بیانیه اتحادیه اروپا به مناسبت سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا

19/04/1400 11:34:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا، بر لزوم پذیرش مسئولیت آن توسط کشورهای بالکان غربی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا، بر لزوم پذیرش مسئولیت آن توسط کشورهای بالکان غربی تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی 10.07.

2021 بروکسل/ خبرگزاری آناتولی همزمان با بیست‌وششمین سالگرد نسل‌کشی سربرنیتسا در بوسنی و هرزگوین، اتحادیه اروپا اعلام کرد که مسئولیت خود در مورد جلوگیری از نسل کشی را فراموش نکرده و رهبران سیاسی در بالکان غربی باید آنچه اتفاق افتاده را بپذیرند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا و الیور ورهلی، کمیساریای این اتحادیه در بیانیه‌ای مشترک به این مناسبت اعلام کردند: این وظیفه مشترک ما است که هرگز نسل کشی در سربرنیتسا را ​​فراموش نکنیم. در بیانیه مذکور آمده است: اروپا مسئولیت خود را در قبال عدم جلوگیری از نسل کشی سربرنیتسا که یکی از بدترین جنایات در تاریخ معاصر این قاره است، فراموش نمی‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کمبود برق ربطی به استخراج رمزارزها ندارد/ تجدیدپذیرها را دور زدیم و به خاموشی رسیدیمرئیس اتحادیه انجمن‌ انرژی‌های تجدیدپذیر ایران با بیان اینکه روش سنتی احداث نیروگاه گازی و برقابی باید کنار گذاشته شود، گفت: اکنون باید تاکنون 5 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر داشتیم در حالی که فقط 800 مگاوات داریم، تنها راه این است که مسیری که همه دنیا رفته‌اند طی کنیم، یعنی عاقلانه فکر کنیم، روی تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری کنیم که منابع اولیه آن نه آب و نه گاز است.

هشدار بایدن به پوتین: حملات سایبری از داخل روسیه متوقف نشود، آمریکا آماده اقدام استکاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن طی گفت‌وگویی تلفنی با ولادیمیر پوتین، از همتای روسی خود خواسته تا نسبت به مختل کردن گروه‌های باج‌افزار روسی اقدام کند و هشدار داد که اگر این حمله‌ها متوقف نشوند، واشینگتن آماده پاسخگویی است

تکرار هجوم مردم به جاده‌ها در شرایط قرمز/سفرهای سیستانی‌ها بیشتر شد!با وجود وخیم‌تر و قرمزتر شدن وضعیت شیوع کرونا در شهرهای مختلف، سفرهای مردم در هفته گذشته هم افزایش یافت و متوسط تردد روزانه در محورهای مواصلاتی مختلف به بیش از یک میلیون ۸۰۰ هزار وسیله نقلیه رسید و جالبتر اینکه سفرهای جاده‌ای در سیستان و بلوچستان بحرانی از نظر کرونا بیشتر شده است. هجوم بردن کار اون گله گاومیشهایی است که تا سیرابی و نگاری و هزارلا و شیردان از مال مردم خوردند و جلوی شما هم مشتی کاه میریزند تا سق بزنید تا در مدح و ثناشون قلم به مزدی کنید. خبرکشها‌. اونجای آدم دروغگو کس ننه خامنه ای که اجازه واردات واکسن نمیده. کس ننه ی حسن روحانی و تک تک سردارای سپاه که اجازه واردات واکسن نمیدن عمدا مردم رو قتل عام می کنن.

فدراسیون فوتبال به دنبال میزبانی قطر؛ تا اطلاع ثانوی ایران میزبان نمی‌شود

خلیل‌زاد: برای ادامه مذاکرات صلح با طالبان به دوحه برمی‌گردم | DW | 10.07.2021همزمان با پیشروی‌های طالبان، زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان برای پیگیری مذاکرات صلح میان دولت این کشور و طالبان به دوحه قطر سفر می‌کند. دور تازه این مذاکرات پس از مدتی وقفه آغاز شده است. کدوم دولت افغانستان دقیقاً؟! چیزی هم مونده ازش؟ یه مشت حریص کثافت آشغال زندگی میلیون میلیون مردم فلک زده رو به گوه کشیدن آمريکا و پیگیری مذاکرات صلح؟ مگه آمريکا غیر از تدارک جنگ و آشوب در کشورهای خاورمیانه چیز دیگری هم در چنته دارد؟ صلح یا نقشه راه برای انتقال قدرت!!!!

تذکر جدی مشاور رهبر جمهوری اسلامی به پزشک منتقد قطعی برق در بیمارستان‌ها