بیانیه عفو بین الملل درباره اظهارات مصطفی پورمحمدی؛ عوامل کشتار ۶۷ خود را مصون از مجازات می‌دانند

09/05/1398 05:11:00 ق.ظ

♦️ بیانیه عفو بین الملل درباره اظهارات مصطفی پورمحمدی؛ عوامل کشتار ۶۷ خود را مصون از مجازات می‌دانند

عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای اظهارات اخیر مصطفی پورمحمدی درباره کشتار ۶۷ را تاییدی بر بی ‎اعتنایی کامل ایران به قوانین ‌بین‌المللی حقوق بشر دانست. صدای آمریکا - نامزدهای انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه و چهارشنبه در دور دوم مناظره ها با هم روبرو خواهند شد.

۲۰ نامزد رقیب در پی لحظاتی تعیین کننده هستند تا خود را بهترین امید حزب دموکرات برای شکست پرزیدنت دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ نشان دهند.

دو مناظره هر یک با حضور ۱۰ نامزد شش ماه پیش از اولین رقابت انتخاباتی دموکرات ها در آغاز سال آتی میلادی برگزار می شود. اما این دو مناظره در صحنه تئاتر شهر «دیترویت» در ایالت «میشیگان»، قلب صنایع خودروسازی آمریکا، که شبکه تلویزیونی «سی ان ان» به طور سراسری پخش می کند، می تواند چالشگران ضعیف تر را پیش از مناظره بعدی در نیمه سپتامبر مجبور به ترک رقابت ها کرده و لیست روشن تری از پیشتازان ارائه دهد.

مانند مناظره ماه قبل، نظرسنجی های سراسری از پیشتازی جو بایدن، معاون ریاست جمهوری پیشین، در میان رای دهندگان دموکرات حکایت دارد. بعضی از اعضای وفادار حزب دموکرات می گویند بایدن نامزدی میانه‌روتر، چپ میانه و انتخابی از نظر سیاسی مطمئن تر برای تقابل با ترامپ غیرقابل پیش بینی است که پایگاهش در میان رای دهندگان محافظه‌کار همچنان قوی است. در تازه‌ترین نظرسنجی سراسری «دانشگاه کوئینیپیک»، بایدن با ۳۴ درصد محبوبیت در میان دموکرات ها در صدر است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

ادامه تهدیدها علیه امضا کنندگان نامه به رهبری؛ شلیک گلوله‌ به آرایشگاه همسر جواد لعل محمدی

غول چینی تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«غول چینی تحریم‌های_آمریکا را بی‌اثر کرد» شرکت چینی هوآوی که از دو ماه پیش و با دستو ترامپ در فهرست سیاه بازار آمریکا قرار گرفته از رشد ۲۳ درصدی درآمد خبر داده است

'تحریم‌ها بیماران را مجازات می‌کنند' | DW | 30.07.2019در اقتصاد آشفته ایران هزینه دارو و درمان چند برابر بیشتر شده و بیماران خاص از جمله بیماران سرطانی با کمبود دارو مواجه هستند. خبرنگار آسوشیتدپرس در تهران یک گزارش میدانی در مورد وضعیت آنها تهیه کرده است. جالب نیست که دویچه وله دقیقا همان حرف های جمهوری اسلامی را میزند?آیا دویچه وله یکی از دستگاه های پروپاگاندای جمهوری اسلامی نیست? همه چیز خوب و عالی بود تا اینکه ترانپ آمد! اصلا یکی از وعده‌های انتخاباتی او تحریم کودکان سرطانی در ایران بود. دویچه وله دروغهای ج.ا را پخش می‌کند. چطور خبرنگار دویچه وله تو ایران هست ولی بقیه رسانه ها نه؟ وزارت خارجه و خزانه داری آمریکا بارها اعلام کردن دارو تحریم نیست

مخالف پوتین از بیمارستان مرخص و دوباره به زندان منتقل شد؛ زمزمه‌هایی درباره مسمومیت اومخالف پوتین از بیمارستان مرخص و دوباره به زندان منتقل شد؛ زمزمه‌هایی درباره مسمومیت او «الکسی ناوالنی» از رهبران مخالفان ولادیمیر پوتین در روسیه، به اتهام فراخوان برای تظاهرات بدون مجوز، به ۳۰ روز حبس محکوم شده است.

موسوی: ظریف درباره 'گاندو' به رهبری نامه نوشت/ عراقچی طرح ایران را به مکرون ارائه کردسخنگوی وزارت خارجه: با روال کنونی ایران گام سوم را در کاهش تعهدات برجامی برخواهد داشت موسوی: اگر همین روال کنونی از سویی اروپایی‌ها ادامه داشته باشد ایران قطعا گام سوم خود را در راستای کاهش تعهدات برجامی‌اش محکم‌تر از گام اول و دوم برخواهد داشت.

مجلس از پاسخ‌های وزیر خارجه درباره رژیم حقوقی دریای خزر قانع شدمجلس از پاسخ‌های وزیر خارجه درباره رژیم حقوقی دریای خزر قانع شد ظریف: جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ روابط خوب با همسایگان، در بحث سرزمین و آبهای دریایی با هیچ کس تعارف ندارد.