ها برای بازداشت مقام‌ها یا شخصیت‌هایی که جنبه مذهبی یا سیاسی داشته باشند را جدی نمی‌گیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سپاه مراتع کردستان را آتش می‌زند و ما در این آتش می‌میریم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روشن: غلامی اخراج نمی شد استقلال بازی را نمی‌باخت / کار استقلال برای قهرمانی خیلی سخت شدپیشکسوت استقلال به تجربه در این مواقع اشاره دارد و می‌گوید اگر هر سرمربی و یا مربی تجربه کافی داشته باشد به این مشکل نمی‌خورد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی برای تعویق برگزاری نماز جمعه/ تجدیدنظر درباره فعالیت مراکزی که پروتکل را رعایت نکننداستاندار تهران: تالارها هنوز برای برگزاری مراسم عروسی نباید اجازه فعالیت داشته باشند مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گروه راک «رولینگ استونز» دونالد ترامپ را تهدید به شکایت کرد«چنانچه دونالد ترامپ این هشدار را نادیده بگیرد و به این کار ادامه دهد، به دلیل نقض این ممنوعیت و استفاده غیرمجاز از ترانه‌ها، با شکایت قانونی ما روبرو خواهد شد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »