بیانیه کانون نویسندگان ایران به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کانون_نویسندگان_ایران در بیانیه‌ای به مناسبت روز_جهانی_آزادی_مطبوعات: طی چند دهه‌ی اخیر حاکمان کشورمان، بیش از ۸۹۰ روزنامه‌نگار و خبرنگار را به زندان انداخته و یا حکم اعدام را برای بعضی از آنان اجرا کرده‌اند. بخوانید 👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

کانون نویسندگان ایران به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات با انتشار بیانیه‌ای «سلطه‌ سانسور» را عامل اصلی کمرنگ شدن جایگاه مطبوعات در ایران عنوان کرد.

کانون نویسندگان ایران در این بیانیه که به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات «۱۴ اردیبهشت‌ برابر با سوم ماه می» با استناد بر آمارهای ارایه‌شده از سوی گزارشگران بدون مرز، نوشت: «براساس آمارهای ارایه‌شده از سوی گزارشگران بدون مرز، طی چند دهه‌ی اخیر حاکمان کشورمان، بیش از ۸۹۰ روزنامه‌نگار و خبرنگار را به زندان انداخته و یا حتی حکم اعدام را برای بعضی از آنان اجرا کرده‌اند. با نگاه به چنین آماری چرایی وضعیت تاسف‌بار مطبوعات در ایران را می‌توان به‌سادگی درک کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است‌: «می‌توان درک کرد که چگونه است که در میان ۱۸۰ کشور جهان، ایران به لحاظ رتبه‌ آزادی رسانه‌ها، در رده‌ صدوهفتادوسوم قرار گرفته است.» در بخش دیگری از این بیانیه آمده: «سانسور همدست فقر و تنگدستی آحاد ملت و دشمن سعادت جامعه است و درعین‌حال مانع تامین معیشت و حقوق مادی اهالی قلم برای برخورداری از حداقل‌های زیست و زندگی است.»

کانون نویسندگان ایران در انتهای بیانیه خود تاکید کرده همراه با تمام کسانی که در شرایط امروز جامعه ایران، برای «برخورداری از مطبوعاتی آزاد می‌کوشند»، روز جهانی آزادی مطبوعات را گرامی می‌دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کانون نویسندگان ایران: مطبوعات در ایران هر روز جایگاه خود را بیش از پیش دست می دهند🔺کانون نویسندگان ایران: مطبوعات در ایران هر روز جایگاه خود را بیش از پیش دست می دهند ⚡️کانون نویسندگان ایران در بیانیه ای تاکید کرد سانسور عاملی مهم در انحطاط فرهنگی جامعه و امری کلیدی در گسترش و همه‌گیر شدن فساد، دزدی ، چپاول و رانت خواری‌ست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک حقوقدان: کانون وکلا بیمار نیست، دادگستری به جراحی عمیق نیاز دارد | DW | 04.05.2020بر سر تدوین و تصویب آیین نامه اجرایی کانون وکلا جنجال در گرفته.۱۸۰ قاضی در نامه به رئیسی خواستار'دستور توقف تدوین آیین نامه' که شده‌اند. یک حقوقدان می‌گوید، این دادگستری است که نیاز به جراحی عمیق دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روز جهانی آزادی مطبوعات در ایران: روزنامه‌نگاران متهم، روزنامه‌نگاری خاموش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران: مطبوعات در ایران هر روز جایگاه خود را بیش از پیش دست می دهند🔺کانون نویسندگان ایران: مطبوعات در ایران هر روز جایگاه خود را بیش از پیش دست می دهند ⚡️کانون نویسندگان ایران در بیانیه ای تاکید کرد سانسور عاملی مهم در انحطاط فرهنگی جامعه و امری کلیدی در گسترش و همه‌گیر شدن فساد، دزدی ، چپاول و رانت خواری‌ست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیام‌ها و پیامدهای پرتاب ماهواره نظامی «نور ۱»ویدیوی پرتاب ماهواره نور۱ به فضا که از رسانه‌های رسمی ایران پخش شد، بخش‌های نامرتبطی را نشان می‌دهد که صحت آن را با تردید مواجه می‌کند. این تصاویر احتمال پرتاب ماهواره از طریق کشوری دیگر را بیشتر کرده است. ادامه در یادداشتی از علی حیدری تحلیلگر سیاسی 😂😂😂 هنوز برای شما غیر باور است !؟!؟!؟ ''مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی، به‌ویژه فرماندهان سپاه پاسداران، به‌دلیل نگرفتن انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تحت فشار زیادی قرار داشتند'' گوشه ای از تحلیل های سیاسی دروغ_اینترنشنال
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

هنوز درباره چگونگی برگزاری روز قدس تصمیم‌گیری نشده است/روز جهانی قدس تعطیل ناپذیر استراهپیمایی خودرویی در روز قدس؟ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: دیدگاهی مطرح است مبنی بر اینکه موتورسوارانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمادهای تبلیغاتی روز قدس را حمل کنند و خانواده‌ها سوار بر خودرو در مسیر راهپیمایی حضور پیدا کنند خایه منی = شاش قاسم کتلتی کسخول ها!!! صد بار گفتم جرا حرفی میزنین که سوژه بشین و مسخره‌اتون کنن 🤦🏻‍♂️
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »