بیانیه ۲۳ روزنامه‌نگار زن در تایید روایت‌های اخیر آزار جنسی

13/08/1399 10:31 ق.ظ

۲۳ روزنامه‌نگار زن با انتشار بیانیه‌ای روایتهای آزار_جنسی یکی از روزنامه‌نگاران را تایید کرده‌اند. به نظر میرسد بیانیه این زنان روزنامه‌نگار مربوط به آزارهای «مازیار خسروی»، روزنامه‌نگار، باشد. این بیانیه در ایران وایر👇 اخبار_ایران من_هم اطلاع_رسانی

این روزنامه‌نگاران در ابتدای بیانیه خود نوشته‌اند: «سرانجام جنبش روایت‌گری آزار به دالان‌های مطبوعات رسید؛ جایی که خیلی‌ها باید از آن بترسند.

درباره‌ مورد اخیری که مطرح شده است هم چند روایت را شنیده‌اید، اما آن‌چه بر هیچ یک از روزنامه‌نگاران پوشیده نیست، این است که ده‌ها روایت مشابه دیگر نیز شنیده‌ایم و حتی برخی شاهد آزارها بوده‌ایم. بسیاری از زنان روزنامه‌نگار و غیر روزنامه‌نگار، راوی آزارها و تعرض‌های آقای متجاوز بوده‌اند و خوشحالیم که حالا روایت‌ها از پستو بیرون کشیده شده است.»

امضاکنندگان این بیانیه تاکید کرده‌اند که آن‌ها از تعداد زیادی از زنانی که از سوی این روزنامه‌نگار دچار آزار شده‌اند، خواسته‌اند در این باره سکوت نکنند تا بقیه نیز سکوت خود را بشکنند: «ما بخش زیادی از این راویان آزار را می‌شناسیم و متاسفیم که احتمالا زنان دیگری هم هستند که رنج آزار و تعرض را محتمل شده‌اند، اما هنوز هم سکوت کرده‌اند. همه‌ آن‌ها بدانند که متجاوز دیگر نمی‌تواند با تله‌گذاری، خاک بر چشم‌ قربانیان بپاشاند. ما امضاکنندگان تا پایان، از تک‌تک شما زنان و راویان آزار حمایت می‌کنیم تا حرف بزنید و عقب ننشینید.»

ادامه مطلب:
iranwire »

اين مزدوران حرومزاده مثل م.خ و اقازاده هاي اطلاعاتي رو افشاع كنيد و اينها بايد اخراج شوند. samane_savadi لطفاً در مورد پیام محمدی بنویسید و ارتباط ش با این موضوع ماشاءالله به كمر مازيار خسروى!!

قاچاق انسان؛ ۲۳ مهاجر افغانستانی در خاش کشته و زخمی شدند

بیانیه سپاه: پیوندزدن حل مشکلات مردم به تحولات خارجی از القائات جریان نفوذ است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimبیانیه‌ سپاه به مناسبت ۱۳آبان: پیوند زدن حل مشکلات مردم به تحولات خارجی از القائات جریان نفوذ است بازخوانی جنایات آمریکا به ویژه در سیزدهم آبان ماه هر سال، اجازه پیشروی و عرض اندام به جریان تحریف و نفوذ در کشور را نخواهد داد پارسال ما عناصر فتنه گر گفتیم 22 بهمن را برای کرونا تعطیل کنید گوش نکردید حالا امسال نیروهای انقلاب به نتیجه زسیدند که تعطیل کنند 13 آبان را و بسیاری از شهرها را و سفر را و زیارت را و اقتصاد را و سینما و ورزش را راه حل مشکلات کشور قاسم سلیمانی بود که ترور شد. اگر ایشان الان زنده بود درباره صلح اسرائیل با کشورهای عرب و غیرعرب چه نظری داشت؟ درباره تخریب رابطه آیت الله سیستانی و ج.ا چطور؟ اینها و بیشتر، دستاوردهای سیاست های او و شماست؟ حداقل به روحانی می شود نفد کرد و اعتراض داشت به شما که!

چشم انداز: آیا سیاست‌های جمعیتی خامنه‌ای‌ شکست‌ خورده است؟علیرضا رنجی‌پور، روزنامه‌نگار و عضو تحریریه فکت نامه در برنامه چشم_انداز می‌گوید: مجموعه‌ای از اطلاعات اغراق شده، نادرست و گمراه کننده در مورد وضعیت جمعیتی ایران به اطلاع مردم رسانده می‌شود. تو ایران هر اتفاقی بیوفته میگن کار امریکاس، کرونا کار امریکاس اختلاس کار امریکاس، تورم کار امریکاس، پروستات آغا کار امریکاس ظاهرا غربی‌ها هستن که دارن حکومت میکنن، اینطور که آقایون میگن همه چیز تحت نظر غربی‌هاست. خب این خودزنی نیست به نظرتون؟ پس شما چه‌کاره‌اید؟ جمع کنید برید بذارین غربی‌ها اداره کنن مملکت رو. حد آخر مملکت داری شما عنبر‌نسا و دعا خوندن برای حل مشکلات کشوره! اقتصاد هم که مال خره بله این غربی ها هستن که باعث شدن کسی جرات نکنه خود ارضایی هم بکنه که نکنه باردار شه و از پس خرجش برنیاد

اظهارات تازه رئیس جمهوری فرانسه در مورد خشونت‌های اخیر - BBC News فارسیامانوئل مکرون در مصاحبه ای با تلویزیون الجزیره مواضعش را توضیح داده و گفته که از آزادی بیان در کشورش دفاع می‌کند اگر چه شخصا با هر چه گفته، نوشته یا نقاشی می شود موافق نیست. BLESSEDNESS is getting to enter The KINGDOM OF GOD. SundayGrandExpo دلم فقط برای شراب فرانسه می سوزد که بزودی کاملا حرام خواهد شد.😂😂😂 ترویست های بی‌عرضه اسلامی و طرفداران آنها را باید از اروپا بيرون انداخت. این جانوران وحشی معنای آزادی و دموکراسی را نمی‌فهمند و در اروپا چه غلط می‌کنند؟ All muslim terrorists and their supporters must be thrown out of Europe. These parasites threaten our freedom and democracy.

پرزیدنت ترامپ لایحه محافظت از ورزشکاران آمریکا در برابر سوء‌استفاده جنسی را امضا کرد🔺پرزیدنت ترامپ لایحه محافظت از ورزشکاران آمریکا در برابر سوء‌استفاده جنسی را امضا کرد ⚡️دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۱۰ آبان قانونی را امضا کرد که به موجب آن مراقبت بیشتری از ورزشکاران المپیک به عمل خواهد آمد. کاش رییس جمهور ما هم بود. ایران مرد از بس که صاحب ندارد. امیدوارم که رای بیاره جمهوری اسلامی رو سرنگون کنه🇮🇷🇺🇸🇮🇷🇺🇸🇮🇷🇺🇸🇮🇷🇺🇸

مرحله نخست آزمایش‌های بالینی واکسن کووید-۱۹ تولید اسرائیل آغاز شدنتانیاهو در یک نشست خبری در بیمارستان شیبا گفت: «می‌توانیم نوری را در تاریکی تونل مشاهده کنیم.»

۲۳ روزنامه‌نگار زن با انتشار بیانیه‌ای در تاریخ ۱۲ آبان ماه روایت‌های آزار جنسی یکی از روزنامه‌نگاران را تایید کرده‌اند.

این روزنامه‌نگاران در ابتدای بیانیه خود نوشته‌اند: «سرانجام جنبش روایت‌گری آزار به دالان‌های مطبوعات رسید؛ جایی که خیلی‌ها باید از آن بترسند. درباره‌ مورد اخیری که مطرح شده است هم چند روایت را شنیده‌اید، اما آن‌چه بر هیچ یک از روزنامه‌نگاران پوشیده نیست، این است که ده‌ها روایت مشابه دیگر نیز شنیده‌ایم و حتی برخی شاهد آزارها بوده‌ایم. بسیاری از زنان روزنامه‌نگار و غیر روزنامه‌نگار، راوی آزارها و تعرض‌های آقای متجاوز بوده‌اند و خوشحالیم که حالا روایت‌ها از پستو بیرون کشیده شده است.»

امضاکنندگان این بیانیه تاکید کرده‌اند که آن‌ها از تعداد زیادی از زنانی که از سوی این روزنامه‌نگار دچار آزار شده‌اند، خواسته‌اند در این باره سکوت نکنند تا بقیه نیز سکوت خود را بشکنند: «ما بخش زیادی از این راویان آزار را می‌شناسیم و متاسفیم که احتمالا زنان دیگری هم هستند که رنج آزار و تعرض را محتمل شده‌اند، اما هنوز هم سکوت کرده‌اند. همه‌ آن‌ها بدانند که متجاوز دیگر نمی‌تواند با تله‌گذاری، خاک بر چشم‌ قربانیان بپاشاند. ما امضاکنندگان تا پایان، از تک‌تک شما زنان و راویان آزار حمایت می‌کنیم تا حرف بزنید و عقب ننشینید.»

این زنان از مسئولان روزنامه‌ها که شاهد آزارهای جنسی میان کارمندان خود هستند نیز درخواست کمک و عدم سکوت و رد شدن را کرده‌اند: «ما هم‌چنین از مسئولان رسانه‌ها نیز انتظار داریم چشم خود را بر روایت‌های آزارگری متجاوز و برخی دیگر از مردان رسانه‌ای نبندند. آزارگران باید موظف به پاسخ‌گویی نسبت به اعمال خود شوند؛ فضای امن، حق ماست.»

به نظر می‌رسد بیانیه این زنان روزنامه‌نگار مربوط به آزارهای «مازیار خسروی»، روزنامه‌نگار، باشد.

پس از موج افشاگرانه‌ای که از طرف زنان ایرانی طی ماه‌های گذشته در توییتر به راه افتاد و آن‌ها در توییت‌های مختلف روایت‌های زیادی را از تعرض و تجاوز جنسی از طرف چندین هنرمند، نویسنده و روزنامه‌نگار بیان کردند، حالا نوبت به افشاگری نسبت به تعرض‌های «مازیار خسروی»، دبیر سیاسی سابق «روزنامه شرق»، رسیده است.

ابتدا یک خبرنگار زن خاطرات خودش را برای صفحه «بیدارزنی» ارسال کرد، اما پس از گذشت چند ساعت از انتشار، این روایت حذف شد.

همین اتفاق باعث شد تا دیگر زنانی که از طرف این روزنامه‌نگار آزار دیده بودند، روایت‌های خود را در توییتر خود یا از طریق صفحه بیدارزنی منتشر کنند.

به دنبال این افشاگری‌ها «محبوبه حسین‌زاده»، خبرنگار و مترجم، هم‌زمان در روز ۱۲ آبان ماه با انتشار توییتی نوشت که سال‌ها پیش از سوی مازیار خسروی آزار دیده است: «یکی از کسانی که بنده را مورد آزار قرار داده است مازیار خسروی است و بنده نتوانستم در برابر رنج بقیه زنان آزاردیده سکوت کنم تا این مرد به ما یاد دهد که چه‌طور روایت آزار را راستی‌آزمایی کنیم!»

با این حال «مازیار خسروی» این روایت‌ها، از جمله روایت خانم حسین‌زاده، را در توییتر خود تکذیب کرد و نوشت از کسانی که تهمت‌هایی علیه او مطرح کرده‌اند، شکایت کرده است: «این روایت‌ها راستی‌آزمایی نشده‌‌اند و از تهمت‌زنندگان شکایت کرده‌ام.»