بیانیه گام دوم انقلاب سند راهبردی و چشم انداز نسل‌های آینده ایران است

19/12/1400 02:40 ب.ظ

رئیس جمهور در پیامی به کنگره بین المللی «گام دوم انقلاب اسلامی از منظر قرآن و حدیث»: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند راهبردی و چشم انداز نسل های آینده ایران و الهام بخش ملت های مسلمان است.

رئیس جمهور تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند راهبردی و چشم انداز نسل های آینده ایران و الهام بخش ملت های مسلمان است. آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی از منظر قرآن و حدیث اظهار داشت: بیانیه گام دوم برآمده از مبانی اسلام ناب محمدی (ص) و غایت و تصویر آن رسیدن به تمدن نوین اسلامی جهت اتصال به انقلاب جهانی حضرت بقیه...

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی از منظر قرآن و حدیث اظهار داشت: بیانیه گام دوم برآمده از مبانی اسلام ناب محمدی (ص) و غایت و تصویر آن رسیدن به تمدن نوین اسلامی جهت اتصال به انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا فداء) است.بسم‌الله الرحمن الرحیم

لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط توجه به مسائل اجتماعی، جامعه سازی و تمدن سازی ناشی از جامعیت اسلام است. قرآن حکیم، قیام مردم به عدالت را مهمترین هدف رسالت انبیا و نزول کتب آسمانی و احکام الهی برشمرده است.

ملت های فراوانی در طول تاریخ برای رهایی از ظلم و سلطه گری ها تلاش کرده اند، اما تاریخ، کارنامه ی چندان موفقی از این تلاش ها ارائه نمی کند و معدود انقلاب های به ظاهر موفق نیز به جز تغییر حکومت ها، آرمان های خود را در پای منافع قدرت های سلطه گر و دست نشاندگان داخلی آنها ذبح شده دیده اند. headtopics.

ادامه مطلب:
PadDolat »

از فدا تا ۹ روز دیگه ما در ایران شاهد همچین صحنه هایی نخواهیم بود روزشمار ریشه کنی فقرمطلق ایا دولت و حکومت عرضه انجام این کارو خواهد داشت یا یه گوزی زد و رفت؟ خواهیم دید گفتی فردا هم دیره از امروز شروع کنید یه هفته گذشت چیکار کردن؟ هیچی ریدن بهت این شعر فقط در مدح چلاغ اعظم سروده شده دیوث از سال ۶۰ سوار بر اریکه قدرت شده و همش میگه در مشکلات موجود من بی تقصیرم پس کدوم کسکشی مقصره؟؟؟ بیا پایین بیشرف

دور دوم دفاعیات حمید نوری و تایید اظهارات ابراهیم رئیسی درباره کشتار ۶۷به این بیشرف خبر رسوندن که تو کاریت نباشه هر حکمی بهت دادن ما توی مذاکرات , برت میگردونیم ایران . خوب اونم شیر شده حالا تبلیغ رژیم رو هم میکنه.

رهبر انقلاب: تخصیص بودجه سنگین برای جهاد تبیین، غلط است/دولت از قوانین مجلس تبعیت کندرهبر انقلاب: *تخصیص بودجه سنگین برای جهاد تبیین کار غلطی است *در جنگ‌های سخت با سلاح‌های قدیمی دیگر نمی‌شود جنگید *امروز با شمشیر و با نیزه و این چیزها نمی‌شود به جنگ توپ و موشک و این‌ها رفت. در جهاد تبیین هم همین جور است

اختری: مردم سختی‌ها را به خاطر اسلام و انقلاب تحمل می‌کنندنماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم شرافتمند و غیور ایران سختی‌ها را به خاطر اسلام و انقلاب تحمل می‌کنند اما وجود تبعیض برای آنان پذیرفته نیست و در مقابل زیاده‌خواهی‌ها می‌ایستند. مررم سختی ها رو از ترس گلوله تحمل میکنن روحت شاد سید جیکاک گوه خوری.

تکذیب مکاتبه رئیس‌جمهور با رهبر انقلاب درباره صداوسیما- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimتکذیب مکاتبه رییسی با رهبر انقلاب درباره صداوسیما مدیرکل روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور اخبار منتشر شده درباره مکاتبه رییس جمهور با رهبر انقلاب و ابراز گلایه نسبت به برخی مسائل در صدا و سیما را تکذیب کرد

توقف چندین روزه پیشروی ارتش روسیه و حملات اوکراین به کاروان‌های تدارکاتی/ سقوط بی سابقه ارزش روبل در برابر دلار/ نگاهی به خسارات تجهیزاتی روسیه و اوکراین در ۱۲ روز گذشته +تصاویرآخرین تحولات سیزدهمین روز جنگ اوکراین دور سوم نشست نمایندگان مسکو و کی یف بی نتیجه بود سقوط بی سابقه ارزش روبل در برابر دلار نگاهی به خسارات تجهیزاتی روسیه و اوکراین در ۱۲ روز گذشته جزئیات بیشتر را در مشرق بخوانید:

عضو اتاق ایران: زیرساخت‌ اقتصادی اجرای طرح «صیانت» وجود نداردنایب‌ رئیس کمیسیون کسب‌ و کارهای دانش‌بنیانِ اتاق ایران در مخالفت با طرح موسوم به «صیانت» که قرار است برای محدودسازی اینترنت عملی شود می‌گوید ایران زیرساخت اجرای این طرح را ندارد. زیر ساخت فیلترینگ هم نبود، خدا بده برکت شرکت دوران رو

پایگاه اطلاع رسانی دولت،

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیامی به کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی از منظر قرآن و حدیث اظهار داشت: بیانیه گام دوم برآمده از مبانی اسلام ناب محمدی (ص) و غایت و تصویر آن رسیدن به تمدن نوین اسلامی جهت اتصال به انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا فداء) است.بسم‌الله الرحمن الرحیم

لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط

توجه به مسائل اجتماعی، جامعه سازی و تمدن سازی ناشی از جامعیت اسلام است. قرآن حکیم، قیام مردم به عدالت را مهمترین هدف رسالت انبیا و نزول کتب آسمانی و احکام الهی برشمرده است.

ملت های فراوانی در طول تاریخ برای رهایی از ظلم و سلطه گری ها تلاش کرده اند، اما تاریخ، کارنامه ی چندان موفقی از این تلاش ها ارائه نمی کند و معدود انقلاب های به ظاهر موفق نیز به جز تغییر حکومت ها، آرمان های خود را در پای منافع قدرت های سلطه گر و دست نشاندگان داخلی آنها ذبح شده دیده اند.

اما انقلاب شکوهمند ملت ایران، بیش از چهل سال پرافتخار را بدون خیانت به اهداف و آرمان های خود سپری کرده است و تحت مدیریت ولایت فقیه جامع الشرایط و با هدایت رهبری فرزانه و دانشمند، آماده ی ورود به مرحله ی اصلاح ساختارهای درونی، جامعه پردازی و تمدن سازی می شود.

سلام و صلوات خداوند بر بنیانگذار جمهوری اسلای ایران، حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف) و شهدا و جانبازان و مجاهدان صادقی که زمینه ساز انقلابی عظیم شدند و عرصه های قیام و مجاهدت و کمال انسانی را در عرصه های مختلف زندگی در برابر چشم جهانیان به تصویر کشیده و الگوی تمام عیار استقلال خواهی و مواجهه با استکبار و سلطه گری را نمایان نمودند.

و درود بر رهبر عزیز انقلاب که با تدبیر، این راه را با صلابت ادامه داده و زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی در مرحله دوم انقلاب گردیدند و اهداف و مؤلفه های اساسی انقلاب را با صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبیین کرده و چشم انداز آینده ی انقلاب را روشن نمودند.

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند راهبردی و چشم انداز نسل های آینده ایران و الهام بخش ملت های مسلمان است. بیانیه ای که برآمده از مبانی اسلام ناب محمدی(ص) و غایت و تصویر آن رسیدن به تمدن نوین اسلامی جهت اتصال به انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا فداء) است و نگارنده ی روشنفکر و فرهیخته ی آن، طی طریق انقلاب اسلامی را بر مبنای عقلانیت، علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی ترسیم نموده است.

محورها و موضوعات این بیانیه، بر مبنای شناخت ظرفیت های انسانی و مادی و بر اساس تجربیات گام اول انقلاب مردم مسلمان ایران در محیط ملی، منطقه ای و جهانی و با الهام از آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)، سامان یافته است؛ از این رو ضروری است که پژوهشگران عرصه ی قرآن و حدیث همت کرده و مبانی و مستندات ابعاد مختلف این بیانیه را بر مبنای آیات و روایات استخراج نمایند؛ تا چراغ راه آیندگان در عرصه های پیش روی انقلاب اسلامی باشد و زمینه ساز عملیاتی شدن این بیانیه گردد.

اینک که مجتمع قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه با همکاری چهل مرکز علمی به این امر بزرگ همت کرده اند و بیش از هزار نفر اهل قلم از حوزه و دانشگاه در لبیک به رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) آن را تبیین کرده و از این طریق، جریان سازی علمی نموده اند، ضمن تشکر از این جمع فرهیخته و به ویژه تقدیر از خدمتگزاران نهاد پربرکت جامعه المصطفی العالمیه، به همه مدیران و مراکز علمی توصیه می کنم از تولیدات مفید این کنگره برای تبیین و عملیاتی نمودن بیانیه، استفاده نمایند.

از خداوند متعال انسجام و نصرت مومنین در سراسر جهان و توفیقات روزافزون برای همه پژوهشگران و دست اندرکاران این کنگره را خواستارم.سید ابراهیم رئیسی