بیانیه تروئیکای اروپایی درباره نقض توافق‌هسته‌ای توسط ایران | DW | 19.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

بریتانیا، آلمان و فرانسه با ارسال بیانیه‌ای به آژانس‌ بین‌المللی انرژی اتمی از نقض تعهدات برجامی ایران انتقاد کرده‌اند. در این بیانیه به نقض تعهدات برجامی و منشاء ناروشن ذرات اورانیوم کشف شده در ایران نیز اشاره شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) خبر از دریافت بیانیه سه کشور بریتانیا، آلمان و فرانسه در خصوص فعالیت‌های اخیر هسته‌ای ایران داده است.

جمهوری اسلامی پس از خروج آمریکا در ماه مه ۲۰۱۸ و تشدید و تجدید تحریم‌های اقتصادی علیه آن کشور اعلام کرده بود که به طور گام‌به‌گام تعهدات برجامی خود را کاهش خواهد داد. در این بیانیه، سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه نسبت به نقض تعهدات پیش‌بینی شده در توافق هسته‌ای از سوی ایران ابراز نگرانی شدید شده است. سه کشور در بیانیه خود نوشته‌اند:

بریتانیا، آلمان و فرانسه در بیانیه خود به ابراز آمادگی جمهوری اسلامی برای استفاده از سانتریفوژهای پیشرفته در تاسیسات هسته‌ای نطنز اشاره کرده و گفته‌اند که بر اساس گزارش آژانس ایران اجرای چنین برنامه‌ای را آغاز کرده است. بریتانیا، آلمان و فرانسه در عین حال تاکید کرده‌اند که به فعالیت و همکاری خود با آژانس برای پیگیری فعالیت‌های هسته‌ای ایران ادامه خواهند داد.در بیانیه سه کشور به توافق بین آژانس و ایران بر سر دسترسی به دو سایت هسته‌ای این کشور اشاره شده است. توافقی که محصول سفر شهریورماه رافائل گروسی به ایران و گفت‌وگو با مقامات آن کشور بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بریتانیا‌، آلمان، فرانسه گوه زیادی خوردن این سه کشور خجالت نمی‌کشند فقط اسم‌من جز بر‌جام هستند

بریتانیا و آلمان و فرانسه هرسه غلط کردند!😇 کاهش تعهدات ایران بر اساس بنده 36 قرار داد برجام است که امضا این سه کشور پای آن است کاهش تعهدات ایران پاسخی است به نقض تعهدات از سوی امریکای بد عهد و این سه کشور منفعل در برابر امریکا😇 به تعهداتتان برگردید تا ایران نیز برگردد!😇

برید مادر قحبه ها.. آلمان و فرانسه دشمن اول ایرانیان هستند این بازیها زمانش بسر آمده. رژبم آخوندی را به ایران گسیل کرده اید. خانم رئیس تون، انگلستان مادر قحبه همگی را هدایت میکند. در ایران بعد از رژیم هیچکدام از اتباع این سه کشور بخصوص، پا به ایران نخواهند گذاشت...

اروپا لطفا گه نخوره ... حرومزاده های وسط باز ... !!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.