بیانیه وزارت خارجه آلمان: اروپا به اجرای برجام متعهد است

01/05/1399 10:00:00 ب.ظ

هایکو ماس قرار است در سفر خود به لندن با مقام‌های بریتانیایی دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله ایران، روسیه، چین و تنش در دریای مدیترانه گفتگو کند.

هایکو ماس قرار است در سفر خود به لندن با مقام‌های بریتانیایی دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله ایران، روسیه، چین و تنش در دریای مدیترانه گفتگو کند. وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای تاکید کرد که این کشور به همراه دیگر کشورهای اروپایی همچنان به اجرای توافق هسته‌ای با ایران پایبند است.

بیانیه وزارت خارجه آلمان در آستانه سفر هایکو ماس، وزیر خارجه آلمامن به لندن، پایتخت بریتانیا منتشر می‌شود و به موضوعات مورد بحث میان دو طرف پرداخته است. در بخشی از این بیانیه که روز چهارشنبه ۲۲ ژوئيه منتشر شده به موضوع روابط این کشور با ایران پرداخته شده است. در متن این یبانیه آمده است: «تروئيکای اروپایی که شامل فرانسه، آلمان و بریتانیا است در خصوص ایران با یکدیگر همکاری نزدیک دارند. این سه کشور به عنوان امضاکنندگان برنامه جامع اقدام مشترک با ایران متعهدند که از اجرای این توافق اطمینان حاصل کنند.»

در بخش‌های دیگر این بیانیه مفصل به موضع مشترک دو کشور در خصوص مخالفت با الحاق کرانه باختری به اسرائيل اشاره شده است. وزارت خارجه آلمان در این خصوص تاکید می‌کند که برلین و لندن دیدگاه‌های نزدیکی در خصوص روند صلح خاورمیانه با یکدیگر دارند و هر دو بارها مخالفت خود را با برنامه‌های الحاق دولت اسرائيل ابراز داشتند و از راه حل دو کشور اسرائيل و فلسطین حمایت می‌کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است🔺پاسخ به یک پرسش: آیا رفتن به باشگاه‌های ورزشی در طول همه‌گیری کرونا امن است ⚡️با کاهش محدودیت‌های قرنطینه اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا، بسیاری از افراد تشنه بازگشت به روند عادی و انجام زندگی معمول خود، از جمله فعالیت‌های ورزشی‌شان، هستند.

بیانیه استانداری استانبول در خصوص انتظار یک مسافر ایرانی در فرودگاه استانبولاستانداری استانبول٬ انتظار یک شهروند ایرانی در فرودگاه «استانبول» را نه مشکل مالی بلکه ویزا عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی

«آب آشامیدنی در خوزستان آغشته به مدفوع انسانی است»

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

گروگانگیری در اتوبوس؛ پلیس اوکراین در حال مذاکره با مرد مسلح استسرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرد مسلحی حدود ۱۰ نفر را در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری در شهر غربی لوتسک گروگان گرفته است.

تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است🔺تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است ⚡️سرانجام تایید شد که تخته سنگ بزرگی که سال‌ها پیش در باغی در آلمان کشف شده بود بزرگترین شهاب‌سنگ سنگی است که تاکنون در آن کشور کشف شده است.