بیانیه اتحادیه اروپا؛ نشست کمیسیون مشترک برجام ادامه می‌یابد | DW | 17.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از ادامه نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریکه مورا در وین خبر داد. این نخستین نشست پس از اعلام ایران مبنی بر تولید اورانیوم ۶۰درصد غنی‌شده خواهد بود.

اتحادیه اروپا روز شنبه ۲۸ فروردین اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌های امور خارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ به صورت حضوری در وین، پایتخت اتریش ادامه خواهد یافت.

در بیانیه این اتحادیه آمده که نشست به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.عباس عراقچی ریاست هیات ایرانی در این جلسه را برعهده خواهد داشت. میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز درباره برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام در صفحه توییترش نوشت: «پیشرفت مذاکرات احیای برجام کند اما برقرار است. امروز، علاوه بر فعالیت‌های از پیش برنامه ریزی شده در سطح کارشناسان، مشارکت کنندگان تصمیم گرفته‌اند نشست رسمی کمیسیون برجام را دوباره برگزار کنند.»تصمیم ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی آن هم در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام، سبب نگرانی اتحادیه آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، اقدام ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم را"غیرسازنده" و"خلاف توافقنامه برجام" دانسته است.جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز غنی‌سازی ۶۰ درصدی توسط ایران را"بسیار نگران کننده" خوانده و گفته که اتحادیه اروپا این اقدام را"اعتماد برانگیز" نمی‌داند. بورل توجیه ایران مبنی بر این که این گام اهداف نظامی ندارد را رد کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۲ شهید و ۱۰۶ زخمی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه/ بیانیه گروه‌های مقاومت فلسطین۲۲ شهید و ۱۰۶ زخمی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه *جنگنده‌های رژیم صهیونیستی نیمه شب دوشنبه بار دیگر حملاتی را به بخش‌های مختلف غزه انجام دادند *وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار تلفات حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۲۲ شهید و ۱۰۶ زخمی رسیده است با تشکر از اسرائیل ۲۲ نفر شهید ماجراجویی های رژیم فاسد اسلامی و حماس شدند! اسرائیل بالاخره مادران و خواهرانتون رو خوشبخت می کنیم. نه_به_جمهوری_اسلامی رای_بی_رای 😢😢😢😢😢😢
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه ۱۸۰ هنرمند و نویسنده ایرانی برای لغو حکم زندان رضا میهن‌دوست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه مشترک سعودی و پاکستان بر حمایت از فلسطینی‌ها و یمنی‌ها تاکید کرددو دولت پادشاهی عربی سعودی و جمهوری اسلامی پاکستان، به مناسبت سفر دو روزه عمران خان به ریاض بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.در این بیانیه آمده است شاهزاده محمد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزیبه دنبال انتشار خبر گزارش دادستان تهران در نشست شورایعالی قضائی، در خصوص پرونده مداخله ارزی ، دولت بیانیه ای را در این خصوص صادر کرد. | بیشتر بخوانید:
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دعوت به اتحاد زحمتکشان؛ بیانیه ۱۵ تشکل داخل ایران در آستانه روز جهانی کارگر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »