بیانیه پایانی اجلاس سران ناتو؛ هشدار به چین و روسیه و امیدواری به برجام

24/03/1400 09:31:00 ب.ظ

رهبران ناتو همچنین با تاکید بر «موفقیت» ۲۰ سال حضور نظامی در افغانستان و خروج از این کشور، تاکید کردند که ادامه کار فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای کابل را با یک برنامه «انتقالی مالی» تضمین می‌کنند تا ارتباط افغانستان با جهان حفظ شود. جزئیات بیشتر🔽

رهبران ناتو همچنین با تاکید بر «موفقیت» ۲۰ سال حضور نظامی در افغانستان و خروج از این کشور، تاکید کردند که ادامه کار فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای کابل را با یک برنامه «انتقالی مالی» تضمین می‌کنند تا ارتباط افغانستان با جهان حفظ شود. #BrusselsBureau رهبران کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از پایان نشست روز دوشنبه در بروکسل، با ابراز نگرانی از تهدیدهای چین و روسیه، وعده دادند تا روابط خود را با افغانستان، پس از خروج از این کشور حفظ کنند.

در بیانیه پایانی این اجلاس، رهبران پیمان آتلانتیک شمالی با محکوم کردن تقویت توان نظامی روسیه، ضمن درخواست از مسکو برای احترام به مقررات حقوق بین‌الملل هشدار دادند: «تا زمانی که روسیه به مقررات بین‌المللی احترام نگذارد و به تعهداتش وفادار نباشد، خبری از بازگشت به شرایط عادی نخواهد بود.»

این در حالیست که رهبران ناتو با وجود درخواست‌های چندباره ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای پذبرش عضویت این کشور، تنها بر ادامه همکاری با اوکراین و گرجستان، دو همسایه غرب‌گرای روسیه تاکید کردند. headtopics.com

کدام موفقیت؟ درشرایط بدتر ازقبل درحال ترک افغانستان هستید دقیقا مثل گذشته

میشه رهبران ناتو درباره ۲۰ سال موفقیتشون در افغانستان برای جهانیان توضیح بدهند روزی نیست که مردم بی‌گناه افغانستان با بمبکذاری‌های طالبان و داعش کشته نشوند حدود ۶۵./.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

قلیچداراوغلو در جستجوی آرای ملی‌گرایان؛ «پیروزی اردوغان یعنی ۱۰ میلیون پناهنده دیگر»

کمال قلیچداراوغلو، نامزد راهیافته به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه روز پنجشنبه با هدف جذب آرای ملی‌گرایان موضع سختگیرانه‌تری در قبال پناهندگان و موضوع تروریسم اتخاذ کرد. ادامه مطلب >>

چه موفقیتی واقعا! نیمی از افغانستان در اختیار طالبان قرار داره arrêtez_le_génocide_des_hazaras Stop_Hazara_Genocide StopHazaraGenocide

تظاهرات تونس با هجوم پلیس به معترضان به خشونت کشیده شداین اعتراضات بعد از آن شدت گرفت که یک جوان تونسی مدت کمی پس از دستگیری جان باخت. خانواده این جوان می‌گویند احمد بن عماره به دلیل کتک خوردن شدید از سوی نیروهای امنیتی جان خود را از دست داده است.

ایران با لغو روادید با عراق موافقت کردمعاون اول رئیس جمهوری ایران برقراری مقررات لغو روادید متقابل برای دارندگان گذرنامه‌های عادی بین ایران و عراق را ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی

جودو؛ مسابقات جهانی بوداپست با قهرمانی ژاپن در بخش تیمی به پایان رسیدفرانسه بار دیگر در رقابت‌های تیمی نتیجه را در فینال به ژاپن واگذار کرد و نایب قهرمان این بخش از مسابقات شد.

چین بیش از هزار نفر را به اتهام پولشویی با رمزارز دستگیر کردوزارت امنیت چین می‌گوید بیش از ۱۷۰ گروه را که در استفاده از رمزارزها برای پولشویی نقش داشته‌اند، منهدم کرده است.

واکنش دژپسند به منتقدان رابطه ریزش بورس با سود بین بانکی/بانک مرکزی از 3 مسیر به بورس آسیب زد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimوزیر اقتصاد: بانک مرکزی از ۳ مسیر به بورس آسیب زد در سال ۹۹ نه تنها نرخ سود بین بانکی تغییر کرد بلکه نرخ سود سپرده‌های یکساله از ۱۵ درصد به ۱۶ درصد افزایش یافت Hemmati_ir سود سپرده یک ساله در سال ۱٪ بیشتر شد و به بورس لطمه زد!!؟؟ یعنی سرمایه هایی که در روز تا ۵٪ هم سود می کردند و به طور میانگین در سال ۹۹ بالای ۱۵۰٪ سود کرده بودند با این ۱٪ بیشتر به سمت بانک متمایل شدند!؟؟ عجب! یک حرفی بزنید که بگنجد! Hemmati_ir امید است دادگاهی و محاکمه این دونفر را به خاطر اقداماتشان از جمله بورس ببینیم و این دیر نیست.

دلواپسان داخلی دنبال این هستند که از دستپخت خود برای رسیدن به قدرت بهره ببرند/ مردم با مراجعه به حافظه تاریخی خود گرفتار تفکری که تحریم‌ها را بر کشور حاکم کرد، نشوندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همدستی دشمن خارجی و منفعت‌طلبان و دلواپسان داخلی منجر شد که کشور به این روز بیفتد. امیدواریم مردم با احیای خاطرات گذشته و حافظه تاریخی بدانند که ریشه تحریم‌ها از کدام دولت آغاز شد و مجدداً‌ گرفتار تفکری که این تحریم‌ها را بر کشور حاکم کرد، نشوند. تحریمها که سال 94 برداشته شد کجای کاری ؟