بیانیه ۱۸۰ هنرمند و نویسنده ایرانی برای لغو حکم زندان رضا میهن‌دوست

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۸۰ نفر از نویسندگان و کارگردانان سینما و تئاتر در ایران، با امضای نامه‌ای خواستار لغو سریع حکم زندان ۴۲ ماهه برای «رضا (نوید) میهن‌دوست» کارگردان و مستندساز ایرانی شده‌اند. اطلاع_رسانی

۱۸۰ نفر از نویسندگان و کارگردانان سینما و تئاتر در ایران، با امضای نامه‌ای خواستار لغو سریع حکم زندان ۴۲ ماهه برای «رضا میهن‌دوست» کارگردان و مستندساز ایرانی شده‌اند.

در این نامه که به امضای هنرمندانی مطرح همچون «علی مصفا، شقایق دهقان، رضا کیانیان، حمیدرضا آذرنگ، کیومرث پوراحمد، همایون اسعدیان، مازیار میری و حمید نعمت‌الله» رسیده است، گفته شده؛ «تولید آثار فرهنگی و هنری، نه اقدام علیه امنیت ملی است و نه فعالیت تبلیغی علیه نظام و حکم دادگاه انقلاب علیه رضا میهن‌دوست و دیگر کنشگران فرهنگ و هنر، مصداق تداوم نقض آزادی بیان است و باید متوقف شود.»

«ندا میهن‌دوست» خواهر این کارگردان در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست» توضیح می‌دهد: «بیانیه فوق توسط ۱۸۰ هنرمند ایرانی، تاییدی مجدد بر بی‌گناهی برادر من است. این اتهام برای ساخت مستندی درباره زندگی کاری و حرفه‌ای خانم مسیح علی‌نژاد مطرح شده؛ در حالی که برادر من این مستند را در سال ۱۳۸۸ ساخته و آن زمان هم خانم علی‌نژاد به صورت قانونی در ایران رفت‌وآمد داشته و به عنوان خبرنگار فعالیت می‌کرد.

رضا میهن‌دوست در دی ۱۳۹۹ و به اتهام‌های «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» و «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام به قصد براندازی» به ترتیب به شش ماه و سه سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. این فیلنامه‌نویس، کارگردان و مستندساز ایرانی در تاریخ ۱۳آذر۱۳۹۸ به «اداره اطلاعات تهران» احضار و بازداشت شد. این بازداشت ۲ ماه به طول انجامید که میهن‌دوست یک ماه آن را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد. میهن‌‌دوست در نهایت در تاریخ ۱۴بهمن۱۳۹۸ و با قید وثیقه ۸۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه اتحادیه اروپا؛ نشست کمیسیون مشترک برجام ادامه می‌یابد | DW | 17.04.2021اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریکه مورا در وین خبر داد. این نخستین نشست پس از اعلام ایران مبنی بر تولید اورانیوم ۶۰درصد غنی‌شده خواهد بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه فرزندان اعدام شدگان دهه شصت درباره حفر قبرهای جدید در خاوران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه وزارت خارجه عراق در مورد سفر ظریف به بغدادبیانیه وزارت خارجه عراق در مورد سفر ظریف به بغداد سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد که محمد جواد ظریف فردا راهی بغداد خواهد شد و با همتای عراقی خود دیدار و گفت وگو خواهد کرد cnni VP nytimes washingtonpost JZarif ... خدا را شکر که ترامپ دیگر رئیس امور نیست و پمپئو دیگر وزیر امور خارجه نیست - ژانویه 2020 ؟؟ Thank goodness that Trump is no longer chief of stuff and Pompeo is no longer secretary of state - JAN 2020 Ya’juj and Ma’juj are of 2 colours, black and white. They have some anger inside them against humans, and they will come to take revenge and spread across all the world. Muhammad Qasim has seen dreams of the events of end times. Learn more at
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه هزار نفر علیه ​​​​​​'پولی‌سازی واکسیناسیون کرونا' در ایران | DW | 25.04.2021بیانیه‌ای که به امضای یک هزار نفر از فعالان سیاسی و اجتماعی رسیده خواستار توقف پولی‌سازی و تسریع واکسیناسیون رایگان کرونا شده است. اظهارات اخیر برخی از مقامات به نگرانی‌ها دامن زده است. این نظام کمر به قتل جمعی ما گرفته ومطمئن باشید که کرونای هندی را هم خود وارد کرده اند واکسن ایرانی چیه در کدوم موسسه موجه مورد امتحان شده روی چه کسانی وچند بار آزمایش شده .قبل از زدن هواپیما از مسافران پرسیدن که کسی پاس آمریکایی داره.چون برای زندگی ایرانیان هیچ ارزشی قائل نیستند آب را مجانی می‌کنیم، برق را مجانی می‌کنیم، اتوبوس را مجانی می‌کنیم، بر پدر مادره دروغ گو و جد اندر جد دروغ گو‌لعنت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دعوت به اتحاد زحمتکشان؛ بیانیه ۱۵ تشکل داخل ایران در آستانه روز جهانی کارگر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »