بیانیه مشترک دیدار رهبران تاجیکستان و قرقیزستان در دوشنبه

08/04/1400 10:44:00 ب.ظ

در بیانیه مشترک تاجیکستان و قزقیزستان بر روابط تاریخی و بر گسترش همکاری مشترک میان دو کشور تاکید شد. - خبرگزاری آناتولی

در بیانیه مشترک تاجیکستان و قزقیزستان بر روابط تاریخی و بر گسترش همکاری مشترک میان دو کشور تاکید شد. - خبرگزاری آناتولی 29.06.

2021 استانبول/خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی تاجیکستان «خاور» پس از دیدار امامعلی رحمان، رئیس جمهور این کشور و سدیر جباروف، رئیس جمهور قرقیزستان بیانیه مشترکی منتشر شد. در این بیانیه آمده است:

« طرفین در این دیدار بر روابط تاریخی و بر گسترش همکاری مشترک میان دو کشور در زمینه های مختلف از جمله سیاسی، تجاری، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه تاکید کردند. همچنین پیشنهاد شد که به منظور جلوگیری از بروز درگیری های مرزی در مرزهای تاجیکستان و قرقیزستان، این مشکلات فقط با استفاده از روش های مسالمت آمیز و روش های سیاسی و دیپلماتیک با در نظر گرفتن منافع هر دو کشور و مسائل مطرح شده حل شود. آنها خاطر نشان کردند که برگزاری اجلاس مشترک سران کشورها که به شکل گیری فضای جدید همکاری در منطقه و همچنین تلاش های مشترک کشورهای آسیای میانه برای تقویت همکاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، بشردوستانه و سایر زمینه ها کمک می کند، حائز اهمیت است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خوانده‌ها و ناخوانده‌ها| بهاءالدین خرمشاهی

اثرگذارترین کتاب‌ها بدون هیچ تعارف و تعصب مذهبی، اول از همه قرآن بر ذهن و زبان نوجوانانه‌ام -که همین‌جور خامی‌اش هم کمتر می‌شد- اثر گذاشت. البته لذت بردن از قرآن مثل حافظ نیاز به انس و مداومت مطالعه و به تعبیر ساده‌تر تا سال‌ها بستگی به خواندن هر روزه دارد، ولو روزی یک یا دو صفحه باشد. دوم اینکه حتی خود جوانان عرب یا عرب‌زبان هم که قرآن به زبان مادری‌شان است - بر وفق سؤالی از یک دانشجوی دوره دکتری تاریخ که لبنانی بود و در ایران درس می‌خواند- فقط کمی وضعشان یعنی فهم اولیه‌شان از قرآن از ما بهتر است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیانیه سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ‌در سالروز حمله به سردشت | DW | 28.06.2021سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ‌با انتشار بیانیه‌ای یاد قربانیان حمله شیمیایی عراق به سردشت در سال ۱۳۶۶ را گرامی داشت. دبیرکل این سازمان پیش از این با قربانیان این حمله در تهران و لاهه ملاقات کرده بود.

بیانیه جمعی از مدیران رسانه‌های ایرانی: سازمان محیط‌زیست را تحریم خبری می‌کنیمfarhad_fathi66 farhad_fathi66 آره قوّاد مفت‌خور، ایران وایر دوست و نگران مردم ایران است.

نخستین دیدار سران تاجیکستان و قرقیزستان پس از درگیری‌های مرزی بین دو کشورروسای جمهوری تاجیکستان و قرقیزستان پس از درگیری‌های مرزی بین دو کشور برای نخستین بار در دوشنبه دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

تمجید علی خامنه‌ای از ابراهیم رئیسی و انتقاد تلویحی از شورای نگهبانعلی خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضائیه از عملکرد ابراهیم رئیسی در این قوه، تجلیل و آن را «جهادی، جدی، شبانه‌روزی، پرتلاش، پرانگیزه» دانست. خامنه‌ای دروغ میگوید کسیکه دستور میدهد اردوی مختلط دانشجویی که در کیش برگزار شده بود جلویش را بگیرند کسیکه دستور میدهد واردات خودرو آمریکایی حتی به منطقه آزاد ممنوع شود چطور نمیتواند جلوی خلاف قانون شورای نگهبان را بگیرد! حتی احمق ترین افراد هم حرفش را نمیپذیرند آقای سوت بلبلی و گاز گیر محسنی_اژه‌ای چهار خط تعریف و تمجید از شورای‌نگهبان را نمیبیند دو کلمه را میگوید انتقاد تلویحی! مصداق خبر انحرافی!

خامنه‌ای آرای باطله در انتخابات را به نفع نظام مصادره کردعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، صبح امروز دوشنبه 7 تیر، در دیدار با مقامات قوه قصائیه، آرای باطله در انتخابات ریاست جمهوری 1400 را در راستای حمایت از ‌چقدر خامنه‌ای از شرکت نکردن مردم در انتخابات داره میسوزه که بعد از چندین روز که از انتخابات گذشته هنوز داره پیام میده، مردم ثابت کردند با شرکت نکردن در انتخابات چکونه میشود خامنه‌ای را نشادُر کرد ( نه به جمهوری اسلامی اجباری ایران ) 'آرای باطله'و وحشت خامنه‌ای_جنایتکار=خرید جعلی مشروعیت ایران،IRANIAN,IRAN تعدادریزشی های رژیم+آرای اجباری+رقم سازی برای کم رنگ کردن جنبش سراسری تحریم و راى_من_سرنگونى!خامنه ای(رئیسی)داندوپینه دوز که درانبان چیست؟رئیسی_جلاد۶۷ .USABehFarsi.dw_persian.IranIntl.EKH_Fa

«NBA»؛ میلواکی با درخشش میدلتون آتالانتا را شکست دادتیم بسکتبال میلواکی باکس، موفق شد با درخشش کریس میدلتون، مقابل آتالانتا هاوکس به برتری برسد و در فینال کنفرانس شرق پس از باخت در نخستین دیدار، کامبک بزند و