بیانیه موسسه بين‌المللی مطبوعات در سومین سالگرد قتل جمال خاشقجی

10/07/1400 12:08 ق.ظ

موسسه بين‌المللی مطبوعات در بیانیه‌ای عدم مجازات متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی کامل برای این اقدام وحشیانه شد. - خبرگزاری آناتولی

موسسه بين‌المللی مطبوعات در بیانیه‌ای عدم مجازات متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی کامل برای این اقدام وحشیانه شد. - خبرگزاری آناتولی 01.10.2021 وین/ خبرگزاری آناتولی موسسه بين‌المللی مطبوعات (IPI) که مرکز آن در وین، پایتخت اتریش است، با نزدیک شدن سومین سالگرد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی با انتشار بیانیه‌ای نسبت به عدم مجازات متهمان این پرونده واکنش نشان داد.

در بیانیه فوق، تاکید شده که هیچ پیشرفت مشخصی در روند پرونده قتل خاشقجی علی‌رغم گذر زمان حاصل نشده است. اسکات گریفن، ر‌ئیس موسسه بين‌المللی مطبوعات نیز در این بیانیه متذکر شد که سه سال از قتل وحشتناک جمال خاشقجی به دستور دولت سعودی می‌گذرد.

وی ضمن اشاره به بیانیه‌ها و تعهدات جامعه بین الملل برای پایان دادن به ارتکاب جرم علیه روزنامه نگاران، گفت: اما عربستان سعودی، متحد دیرینه کشورهای غربی، هزینه‌ای گزاف برای اقدام گستاخانه در از بین بردن روزنامه نگار منتقد خود نمی‌پردازد. headtopics.com

گریفن متذکر شد: موسسه بين‌المللی مطبوعات ادامه مصونیت از مجازات (عاملان) در این مورد را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی کامل برای این اقدام وحشیانه است. گفتنی است جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست دوم ماه اکتبر 2018 به منظور انجام امور رسمی وارد سرکنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

ادامه مطلب:
aa_persian »