بیانیه اصغر فرهادی در جشنواره کن درباره حواشی «قهرمان»

27/02/1401 09:32 ب.ظ

بیانیه اصغر فرهادی در جشنواره کن درباره حواشی «قهرمان»: فیلم من با مستند مسیح‌نژاد بسیار متفاوت است و نمی‌توان آن را یک سرقت ادبی نامید

اصغر فرهادی در نشست خبری هیات داوران جشنواره فیلم کن، توضیحاتی را درباره حواشی اخیر مربوط به فیلم «قهرمان» ارائه داد. در این بیانیه آمده است: هرگز مستقیماً در مورد این موضوع صحبت نکرده‌ام. بسیاری از اطلاعاتی که در اختیارتان است در روزنامه منتشر شده و اطلاعات نادرست بود و بعدا اصلاح شد. بنابراین فکر می‌کنم باید با توجه به اطلاعات صحیح، وضعیت را اصلاح کنیم.

این مستند (مستند «دو سر برد، دو سر باخت» ساخته آزاده مسیح‌زاده) چیزی بود که من در یک کارگاه دیدم. من در مورد آن با دانشجو صحبت کردم اما خیلی بعد، فیلم «یک قهرمان» را ساختم و نمی‌توان به آن به عنوان یک سرقت ادبی نگاه کرد. در واقع در «قهرمان» آنچه در فیلم وجود دارد چیزی کاملاً متفاوت است.

باید ببینیم چرا برخی روزنامه‌نگاران این اطلاعات نادرست را منتشر کرده‌اند. کاری که ما انجام می‌دهیم ساختن فیلم‌های داستانی است و کاری که من در فیلم «قهرمان» انجام دادم به کارگاهی که به آن اشاره کردم مربوط نیست و بر اساس یک رویداد جاری بود. این مستند و فیلم من صرفا بر اساس اتفاقی است که دو سال قبل از برگزاری کارگاه اتفاق افتاده است و وقتی رویدادی رخ می‌دهد و توسط مطبوعات کشف می‌شود، آنگاه به اطلاعات عمومی تبدیل می‌شود و می‌توانید کاری را که دوست دارید انجام دهید - می‌توانید داستانی بنویسید یا فیلمی درباره آن رویداد بسازید بدون اینکه یکی کپی دیگری باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

۱۰ فیلم اروپایی که باید در جشنواره کن ۲۰۲۲ دیدجشنواره کن فرانسه که بزرگترین جشنواره بین‌المللی فیلم محسوب می‌شود، سرانجام پس از سپری کردن دو سال پر فراز و نشیب به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، بار دیگر در ماه مه فرش قرمز خود را پهن می‌کند تا میزبان هنرمندان و فیلمسازان برجسته‌ای از سراسر جهان باشد.

خداحافظ کرونا؛ تصاویری از جشنواره فیلم کن با حضور پرشمار سینماگران ایرانیمدیر اجرایی جشنواره کن می‌گوید در مقایسه با سال گذشته با شرایط بسیار متفاوتی رو به رو هستیم و منحنی ابتلا به ویروس کرونا نزولی شده است بنابراین مهمانان جشنواره کن دیگر نیازی به نشان دان گواهی واکسیناسیون با نتیجه آزمایش کرونا برای شرکت در این جشنواره ندارند. مگر میخواهند کرونا در حفاظت خدا باشد؟ عجیب 🤦🏻‍♂️

اظهارات مداخله‌جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایراناظهارات مداخله‌جویانه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران: *معترضان شجاع ایرانی پای حقوق خود ایستاده‌اند *مردم ایران حق دارند دولتشان را بازخواست کنند *ما از حق آن‌ها برای تجمعات مسالمت‌آمیز و آزادی بیان حمایت می‌کنیم این خوشتیپ جنتلمن آمریکایی چقدر به فکر ما ایرانی هاست 😆😆😆😆😆😆😆😆😆 For a zio slave you guys are very cheeky zio makes a monkey out of you your puppet boss in Palestine on tv and you babel crap about Iran StateDeptSpox 😏 چطورولی وقیح، نه اظهار که عملا تو بقیه کشورهابا ثروت ایران مداخله می کند، اشکال ندارد، اما کشورهای دیگر به حاکمان مفت خور نوکر روسیه، حکومت مستبد یادرآوری کنند،ایرانی هم حق اعتراض دارد، این می شود مداخله؟!! عجب خبرنگاران آبکی فاکتوری داریم!!!

روایت بازیگران ایرانی از بازی در سریال 'تهران': اسرائیلی‌ها خیلی شبیه ما هستند - BBC News فارسیپخش فصل دوم سریال مهیج و جاسوسی 'تهران' درباره عملیات یک مامور مخفی موساد در پایتخت ایران در حالی آغاز شده است که قصل اول این مجموعه تلویزیونی اسرائیلی بازتاب‌های گسترده‌ای بین ایرانیان داشت. دو سال بعد از فصل اول، داستان تامار قهرمان اصلی سریال که در تهران گرفتار شده است، در فصل دوم با ورود شخصیتی جدید با بازی گلن کلوز هنرپیشه مشهور آمریکایی ابعاد جدیدی می‌گیرد. نقش سیاست مداران انگلیسی در قحطی ایران در زمان جنگ جهانی یکم چه بود؟ ایران قحطی جنگ_جهانی_یکم Iran «ایرانی» بودن، با پس افتادن متاسفانه و به حکم‌ قرعه و‌ حاصل برخورد دو‌ عنصر بداموز دیگر، بر خاک‌ ایران، با هم‌ فرق فاحشی دارند؛ که نه این‌ دوزاری دلقکها و نه نویسنده این جفنگ و‌ هم‌ پالکی هایش که انها نیز متاسفانه همه بدلیل همان قرعه ناجور در ایران پس افتاده اند؛ از ان ندارند از کی تا حالا شما سریالم پروموت میکنید؟

خرید «قبر» در بهشت زهرا (س) تهران چقدر تمام می‌شود؟معاون مجتمع عروجیان سازمان بهشت زهرا (س) تهران با تاکید بر اینکه خانه ابدی لوکس و خاصی در این سازمان وجود ندارد، درباره افزایش قیمت‌ خرید خانه ابدی در سال جاری، گفت: در سنوات گذشته در سه ناحیه با ۲۵درصد افزایش واگذار می‌شد اما امسال برای رعایت حال هموطنان، این افزایش با شیبی ملایم‌تر اتفاق افتاد و در ناحیه یک، با ۱۰ درصد افزایش، در ناحیه دو با ۲۰ درصد و در ناحیه سه با ۲۵ درصد افزایش رو به رو بود و خدمات نیز با ۲۵ درصد افزایش قیمت به مردم شریف و داغدار واگذار می‌شود.

اعتراضات سراسری؛ تجمع در گلپایگان، حمله به ماشین سپاه در لرستاندر ادامه اعتراضات ضدحکومتی که به دنبال گرانی نان در ایران آغاز شده، معترضان در عصر روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در شهر گلپایگان به خیابان‌ها آمدند و در لرستان نیز معترضان یک ماشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار دادند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری